Przekaż 1% - pomóż chorym dzieciom / Fundacja Radia ZET

Przekaż 1% - pomóż chorym dzieciom

Luty 2017

Sabina, Teofil i Leonard są trojaczkami ze Strzyżewic. Dzieci przyszły na świat za wcześnie, ale dwojgu szybko udało się pokonać problemy wcześniactwa.

6-letni Leonard, mimo ciągłych starań, do dziś walczy o zdrowie i sprawność.

3-letni Jaś urodził się z Zespołem Downa, poważną wadą serca, stopą końsko-szpotawą, niedoczynnością tarczycy. Żeby mógł chodzić, potrzebuje intensywnej rehabilitacji.

8-letni Kuba ma autyzm, padaczkę, niedoczynność tarczycy i wadę wzroku. Z otoczeniem komunikuje się jak 2-letnie dziecko. Niestety często spotyka się z niezrozumieniem ze strony ludzi, którzy nie wiedzą, czym jest świat autystycznego dziecka.

Rozliczając swój roczny PIT przekaż 1% podatku Fundacji Radia ZET. Dzięki temu możemy pomagać chorym dzieciom.

Za każdą przekazaną złotówkę z całego serca dziękujemy.

Teraz to naprawdę proste! Pobierz bezpłatny program do rozliczeń PIT albo rozlicz się online i przekaż 1 procent Twojego podatku Fundacji Radia ZET.

Dane Fundacji są już wpisane, a program sam wyliczy 1% podatku na podstawie wprowadzonych przez Ciebie danych.

Program dostępny w wersji na Windows, Mac OS i Linux

Wszystkie wersje programu zawierają wpisane na stałe KRS Fundacji Radia ZET

Program e-pity Copyright 2016-2017 e-file sp. z o.o. sp. k.

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego.

Rozliczasz się na papierowym formularzu? Też możesz przekazać 1% swojego podatku:

Kto może przekazać organizacji pożytku publicznego 1 procent swojego podatku?

• podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnik opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnik objęty liniową, 19 - procentową stawką podatku,
  • podatnik uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych,
  • podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą,
  • emeryt, który złoży w Urzędzie Skarbowym PIT-37.

Rubryki umożliwiające przekazanie 1 procenta podatku znajdują się w następujących formularzach PIT:

PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT–38, PIT-39

Uwaga:

• 1 procent podatku można przekazać tylko jednej organizacji pożytku publicznego; nie można podzielić tej kwoty na kilka organizacji
  • 1 procent można przekazać tylko w deklaracjach złożonych w terminie lub korektach
  • 1 procent zostanie przekazany organizacji pożytku publicznego pod warunkiem, że podatnik zapłacił cały należny podatek w terminie

Przekazując 1 procent podatku Fundacji Radia ZET masz pewność, że będzie wydany uczciwie. Co roku publikujemy szczegółowe sprawozdania z naszej działalności.

Zobacz sprawozdania Fundacji Radia ZET.

Możecie wspierać Fundację Radia ZET również w inny sposób - Zobacz jak pomóc dzieciom >>

Dziękujemy!