Wielkie pakowanie, wielkie pomaganie!

11.12.2019 09:53

Fundacja Radia Zet pomaga swoim podopiecznym przez cały rok, ale okres okołoświąteczny to wyjątkowy czas, kiedy w pomaganie angażuje się wiele osób. Mieszkańcy Tarnobrzegu otworzyli swoje serca i ponownie przyjęli zaproszenie do wspólnego czynienia dobra!

,1,article
Wielkie pakowanie, wielkie pomaganie!

Cały Tarnobrzeg spotkał się 8 grudnia, by razem z wolontariuszami i pracownikami Stowarzyszenia Przyjaciół ZSS pakować sianko, które trafi na wigilijne stoły mieszkańców miasta. Rozdawanie paczuszek z siankiem zaplanowane jest na niedzielę 15 grudnia podczas specjalnie zorganizowanej kwesty. Celem tegorocznej akcji jest wsparcie niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w dofinansowaniu wyjazdów na specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne, zakupie sprzętu, zorganizowaniu wyjazdu terapeutyczno-integracyjnego dla uczniów Zespołu Szkół.

Świąteczna atmosfera szczególnie sprzyja zwróceniu uwagi na tych najbardziej potrzebujących i dostrzeżeniu ich obecności w życiu miasta. Lokalni społecznicy niosący pomoc prócz wsparcia finansowego, chcą swoją inicjatywą tworzyć atmosferę akceptacji dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin w swoim najbliższym otoczeniu.

,1,medium
img-1106_5

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych to laureat projektu Trzymajmy się lokalnie organizowanego przez Fundację Radia Zet, która potroi dochód zebrany podczas kwesty i licytacji w ramach Choinki Życzeń.