Prof. Maciej Banach, Dyrektor ICZMP, Joanna Pietrzyk, Koordynatorka Fundacji Radia ZET, Prof. Iwona Maroszyńska, Prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju ICZMP z medalem Serduszko za Serce
fot. Paweł Nowak, fotopan.net

"Serduszko za Serce" dla Fundacji Radia ZET

Fundacja Radia ZET otrzymała honorowy medal "Serduszko za Serce" od Fundacji na Rzecz Rozwoju Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi za wspieranie matek i dzieci - pacjentów ICZMP. Wyróżnienie wręczono 14 maja br. na II Balu Charytatywnym zorganizowanym przez Fundację nRRICZMP.

Fundacja Radia ZET od 2011 roku przekazała Instytutowi Centrum Zdrowia Matki Polki nowoczesny sprzęt medyczny i wyposażenie za ponad 2,5 mln zł. Wyposażyliśmy szpital m.in. w kardiomonitory, aparat do znieczulania przy cewnikowaniu serca, ultrasonograf do badań prenatalnych i specjalistyczne łóżka na oddział intensywnej terapii. Podarowany przez nas ultrasonograf przyczynił się do utworzenia pierwszego w Polsce Zakładu Kardiologii Prenatalnej właśnie w ICZMP.

Medal "Serduszko za Serce" to duże wyróżnienie, nie tylko dla nas, ale i dla słuchaczy wszystkich stacji radiowych Eurozet, którzy hojnie wspierają Fundację Radia ZET.

Po raz pierwszy Fundacja nRRICZMP przyznała medal w ubiegłym roku podczas I Balu Charytatywnego. „Serduszko za serce” może otrzymać osoba fizyczna, instytucja, firma lub organizacja szczególnie zasłużona dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Przyznawane jest za bezinteresowne działania na rzecz ICZMP, które m.in. poprzez poprawę jakości świadczeń, w istotny sposób zmieniają wizerunek placówki. Podczas poprzedniego balu laureatami nagrody zostali: Cezary Grabarczyk i Jurek Owsiak. W tym roku oprócz Fundacji Radia ZET uhonorowano również Stowarzyszenie Przyjaciele Świata. Jesteśmy dumni, że Fundacja Radia ZET znalazła się w tak znakomitym gronie wyróżnionych.

Dyplom i medal "Serduszko za serce" dla Fundacji Radia ZET