Wiktor

Wiktor

Wiktor, 14 lat, mózgowe porażenie dziecięce, niedowład spastyczny czterokończynowy, wada wzroku.

Wiktor to wesoły i pogodny nastolatek. Jest zagorzałym fanem piłki nożnej i wiernie wspiera naszą narodową drużynę. Marzy o tym, aby zostać w przyszłości piłkarzem. Uwielbia też muzykę klasyczną. Ma słabość do wszelkich instrumentów i ciągle chciałby na nich grać.

Ze względu na przebyte dwie operacje (we wrześniu i październiku 2023 roku) ma indywidualny tok nauczania w domu, ale bardzo chciałby już wrócić do szkoły, do kolegów. Niestety jego sytuacja zdrowotna zupełnie na to nie pozwala. Po operacji chłopiec wpadł w katatonię: nie mówił, nie jadł, miał ogromną traumę. Obecnie nie jest w stanie nawet się podnieść. Wymaga teraz bardzo intensywnej rehabilitacji: 5 x w tygodniu fizjoterapia i rehabilitacja ruchowa i 3-4 w tygodniu basen. Przed operacjami Wiktor wypracował bardzo dużo – z balkonikiem nawet już biegał. To wszystko na razie stracił, co oczywiście budzi w nim chęć do walki ale też mnóstwo frustracji.

Sytuacja życiowa rodziny jest trudna, mama jest sama z trójką dzieci (Wiktor ma zdrowego brata bliźniaka i starszą siostrę). Koszty rehabilitacji Wiktora pochłaniają większą część budżetu domowego i wciąż nie jest to wystarczające.

Pozostałe artykuły