1% podatku dla Fundacji Radia ZET / Fundacja Radia ZET

POMÓŻ DZIECIOM!

1% podatku dla Fundacji Radia ZET

1% ratuje serce

To właśnie z 1% podatku przekazanego Fundacji w poprzednich latach kupiliśmy wyposażenie do pierwszej w Europie pediatrycznej sali hybrydowej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

Zakończył się już okres rozliczeń PIT-ów za rok 2014. Za każdą złotówkę przekazaną na rzecz dzieci z wadami serca serdecznie dziękujemy.

Urząd skarbowy przekaże Fundacji Radia ZET równowartość 1 procenta podatku dochodowego od podatników do końca lipca 2015 roku.

Kto może przekazać organizacji pożytku publicznego 1 procent swojego podatku?

• podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnik opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnik objęty liniową, 19 - procentową stawką podatku,
  • podatnik uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych,
  • podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą,
  • emeryt, który złoży w Urzędzie Skarbowym PIT-37.

Rubryki umożliwiające przekazanie 1 procenta podatku znajdują się w następujących formularzach PIT:

PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT–38, PIT-39

Rozliczający się tradycyjnie, którzy korzystają z formularzy papierowych, muszą wpisać numer

KRS Fundacji Radia ZET 0000127204

Uwaga:

• 1 procent podatku można przekazać tylko jednej organizacji pożytku publicznego; nie można podzielić tej kwoty na kilka organizacji
  • 1 procent można przekazać tylko w deklaracjach złożonych w terminie lub korektach
  • 1 procent zostanie przekazany organizacji pożytku publicznego pod warunkiem, że podatnik zapłacił cały należny podatek w terminie

Przekazując 1 procent podatku Fundacji Radia ZET masz pewność, że będzie wydany uczciwie. Co roku publikujemy szczegółowe sprawozdania z naszej działalności.

Zobacz sprawozdania i podsumowania działalności Fundacji Radia ZET.

Możecie wspierać Fundację Radia ZET również w inny sposób - Zobacz jak pomóc dzieciom z wadami serca >>

Dziękujemy!