Lena

Lena

Lena, 5 lat ma wrodzoną deformację lewej kończyny dolnej

Lenka to żywiołowa, skradająca serce swoim uśmiechem dziewczynka. Kocha tańczyć, chodzić z dziadkiem po górach i spędzać czas z rodzeństwem oraz z rówieśnikami. Mimo, że ma za sobą bardzo trudną walkę o zdrowie i sprawność.
Lena urodziła się z wrodzoną deformacją lewej kończyny dolnej. Dzięki licznym operacjom, zabiegom i intensywnej rehabilitacji może chodzić do przedszkola i funkcjonować, jak inne dzieciaki. Lenka obecnie mierzy się również z problemami z kręgosłupem i miednicą, które wynikają z wcześniejszej deformacji nogi. Codzienna, żmudna rehabilitacja jest więc niezbędna, gdyż pozwala utrzymać dotychczasowe, ciężko wypracowane efekty a także wzmocnić starania, aby Lenka mogła uniknąć operacji kręgosłupa.

Pracujemy nad prawidłowym chodem oraz postawą, nie możemy dopuścić do tego, aby Lenka wymagała kolejnych operacji - mówi pani Marlena. Moim marzeniem jest, by zlikwidować wszystkie ograniczenia wynikające z choroby - dodaje mama.

W pięcioosobowej rodzinie, pracuje tylko tata a mama opiekuje się Leną i jej dwójką rodzeństwa. Ciężko jest im pokryć koszty niezbędnej rehabilitacji dziewczynki, której koszt wynosi ok 3000 zł.

Radio Zet wspiera dzieci takie, jak Lena, aby nie ustawały w determinacji do walki o zdrowie i sprawność.

Pozostałe artykuły