Rok 2020 = rok pełen wyzwań

15.01.2021 15:16

Początek nowego to dobry czas na podsumowania.

center,1,article
Rok 2020 = rok pełen wyzwań

W roku 2020, podobnie jak cały świat, zmierzyliśmy się z zupełnie nową, zaskakującą rzeczywistością. Mimo to działaliśmy i pomagaliśmy tym, którzy najbardziej potrzebują naszego wsparcia. Łącznie pomogliśmy prawie 300 podopiecznym w zapewnieniu rehabilitacji stacjonarnej, zakupie leków, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, czy zakupie sprzętu medycznego.

,1,medium
Kopia rok 2020 w liczbach (3)

Wspólnymi siłami wraz z Radiem Zet i ChilliZet zorganizowaliśmy akcję Na pomoc polskim szpitalom. Zakupiliśmy urządzenia do dekontaminacji pomieszczeń do 5 szpitali. Ten nowoczesny sprzęt wykorzystuje najnowsze technologie i sterylizuje powietrze, tym samym eliminując groźne bakterie, wirusy i grzyby. Dodatkowo do 14 placówek medycznych trafiły darowizny rzeczowe w postaci środków ochrony indywidualnej. Łącznie na ten cel przeznaczyliśmy prawie 420 000 zł.

,1,medium
Na-pomoc-polskim-szpitalom_article

W ramach projektu Trzymajmy się lokalnie przy komunikacyjnej pomocy Meloradia, wsparliśmy inicjatywę Zaszyci w domu, w ramach której uszyto maseczki dla organizacji działających w regionie Warmii i Mazur, w większości szpitali.

Ukazało się słuchowisko Bajki z przesłaniem, które powstały z myślą o podopiecznych Fundacji Radia Zet. To historie, które poruszają ważne wartości takie jak miłość, szacunek, dobro i przyjaźń. Opowieści o akceptacji, ciekawości świata, czy budowania własnej wartości zagościły na co dzień w wielu domach i z pewnością stały się świetnym pretekstem do poruszania z dziećmi istotnych tematów.

,1,medium
Za-gorami-za-lasami-byla-sobie-Bajka_article

Ten rok był wyjątkowo trudny, ale cieszymy się, że mimo utrudnień udało się nam zorganizować działania Fundacji w taki sposób, by nawet na chwilę nie zwolnić tempa i nadal nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Dziękujemy Darczyńcom bez których nie byłoby to możliwe. Dziękujemy, że jesteście i wspieracie nasze działania!