Dawid

Dawid

Dawid, 5 lat, ma mózgowe porażenie dziecięce i epilepsje

Dawid jest pogodnym dzieckiem, ciekawym świata i ludzi. Uwielbia muzykę i zabawy klockami. Rozpoczął także edukację w przedszkolu dla dzieci z niepełnosprawnością.

Chłopiec urodził się, jako wcześniak. W6 miesiącu życia pojawiła się padaczka. Przed upływem roku doszła ostateczna diagnoza czyli mózgowe porażenie dziecięce.
Obecnie Dawid siedzi samodzielnie, ale bardzo się garbi. Jest na etapie nauki chodzenia, zaczyna mówić pojedyncze słowa. Nie rozwija się tak jak jego rówieśnicy, jednak dzięki systematycznej pracy robi małe postępy. Żeby pomagać swojemu synowi, Pani Magdalena nauczyła się jak go rehabilitować, na co poświęca kilka godzin dziennie. Również codziennie jeździ z nim na zajęcia do fizjoterapeuty, który kontroluje postępy i uczy nowych ćwiczeń usprawniających.
Niezbędny sprzęt (np. wózek), liczne turnusy rehabilitacyjne i codzienna fizjoterapia to zbyt wysokie koszty dla samotnej Mamy chłopca.

Zależy mi na tym żeby postawić syna na nogi.(…) Chcę zapewnić mu jak najlepszy rozwój edukacyjny i społeczny. Jego dzieciństwo nie jest beztroskie, ale staram się dawać mu możliwości do czerpania radości z życia – dodaje Pani Magdalena.

Fundacja Radia Zet pomaga dzieciom takim jak Dawid, walczyć o zdrowie i samodzielność.

Pozostałe artykuły