Wspieramy leczenie małych pacjentów Matki Polki

04.12.2017 18:29

Kolejny sprzęt medyczny od Fundacji Radia ZET trafił do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Nowoczesne kardiomonitory, pompy infuzyjne, otoport i USG okulistyczne znacznie podniosą jakość leczenia małych pacjentów Instytutu.

dwie osoby na zdjęciu: kobieta w czerwonej sukience i mężczyzna z brodą w szpitalu na tle sprzętu medycznego

fot. ICZMP

- Naszą nieustanną misją jest niesienie pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Dlatego wspieramy zarówno indywidualnych podopiecznych, jak i placówki medyczne. To dzięki słuchaczom Radia ZET z kardiomonitorów od Fundacji korzystają prawie wszystkie oddziały dziecięce ICZMP - mówi Dyrektor Fundacji Radia ZET, Aneta Lejman.

W realizowanym od 2015 roku projekcie Fundacji: „Kardiomonitory dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi” szpital otrzymał już łącznie 52 urządzenia. Kardiomonitory, choć wyglądają niepozornie, są najbardziej podstawowym, niezbędnym narzędziem do dbania o bezpieczeństwo kardiologiczne pacjentów. Szczególnie tych po operacjach i w czasie diagnostyki chorób serca. Pozwalają jeszcze lepiej opiekować się kobietami ciężarnymi, zwłaszcza cierpiącymi na różne schorzenia oraz spodziewającymi się dzieci z wadami wrodzonymi.

Nowoczesne strzykawkowe pompy infuzyjne pomagają bezpiecznie i dokładnie dawkować leki. Niewłaściwe podanie lekarstw zagraża życiu i zdrowiu pacjentów, dlatego pompy infuzyjne muszą być najlepszej jakości.  
Odpowiadając na prośby Instytutu Fundacja Radia ZET przekazała także nowoczesne USG dla Kliniki Okulistyki i rejestrator emisji otoakustycznej do Kliniki Otolaryngologii. Specjalna głowica USG, niedostępna w większości zwykłych aparatów, pozwoli na stworzenie dokładnego obrazu struktur gałki ocznej dziecka. Rejestrator otoakustyczny – inaczej otoport –pomoże w diagnostyce słuchu i rozwoju programu wszczepień implantów ślimakowych.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jest jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce. Rocznie przyjmuje 50 tys. chorych: dzieci i dorosłych z całej Polski. Wielu z nich to pacjenci z chorobami i wadami serca, chorzy po zabiegach chirurgicznych, wymagający nieustannego kontrolowania stanu serca. Tylko w samej Klinice Kardiologii leczy się co roku 2000 dzieci.

Fundacja Radia ZET wspiera Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki od 2011 roku. Oprócz kardiomonitorów przekazała szpitalowi m.in. specjalistyczne USG do badań prenatalnych i specjalistyczne łóżka na oddział intensywnej terapii. W sumie do placówki trafił sprzęt medyczny i wyposażenie o wartości ponad 2,7 mln zł.

Więcej Aktualności

17.12.2020 12:24
19.12.2019 15:51
11.12.2019 09:53
01.08.2019 16:41
26.06.2019 13:58
19.12.2018 12:32