Julia

Julia

Julia, 6 lat, zespół Downa, wada serca, obniżone napięcie mięśniowe.

Julia lubi czytać książki, grać w piłkę i gry planszowe. A także, jak większość 6 latek, uwielbia bawić się telefonem. Rodzice uczą Julkę odpowiedniego zachowania czy utrzymywania porządku w pokoju. Dziewczynka ma swoje obowiązki, nie jest chowana pod kloszem. Ma starszego brata z którym ma fajne, ciepłe relacje. Brat daje jej wsparcie, pomaga w codziennych zadaniach. Julcia nauczyła nas innego patrzenia na życie. Ma w sobie mnóstwo empatii, czułości i chęci przytulania się. Nie ma w niej cienia agresji, ani złości – mówi mama dziewczynki.

Julka chętnie chodzi do przedszkola, gdzie ma możliwość uczęszczania na różne zajęcia wspierające i rehabilitujące. Dodatkowo 1 x w tygodniu chodzi na wczesne wspomaganie rozwoju. A 3-4 w roku jeździ na prywatne turnusy rehabilitacyjne. Terapia Julii skupia się głównie na nauce mówienia, gdyż dziewczynka nie komunikuje się werbalnie.

Koszty rehabilitacji są bardzo wysokie i przewyższają możliwości finansowe rodziny, w której pracuje tylko jeden rodzic. To są ogromne pieniądze, bez organizacji pozarządowych i po prostu dobrych ludzi, którzy chcą nam pomóc nie mielibyśmy takich możliwości leczenia Julii, ponieważ brakowałoby pieniędzy – opisuje mama.

Pozostałe artykuły