|center

Maja

Maja ma 8 lat i cierpi na bardzo rzadko spotykaną chorobę genetyczną - zespół Mowata-Wilsona.

Wyjątkowe dziecko

Dziewczynka jest pogodna, łatwo nawiązuje kontakty, często się uśmiecha. Bardzo lubi muzykę i taniec. To jasne punkty w jej codzienności, która jednak w przeważającej części nie jest tak kolorowa. Maja cierpi na zespół Mowata-Wilsona, nadający charakterystycznego wyglądu twarzy. Dodatkowo chorobie towarzyszą inne schorzenia, m.in. padaczka i wady wrodzone narządów wewnętrznych, także serca.

Rehabilitacja jest najważniejsza

Dziecko jest pod opieką licznych specjalistów, ale to intensywna rehabilitacja pomaga najbardziej. Córka największe postępy robi na intensywnych turnusach, a także wspierana chociażby przez hipoterapię - mówi mama dziewczynki, pani Aneta. Mimo, że ćwiczenia są żmudne i nie zawsze przyjemne, Maja cały czas walczy – Kocham swoje dziecko i chcę dla niego jak najlepiej. Dlatego wszędzie nas pełno, jeździmy nad morze, w góry, spotykamy się z ludźmi, tańczymy. Chciałabym być spokojna o jej przyszłość. Marzę, by Maja potrafiła komunikować się z otoczeniem, by stała się samodzielna. Zrobię wszystko, by pomóc jej to osiągnąć – przekonuje pani Aneta.