Julia

Julia

Julia, 4 lata, ma mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne

Julcia jest jak iskierka, otwarta do ludzi i pogodna.
Urodziła się, jako wcześniak z zagrożonej ciąży. Z powodu licznych wylewów miała jedynie 7% szans na przeżycie. Tę walkę wygrała - przeżyła. Kiedy skończyła roczek została postawiona diagnoza – mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne.

Dziś Julia ma 4 latka, w ortezach potrafi przejść samodzielnie kilka kroków, jednak głównie porusza się na czworaka. Rozwój intelektualny jest prawidłowy, nie ma także problemów z mową. Córka, poza porażeniem wszystkich kończyn, ma głównie problemy z małą motoryką i z utrzymaniem równowagi. Walczymy o to, aby w przyszłości mogła samodzielnie chodzić – mówi mama.
Rehabilitacja to jedyna szansa na samodzielność, w związku z czym Julia jest codziennie bardzo intensywnie rehabilitowana. Indywidualna terapia odbywa się 6 razy w tygodniu, do tego ćwiczenia i rozciąganie w domu 2-3 razy dziennie. Miesięczny koszt samej rehabilitacji to około 2 000 złotych. Dodatkowo w skali roku bardzo dużym kosztem są także sprzęty np. ortezy, chodzik, czy pionizator.

Rodzice marzą, aby córeczka pewnie stanęła na własnych nogach, co pozwoliłoby jej spełniać swoje marzenia i być bardziej samodzielną w przyszłości.

Fundacja Radia Zet wspiera dzieci takie jak Julia, w nauce samodzielnego chodzenia.

Pozostałe artykuły