1% podatku dla Fundacji Radia ZET / Fundacja Radia ZET

1% podatku dla Fundacji Radia ZET

Fundacja Radia ZET ma status organizacji pożytku publicznego. Możesz przekazać nam 1 procent swojego podatku. Dla Ciebie to tylko chwila, poświęcona na wypełnienie kilku dodatkowych rubryk w zeznaniu podatkowym. A dla nas nieoceniona pomoc, dzięki której możemy kierować naszą pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Zakończył się już okres przekazywania 1% podatku za 2016 rok.

Za każdą przekazaną złotówkę z całego serca dziękujemy. Urzędy Skarbowe przekażą nam środki do końca lipca 2017 r.

W poniższym bezpłatnym programie do rozliczeń PIT dane Fundacji są już wpisane, a program sam wyliczał 1% podatku na podstawie danych wprowadzonych przez użytkownika.

Program dostępny w wersji na Windows, Mac OS i Linux

Wszystkie wersje programu zawierają wpisane na stałe KRS Fundacji Radia ZET

Program e-pity Copyright 2016-2017 e-file sp. z o.o. sp. k.

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego.

Rozliczasz się na papierowym formularzu? Też możesz przekazać 1% swojego podatku:

A 1% podatku naprawdę pomaga

Kto może przekazać organizacji pożytku publicznego 1 procent swojego podatku?

• podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnik opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnik objęty liniową, 19 - procentową stawką podatku,
  • podatnik uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych,
  • podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą,
  • emeryt, który złoży w Urzędzie Skarbowym PIT-37.

Rubryki umożliwiające przekazanie 1 procenta podatku znajdują się w następujących formularzach PIT:

PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT–38, PIT-39

Uwaga:

• 1 procent podatku można przekazać tylko jednej organizacji pożytku publicznego; nie można podzielić tej kwoty na kilka organizacji
  • 1 procent można przekazać tylko w deklaracjach złożonych w terminie lub korektach
  • 1 procent zostanie przekazany organizacji pożytku publicznego pod warunkiem, że podatnik zapłacił cały należny podatek w terminie

Przekazując 1 procent podatku Fundacji Radia ZET masz pewność, że będzie wydany uczciwie. Co roku publikujemy szczegółowe sprawozdania z naszej działalności.

Zobacz sprawozdania Fundacji Radia ZET.

Możecie wspierać Fundację Radia ZET również w inny sposób - Zobacz jak pomóc dzieciom >>

Dziękujemy!