Kuba

Kuba urodził się z HLHS, czyli brakiem jednej komory serca. Siniał, szybko się męczył. Każdy większy wysiłek mógł się okazać dla niego tragiczny.

Przeszedł dwie operacje serca, ale na trzecią rodzice nie mieli środków. Dlatego zgłosili się do Fundacji Radia ZET,  finansującej wtedy zagraniczne operacje dzieci z wadami serca. Na taki zabieg w Polsce musiałby czekać bardzo długo.

Wierzyliśmy, że apel Fundacji o pomoc dla chorego na serce Kuby nie pozostanie bez echa. Ale efekt akcji przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki hojności słuchaczy Radia ZET, Radia Planeta oraz Antyradia udało się zebrać prawie 430 tysięcy złotych. To wystarczyło nie tylko na operację Kuby, ale jeszcze trojga innych dzieci.

Kuba był operowany w lutym 2009 roku. Wreszcie zaczął mieć siłę na bieganie, bawienie się z rówieśnikami. „Kuba ma mnóstwo energii, dokazuje za trzech, już nie sinieje podczas wysiłku” cieszyła się mama Violetta. Niestety z powodu niedotlenienia związanego z ciężką wadą serca, chłopiec nadal rozwija się wolniej, niż inne dzieci i wymaga specjalnej opieki.

Mimo choroby  Jakub jest szczęśliwym i wesołym dzieckiem. Mamy nadzieję, że nasza pomoc sprawiła, że może cieszyć się dzieciństwem.