Otylia Jędrzejczak, Artur Siódmiak, dr hab. Tomasz Mroczek
fot. Lesław Bzowski

Światło z Serca w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym

16 grudnia 2016 r. w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie mali pacjenci i ich opiekunowie brali udział w akcji „Światło z Serca" zorganizowanej przez Fundację Radia ZET i firmę Multidekor.

Nie lada bajkową atrakcją był spektakl "Kłamstwa Kozy" Teatru Lalek Pinokio z Nowego Sącza. Dzieci odwiedzili także wspaniali goście, gwiazdy polskiego sportu – Otylia Jędrzejczak i Artur Siódmiak. Prawie półtorej godziny trwały rozmowy o zdrowiu, motywacji, sukcesach i porażkach - dzieci zadawały pytania jak prawdziwi dziennikarze. Nasi sportowcy odwiedzili także oddziały szpitalne – Klinikę Kardiologii, Klinikę Kardiochirurgii, i zobaczyli najnowocześniejszą hybrydową salę operacyjną w Europie - do której sprzęt kupiła Fundacja Radia ZET.

Na zakończenie spotkania wszyscy podziwialiśmy świetlną niespodziankę od firmy Multidekor - 4-metrowego słonia, który jak na świąteczną atrakcję przystało ubrany jest w gustowną czapkę św. Mikołaja.

19_Artur i Otylia7

100-kilogramowy słoń składający się z prawie 4 tysięcy diod nie tylko będzie rozświetlał mroki nocy. Ma bawić wszystkich, którzy w nadchodzące święta zostaną w szpitalu lub będą odwiedzać pacjentów. Podobnie druga podarowana niespodzianka - przepiękna choinka.

W imieniu pacjentów szpitala serdecznie dziękujemy za wspólną akcję.