#Dziecinnie proste - Patryk
fot. archiwum rodzinne

#Dziecinnie proste - Patryk

Patryk dużo się uśmiecha. Zwłaszcza gdy jeździ samochodem, albo słyszy muzykę. Nie zdaje sobie sprawy, że ma bardzo rzadką chorobę genetyczną – zespół Mowata-Wilsona, ale na każdej terapii dzielnie ćwiczy. Czy dzięki temu będzie jak rówieśnicy?

Uśmiech Patryka znaczy bardzo wiele dla jego mamy. Uroczy 5-latek mimo swego wieku jeszcze nie chodzi ani nie mówi, ale potrafi pokazać na obrazkach, co go interesuje. Zespół Mowata-Wilsona - nieuleczalna choroba genetyczna, na którą choruje Patryk - powoduje przede wszystkim opóźnienie w rozwoju psychoruchowym. Patryk ma jeszcze padaczkę, która utrudnia postępy w rehabilitacji. Ale kiedy się uśmiecha, mama wie, że jest szczęśliwy i będzie chętnie ćwiczył. Wypróbowana metoda na dobre samopoczucie Patryka to także muzyka. Zawsze lubił słuchać kołysanek, muzyka go wycisza. Wie, że muzyka służy do tańca i lubi, gdy ktoś mu śpiewa.

Każdy turnus rehabilitacyjny to dwa tygodnie intensywnej pracy. Dzięki jednemu z turnusów Patryk nagle przestał się bać, żeby puścić rękę mamy i spróbował stać samodzielnie. Jeśli będzie utrzymywał równowagę, to może pojawi się ten pierwszy krok, na który tak bardzo czekają rodzice i Emilka, starsza siostra Patryka.

Ludzi, którzy mu pomagają, zachwyca nie tylko słodką minką, ale właśnie tą wytrwałością przy ćwiczeniach: „Patryk ćwiczy, bo ma w tym swój cel – chce być samodzielny. I to daje wyniki, które dla darczyńców są dowodem na to, że warto mu pomagać” – przekonuje mama chłopca.
A pomaganie jest dziecinnie proste.

Wystarczy wysłać SMS o treści „Serce” pod nr 7245 za 2,46 zł brutto.

Cały dochód z SMS-ów charytatywnych przeznaczymy na pomoc potrzebującym.
Dziękujemy operatorom sieci Orange, Play, T-Mobile, Heyah i Plus za wsparcie akcji i przekazanie całkowitej kwoty dochodu z SMS- ów na rzecz potrzebujących.
Na łączną kwotę uzyskaną przez Fundację Radia ZET składa się:
- 2 zł 46 gr (2 zł + VAT) z tytułu jednego SMS-a, w odniesieniu do SMS-ów otrzymanych od osób korzystających z usług operatorów: Polkomtel Sp. z o.o. oraz Orange Polska S.A., z wyjątkiem usług przedpłaconych (tzw. prepaid);
- W odniesieniu do pozostałych SMS- ów: 2 zł z tytułu jednego SMS-a.