Ania

23.12.2020 13:22

Dwuletnia Ania cierpi na rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, zespół Arnolda Chiariego i pęcherz neurogenny.

,1,article
Ania

W pierwszym dniu 29 tygodnia ciąży, podczas kontrolnej wizyty ginekologicznej odkryto, że z dzieckiem dzieje się coś niedobrego. Okazało się, że Ania w swojej główce ma naczyniaki. Mama dziecka, Pani Agnieszka, trafiła do szpitala. Usłyszałam od lekarza, że dziecko będzie rośliną do końca życia... To nie pomogło w tej trudnej sytuacji – opowiada kobieta.

Rodzice starają się zapewnić córce jak najlepsze możliwości rehabilitacji i poprawić jej komfort życia. Naszym najważniejszym celem jest to, żeby Ania mogła chodzić – mówi mama dziewczynki. Rodzice z ogromną determinacją dążą do tego, by zaczęła stawiać swoje pierwsze kroki.

Pęcherz neurogenny wymaga cewnikowania co 3 godziny. Lekarze niechętnie chcą rozmawiać o możliwości poprawy stanu zdrowia dziewczynki, lecz nie ulega wątpliwości, że systematyczne leczenie jest szansą na wydłużenie czasu pomiędzy cewnikowaniami nawet do 8 godzin. Takie efekty terapii zdecydowanie ułatwiłyby funkcjonowanie rodziny. Rodzice starają się stworzyć Ani jak najlepsze możliwości rozwoju, jednak wizyty lekarskie i rehabilitacja są bardzo kosztowne.