Przekaż 1% - pomóż chorym dzieciom / Fundacja Radia ZET

Przekaż 1% - pomóż chorym dzieciom

Luty 2017

3-letni Jaś urodził się z Zespołem Downa, poważną wadą serca, stopą końsko-szpotawą, niedoczynnością tarczycy. Żeby mógł chodzić, potrzebuje intensywnej rehabilitacji.

Po kilku miesiącach od urodzenia zdiagnozowano u niego dodatkowo zespół Westa, objawiający się napadami padaczki. Wadę serca trzeba było operować. Wszystko poszło dobrze, zabieg się udał. Niestety zarówno napady padaczki jak i operacja spowolniły, a nawet cofnęły i tak już wolniejszy rozwój Jasia.

Ojcowie zdrowych dzieci marzą, żeby ich synowie normalnie dorastali, chodzili do szkoły, kiedyś może się ożenili. Tata Jasia chciałby, żeby jego dziecko mogło chociaż chodzić, mówić. A potem może nawet biegać, jeździć na rowerze, wchodzić na drzewa.

Walka o sprawność Jasia to codzienna ciężka praca. Ale rodzice nie mają wątpliwości:

- Wiedziałam, że mam małego syneczka, dla którego muszę zrobić wszystko, żeby go usprawnić. – mówi pani Ewa, mama.

Janek jest pogodnym, uśmiechniętym, wesołym dzieckiem. Rozdaje uśmiechy i pocałunki, jest bardzo wdzięczny. Dla rodziców to prawdziwa siła napędowa, która sprawia, że każdego dnia chcą walczyć o wszystko co najlepsze dla swojego dziecka.

Jaś jest rehabilitowany. Niestety za mało. Rehabilitacja idzie powoli i chłopiec ciągle jest wiotki. Zaczął sam siadać i pełza po podłodze, ale ciągle nie wstaje, mimo że ma już 3 lata. Tymczasem robi się coraz cięższy i coraz trudniej mu złapać równowagę, a mamie coraz trudniej go nosić .

Od września jeździ do przedszkola integracyjnego. Jest jedynym dzieckiem niepełnosprawnym, ale mimo, że jest inny, dzieci go akceptują i lubią. A Jaś cieszy się i uważnie obserwuje inne dzieci. Gdyby chodził, miałby szansę dołączyć do zabaw rówieśników.

Teraz Jaś najszybciej rośnie, więc trzeba jak najszybciej działać. Żeby Jaś wstał i zaczął chodzić, potrzebuje intensywnej rehabilitacji ruchowej, nawet 2 razy w ciągu dnia, turnusu rehabilitacyjnego, integracji sensorycznej. Niezbędna jest też terapia logopedyczna, żeby mógł normalnie jeść, mówić.

Na pełną rehabilitację rodzice Jasia potrzebują ok. 1000 zł miesięcznie. Nie mają takich środków.

Mówią, że ciężko prosić o pomoc, ale kiedy patrzą na swojego syna, który tej pomocy potrzebuje, to jest nieco łatwiej.

- Bo muszę zrobić wszystko, żeby postawić Jasia na nóżki, żeby był dzieckiem samodzielnym.- mówi pani Ewa. I dodaje. - Chciałabym powiedzieć, że dobro powraca. Wiem, że są ludzie dobrego serca, którzy nie znając nas- pomagają.

Rozliczając swój roczny PIT przekaż 1% podatku Fundacji Radia ZET. Dzięki temu możemy pomagać chorym dzieciom.

Za każdą przekazaną złotówkę z całego serca dziękujemy.

Teraz to naprawdę proste! Pobierz bezpłatny program do rozliczeń PIT albo rozlicz się online i przekaż 1 procent Twojego podatku Fundacji Radia ZET.

Dane Fundacji są już wpisane, a program sam wyliczy 1% podatku na podstawie wprowadzonych przez Ciebie danych.

Program dostępny w wersji na Windows, Mac OS i Linux

Wszystkie wersje programu zawierają wpisane na stałe KRS Fundacji Radia ZET

Program e-pity Copyright 2016-2017 e-file sp. z o.o. sp. k.

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego.

Rozliczasz się na papierowym formularzu? Też możesz przekazać 1% swojego podatku:

Kto może przekazać organizacji pożytku publicznego 1 procent swojego podatku?

• podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnik opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnik objęty liniową, 19 - procentową stawką podatku,
  • podatnik uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych,
  • podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą,
  • emeryt, który złoży w Urzędzie Skarbowym PIT-37.

Rubryki umożliwiające przekazanie 1 procenta podatku znajdują się w następujących formularzach PIT:

PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT–38, PIT-39

Uwaga:

• 1 procent podatku można przekazać tylko jednej organizacji pożytku publicznego; nie można podzielić tej kwoty na kilka organizacji
  • 1 procent można przekazać tylko w deklaracjach złożonych w terminie lub korektach
  • 1 procent zostanie przekazany organizacji pożytku publicznego pod warunkiem, że podatnik zapłacił cały należny podatek w terminie

Przekazując 1 procent podatku Fundacji Radia ZET masz pewność, że będzie wydany uczciwie. Co roku publikujemy szczegółowe sprawozdania z naszej działalności.

Zobacz sprawozdania Fundacji Radia ZET.

Możecie wspierać Fundację Radia ZET również w inny sposób - Zobacz jak pomóc dzieciom >>

Dziękujemy!