Charytatywny Bal Dziennikarzy, zdjęcie sceny z prowadzącymi
fot. źródło: mat. prasowe

XVIII Charytatywny Bal Dziennikarzy

Prawie 500 znakomitych gości zgromadził XVIII Charytatywny Bal Dziennikarzy, który odbył się 3 lutego 2018 r. w Ufficio Primo w Warszawie. Podczas aukcji charytatywnej zebrano ponad 400 tysięcy złotych, które trafią do pięciu organizacji dobroczynnych, w tym do Fundacji Radia ZET.

„Podczas aukcji zlicytowaliśmy 16 wyjątkowych przedmiotów. Rekordową cenę 100. tysięcy złotych zapłacono za oryginał scenariusza pierwszego odcinka serialu „Ucho Prezesa”. Kwotę 38. tysięcy złotych jeden z gości zapłacił za lekcję jazdy konnej u Piotra Kraśko, a inny 20 tysięcy złotych za książkę "Tutaj" Wisławy Szymborskiej z oryginalnym autografem noblistki, przekazaną na aukcję przez sekretarza poetki Michała Rusinka. Ogromnie nas to cieszy i wierzymy, że cała zebrana kwota podzielona równo między pięć organizacji, pozwoli pomóc rodzinom i dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej” – powiedział Mateusz Hładki, Prezes Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy, dziennikarz telewizji TVN.

Charytatywny Bal Dziennikarzy organizowany jest od 1998 roku. To największe wydarzenie towarzyskie karnawału, które w jednym miejscu i czasie gromadzi przedstawicieli wszystkich polskich mediów zjednoczonych we wspólnym, szczytnym celu.

Tradycyjnie w trakcie Balu zaplanowano aukcję charytatywną. Do wylicytowania było 14 niezwykłych przedmiotów, m.in. broszka Beaty Szydło, scenariusz pierwszego odcinka serialu „Ucho Prezesa” z autografem Roberta Górskiego, koszulka polskiej reprezentacji w piłce nożnej z autografami zawodników i wyjątkowy dar od rodziny Wojciecha Młynarskiego.

Oprócz Fundacji Radia ZET środki uzyskane z Balu otrzymają: Fundacja TVN „Nie jesteś sam”, Fundacja Polsat, Fundacja Przyjaciółka oraz Kulczyk Foundation realizująca program „Żółty Talerz” zapewniający posiłki dzieciom z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Do tej pory Fundacja Charytatywny Bal Dziennikarzy, organizator wydarzenia, przekazała na rzecz potrzebujących blisko 4 mln złotych.

Gwiazdą wieczoru był zespół Blue Cafe. Relację na żywo z wydarzenia można było zobaczyć w serwisie Plejada.pl oraz na profilach społecznościowych Grupy Onet na Facebooku.

WYNIKI LICYTACJI

1. Broszka od premier Beaty Szydło. 10 000 zł

2. Zdjęcie Malkovich jako Chopin od dwutygodnika Viva - naszego patrona medialnego; zdjęcie zostało zaprezentowane na ostatniej gali Viva Photo Awards; autor zdjęcia Sandro Miller - legenda fotografii – 35 000 zł

3. Książka "Tutaj" Wisławy Szymborskiej z oryginalnym autografem noblistki przekazana na aukcję przez sekretarza poetki Michała Rusinka. 20 000 zł