1% podatku dla Fundacji Radia ZET / Fundacja Radia ZET

1% podatku dla Fundacji Radia ZET

1% ratuje serce

Fundacja Radia ZET jest organizacją pożytku publicznego i można nam przekazać 1% podatku.

Rozliczając swój roczny PIT przekażcie 1 procent podatku Fundacji Radia Zet. Dzięki temu możemy pomagać dzieciom z wadami serca, takim jak Maja, Adrian i Ania (więcej o dzieciach tutaj>>) oraz wspierać polskie dziecięce kliniki kardiologiczne i kardiochirurgiczne.

Pobierzcie program do rozliczeń PIT z wpisanym na stałe KRS-em Fundacji Radia ZET

(wersja do rozliczeń online, wersja na Mac OS, wersja na Linuxa + instrukcja do wersji dla systemu Linux)

Program e-pity Copyright 2015-2016 e-file sp. z o.o.

Jeśli wypełniasz PIT tradycyjnie, papierowo w odpowiednią rubrykę swojego zeznania wpisz:

KRS Fundacji Radia ZET 0000127204

oraz kwotę 1% podatku, zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Za każdą przekazaną złotówkę dziękujemy.

Kto może przekazać organizacji pożytku publicznego 1 procent swojego podatku?

• podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnik opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnik objęty liniową, 19 - procentową stawką podatku,
  • podatnik uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych,
  • podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą,
  • emeryt, który złoży w Urzędzie Skarbowym PIT-37.

Rubryki umożliwiające przekazanie 1 procenta podatku znajdują się w następujących formularzach PIT:

PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT–38, PIT-39

Uwaga:

• 1 procent podatku można przekazać tylko jednej organizacji pożytku publicznego; nie można podzielić tej kwoty na kilka organizacji
  • 1 procent można przekazać tylko w deklaracjach złożonych w terminie lub korektach
  • 1 procent zostanie przekazany organizacji pożytku publicznego pod warunkiem, że podatnik zapłacił cały należny podatek w terminie

Przekazując 1 procent podatku Fundacji Radia ZET masz pewność, że będzie wydany uczciwie. Co roku publikujemy szczegółowe sprawozdania z naszej działalności.

Zobacz sprawozdania i podsumowania działalności Fundacji Radia ZET.

Możecie wspierać Fundację Radia ZET również w inny sposób - Zobacz jak pomóc dzieciom z wadami serca >>

Dziękujemy!