Ponad 1,3 mln zł na pomoc

17.01.2022 14:06
,1,article
Ponad 1,3 mln zł na pomoc

2021 rok był bardzo intensywny pod względem pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Łącznie pomogliśmy ponad 250 podopiecznym w zapewnieniu rehabilitacji stacjonarnej, niezbędnego sprzętu medycznego, czy zakupie leków.

Jednym z naszych tegorocznych priorytetów, który także towarzyszył nam podczas tegorocznej Akcji SERCE było zapewnienie jak najwięcej godzin rehabilitacji podopiecznym Fundacji.

Intensywność i regularność rehabilitacji jest dla nas najważniejsza. Przynosi efekty, więc walczymy każdego dnia. Bez rehabilitacji dzieci słabną – mówi mama, jednej z naszych podopiecznych.

Nie zapominaliśmy także o szpitalach, w których toczy się walka o zdrowie i życie. W akcji mikołajkowej przekazaliśmy 34 kardiomonitory 17 szpitalom we wszystkich województwach w Polsce o wartości ponad pół miliona złotych.

Zapotrzebowanie na wysokiej jakości sprzęt medyczny jest zatem bardzo duże. Pomoc Fundacji Radia Zet jest dla nas bardzo istotna. Daje poczucie wsparcia i zwiększa komfort pracy lekarzy oraz pielęgniarek na naszym oddziale – mówi dr n.med. Krzysztof Dowgierd, Kierownik Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

W trakcie weryfikacji wniosków o pomoc, rozmowy z rodzicami podopiecznych wzbudziły w nas chęć edukowania najmłodszych właśnie w temacie niepełnosprawności. Zauważyliśmy, jak dużo jest do zrobienia w tym obszarze. Tak właśnie powstała akcja edukacyjna dla przedszkoli w całej Polsce „Niepełnosprawność – rozumiem, akceptuję, wspieram”.”.

Cel akcji, czyli poszerzenie wiedzy dotyczącej tematyki niepełnosprawności oraz promowanie wśród przedszkolaków postawy otwartości i akceptacji został osiągnięty.

Projektowi przyświecała bardzo wartościowa idea. Dzieciom bardzo podobało się zaprezentowane podejście do udzielania pomocy – nie za wszelką cenę i tylko wtedy, kiedy druga osoba jej chce. Temat niepełnosprawności jest bardzo istotny, a często pomijany w edukacji dzieci – mówi jedna z nauczycielek.

Oprócz wymienionych powyżej akcji wiosną przekazaliśmy książki małym pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka. A we wrześniu odbyła się V edycja koncertu charytatywnego „Gwiazdy Jazzu dla Dzieci” również na rzecz Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka. Przy tej okazji wyposażyliśmy tę instytucję w fotele zabiegowe o łącznej wartości 20 000 złotych.

Ten rok zdecydowanie był bardzo pracowity. Mimo trwającej pandemii i wynikających z niej trudności udało nam się nie zwalniać tempa i pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Zachęcamy Państwa do pomagania podopiecznym Fundacji Radia ZET przez cały rok. Wpłat można dokonywać poprzez zakładkę „WPŁAĆ ONLINE”.

Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić cały świat tej jednej osoby!