Są takie dzieci, które czekają na przeszczep

15.01.2018 06:30

Dzięki charytatywnej akcji Chillizet i Fundacji Radia ZET chcemy kupić specjalistyczne łóżka do Dziecięcego Centrum Transplantacji w Instytucie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Na tę pomoc bardzo czekają dzieci przebywające w oddziale przed przeszczepem lub po nim.

operacja chirurgiczna

fot. Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka"

Centrum Transplantacji potrzebuje pilnie od 3 do 5 specjalistycznych łóżek dla dzieci w wieku 2 – 5 lat. Jedno łóżko kosztuje około 14-15 tys. zł, ponieważ to nie są zwykłe szpitalne meble. To wysokospecjalistyczne wyposażenie medyczne, dzięki któremu lekarze i pielęgniarki mogą zapewnić dzieciom jak najlepszą opiekę.
- U dziecka po przeszczepieniu np. wątroby dostęp do wielu, wielu cewników, drenów, monitorów, a nawet do zrobienia zdjęcia rentgenowskiego jest niezbędny – mówi prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński, Kierownik Dziecięcego Centrum Transplantacji.
Dzieci przed i po przeszczepach spędzają w oddziale dużo czasu. Po przeszczepie niektóre wychodzą po dwóch tygodniach, ale inne zostają po zabiegu nawet pół roku. Na wizyty kontrolne przyjeżdżają do Centrum nawet 1-2 razy w miesiącu i przebywają tu zazwyczaj po kilka dni.
Najwyższej jakości łóżka pomogą dzieciom w oddziale i ich rodzicom, lepiej znosić trudy długiego pobytu w szpitalu. Rodzice potwierdzają: "Każda pomoc jest dla dobra tych dzieci. Wszyscy chcemy jak najlepiej, a sprzętu i opieki potrzeba bardzo dużo. Dzieci, które tu trafiają(…) potrafią pędzić tutaj nawet kilka miesięcy i wszystkie te urządzenia są w stałej eksploatacji. A przecież każde urządzenie czy wyposażenie przy dużym zużyciu będzie się szybko zużywało."

Jak pomóc

Wyślij SMS z hasłem „Serce” pod numer 7245 za 2 złote i 46 groszy.
Można też wpłacić darowiznę na konto za pomocą płatności online lub tradycyjnym przelewem na konto: 83 1840 0007 2213 3200 0811 5819
Bank: SOCIETE GENERALE Oddział w Polsce ul. Marszałkowska 111 00-102 Warszawa.

Wszystkie sms-y wysłane w okresie 15-28 stycznia 2018 na rzecz Fundacji Radia ZET oraz wpłaty na konto charytatywne Fundacji zostaną przeznaczone na zakup łóżek szpitalnych do Dziecięcego Centrum Transplantacji w Instytucie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Wystarczy już 500 sms-ów, dziennie, aby Fundacja mogła podarować chorym maluchom jedno supernowoczesne i wygodne łóżko!

belka

Dziękujemy operatorom sieci Orange, Play, T-Mobile, Heyah i Plus za wsparcie akcji i przekazanie całkowitej kwoty dochodu z SMS- ów na rzecz potrzebujących.
Na łączną kwotę uzyskaną przez Fundację Radia ZET składa się:

  • 2 zł 46 gr (2 zł + VAT) z tytułu jednego SMS-a, w odniesieniu do SMS-ów otrzymanych od osób korzystających z usług operatorów: Polkomtel Sp. z o.o. oraz Orange Polska S.A., z wyjątkiem usług przedpłaconych (tzw. prepaid);
  • W odniesieniu do pozostałych SMS- ów: 2 zł z tytułu jednego SMS-a.

Komu pomagamy

Instytut Centrum Zdrowia Dziecka jest jednym z największych i wiodących ośrodków transplantacyjnych dla dzieci na świecie. Ponad 1 700 dzieciom przeszczepiono tu wątrobę, nerki, jelita lub serce. Przed ponad rokiem udało się stworzyć w Instytucie Dziecięce Centrum Transplantacji. Było to możliwe dzięki środkom publicznym z Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej oraz ofiarności wielu darczyńców, zarówno instytucjonalnych jak i prywatnych. Powstał ośrodek doskonale wyposażony, bezpieczny i przyjazny dla chorych dzieci i ich rodziców, złożony z 3 niezależnych części: Oddziału Transplantacji Narządów (20 łóżek), Oddziału Intensywnej Terapii Transplantacyjnej (6 stanowisk) oraz Poradni Transplantacyjnej i Chorób Wątroby z 3 gabinetami lekarskimi. Utrzymanie ośrodka, uzupełnianie wyposażenia medycznego, poprawianie warunków pobytu dzieci i ich opiekunów wymaga jednak stałego pozyskiwania środków pozabudżetowych, ponieważ szpital nie jest w stanie tego zapewnić w sytuacji ogromnego niedofinansowania i zadłużenia.

Więcej Aktualności

02.01.2019 13:19
20.12.2018 15:34
19.12.2018 12:32
28.08.2018 10:42
13.06.2018 19:37
03.02.2018 09:42