Turnus rehabilitacyjny dla Krzysia

Krzyś, 11 lat, ma mózgowe porażenie dziecięce, wodogłowie i przewlekłą chorobę oddechową

Krzyś urodził się w 25 tygodniu ciąży, jako skrajny wcześniak. Od pierwszych godzin walczył o życie. Cudem był fakt, że przeżył transport karetką do miejsca, gdzie następnie spędził pod respiratorem 3,5 miesiąca. Od początku miał w sobie wielką wolę walki i udowodnił, że mózgowe porażenie dziecięce, wodogłowie i przewlekła choroba oddechowa nie muszą być wyrokiem.

Syn jest pogodny, ciągle uśmiechnięty. Wie, że ma chore nóżki, ale nie poddaje się i bardzo chętnie uczestniczy w rehabilitacji - mówi pani Justyna. Choć chłopiec ma porażoną lewą stronę ciała, codziennie ćwiczy, by krok po kroku odzyskiwać zdrowie i samodzielność.

W 2023 roku Krzyś przeszedł poważną operację stawu biodrowego i po niej na nowo uczy się przemieszczać - na razie pełzając, raczkując. Jego mama wierzy, że syn stanie kiedyś na własnych nogach. To nasze i jego marzenie, na które ciężko pracuje. Bardzo lubi zajęcia z terapeutami. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że nie miał ani jednego dnia zwątpienia - opowiada mama.

Z uśmiechem na ustach Krzyś chodzi na zajęcia terapii ręki i na ćwiczenia wzmacniające nogi a na koniec zajęć przybija piątki z ulubionymi terapeutami. Jest bardzo kontaktowym dzieckiem, nie lubi monotonii - przeciwnie, najlepiej czuje się, gdy dużo się wokół niego dzieje. Łatwo nawiązuje kontakty z dorosłymi i z dziećmi, lubi patrzeć jak chłopcy grają w piłkę, kibicuje im, podaje piłkę i cieszy się, gdy do niego machają.

Krzyś wie, że on nigdy w piłkę grać nie będzie, ale mimo to nie poddaje się i codziennie ćwiczy. W końcu stawką jest jego zdrowie i sprawność oraz spokojna przyszłość.

Fundacja Radia Zet działa przez cały rok pomagając ciężko chorym dzieciom, takim jak Krzyś, odzyskiwać zdrowie i samodzielność. Ty też możesz im pomóc!

Nasz cel to 4 000

MAMY JUŻ: