Rozlicz PIT i pomóż podopiecznym Fundacji Radia Zet!

Twój 1% ma znaczenie, dzięki niemu możemy pomagać.

Dla wielu niepełnosprawnych rehabilitacja jest jedyną szansą na samodzielne życie. Moment jej rozpoczęcia ma kluczowe znaczenie, ponieważ wczesna i kompleksowa jest najefektywniejsza i przynosi największe rezultaty, szczególnie u dzieci. Tempo, rodzaj i częstotliwość terapii dobiera się indywidualnie do każdej osoby i jej potrzeb. Jej skuteczność wynika z wykorzystania wielu różnych form, które pozwalają objąć kompleksową opieką pacjenta. Jednak powrót do sprawności ma swoją cenę – nie tylko godzin spędzonych na ćwiczeniach, ale przede wszystkich jest ogromnym obciążeniem każdego budżetu.

Fundacja Radia Zet pomaga przede wszystkim indywidualnym podopiecznym, w szczególności dzieciom. W samym 2019 roku przekazaliśmy 238 darowizn na rehabilitację stacjonarną, turnusy rehabilitacyjne, specjalistyczne badania, operacje w Polsce, zakup sprzętu medycznego i leków, przekazując łącznie na ten cel kwotę 873 506,15 zł!

1% podatku – co to takiego?

Ten 1% podatku tak naprawdę należy do Skarbu Państwa, ponieważ jest jedną setną podatku dochodowego. Nie jest to darowizna ani ulga – po prostu jako podatnicy mamy możliwość rozdysponowania tymi pieniędzmi i przekazania ich organizacjom pożytku publicznego. Kwota podatku nie jest stała, wylicza się ją na podstawie bieżącego rozliczenia zeznania podatkowego.

Jak podarować 1% podatku Fundacji Radia Zet?

W usłudze Twój e-PIT

Po zalogowaniu się do usługi na Portalu Podatkowym na głównym ekranie znajduje się informacja o OPP. Jeśli po raz pierwszy przekazujesz swój 1% podatku wybierz z listy organizacji pożytku publicznego Fundację Radia Zet (KRS 0000127204). Gdy chcesz zmienić OPP, której wcześniej przekazywałeś 1% wystarczy, że wybierzesz opcję Zmień organizację, a na liście klikniesz odpowiedni numer KRS i zatwierdzisz zmianę. Pamiętaj, że usługa automatycznie wskazuje organizację pożytku, która wsparłeś w ubiegłym roku.

Za pomocą specjalnych programów do rozliczenia podatku

Swoją deklarację podatkową możesz przesłać za pomocą specjalnie do tego stworzonych programów. Rozliczenie tą opcją jest bardzo proste, ponieważ program pomaga wyliczyć właściwe kwoty, a nawet sam dodaje je do odpowiednich pól. Twoje zeznanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej może zostać przekazane do Ministerstwa Finansów, ale możesz też wybrać opcję wydrukowania zeznania i wtedy dostarczyć je do swojego Urzędu Skarbowego. Aby przekazać 1% podatku Fundacji Radia Zet wystarczy, że wpiszesz numer KRS 0000127204, albo po prostu klikniesz tutaj pobierając program lub rozliczając się Online.

Tradycyjnie

Zawsze możesz złożyć PIT w formie papierowej. Wystarczy, że w polu zeznania przeznaczonego do przekazania 1% swojego podatku wpiszesz odpowiedni numer KRS 0000127204.

Kto może przekazać 1% podatku?

1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego może przekazać tylko osoba fizyczna:

• podatnik opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej – 19% stawki podatku,
  • podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • emeryt,
  • rencista.