Pomaganie to działanie!

Fundacja Radia Zet każdego dnia wspiera najbardziej potrzebujących poprzez finansowanie leczenia i rehabilitacji. Wiemy, że nawet najmniejsza pomoc buduje lepszy świat dla nas i naszych dzieci, dlatego doceniamy chęć niesienia pomocy u innych.

Życie z chorobą nie jest proste. Niepomyślne rokowania, pobyty w szpitalach, wizyty u specjalistów by chodzić, być samodzielnym, żyć. Często codzienności osób chorych towarzyszy obawa o kolejny dzień, poczucie rezygnacji i osamotnienia. Takim ludziom trzeba pomagać, solidaryzować się z nimi, budować poczucie wsparcia oraz bezpieczeństwa, bo razem możemy więcej. Organizatorzy opisanych przedsięwzięć poprzez realizację swoich projektów niosą realną pomoc w najbliższej okolicy. Przy odrobinie chęci tak naprawdę każdy z nas może znaleźć formę pomocy odpowiednią dla siebie, np. wolontariat czy wsparcie zbiórek charytatywnych. Czy Ty możesz pomóc? Pewnie! Wystarczy, że wyślesz SMS o treści „Serce” pod numer 7245 za 2,46 zł z VAT. Cały dochód trafi do podopiecznych Fundacji Radia ZET, która pomaga, zbiera środki na swoją działalność i promuje pomaganie.

Bohaterowie akcji SERCE wrzesień 2019

Pomoc Pani Małgorzacie - inicjatywa Koła Gospodyń Wiejskich W Studziankach „Szminką Malowane”
Pani Małgorzata to nauczycielka z trzydziestoletnim stażem. Kobieta od dwóch lat toczy walkę z nierównym przeciwnikiem jakim jest rak piersi. Leczenie i badania przyniosły upragniony efekt – remisja. Niestety wróg powrócił ze zdwojoną siłą atakując węzły chłonne i wątrobę. Bitwa z chorobą wymaga wiele siły, ale przede wszystkim środków finansowych. Koło Gospodyń Wiejskich „Szminką Malowane” nie mogło przejść obojętnie obok cierpienia wieloletniego pedagoga ich dzieci, dlatego organizują charytatywny piknik „Pomoc z klasą.” Pokazy, spektakle teatralne, występy artystów, kiermasz, animacje i konkursy to pomysły na zaangażowanie lokalnej społeczności w pomoc jednemu z jej członków.

Wsparcie dla Arka
Arek w marcu 2016 roku uległ urazowi mózgu, który zabrał mowę, ruch, czucie i wzrok. Szpital po przyjęciu i wykonaniu serii badań odmówił dalszego leczenia ze względu na stan wegetatywny pacjenta. Żaden specjalista nie dawał mu żadnych szans. Pani Mariola nie oddała syna do hospicjum tak jak radzili lekarze. Rozpoczęła walkę, która trwa od dziś. Od początku wprowadzono intensywną rehabilitację dopasowaną do potrzeb Arka, który obecnie ma 35 lat i cierpi na niedowład spastyczny czterokończynowy i afazję, jest zaopatrzony w rurkę tracheostomijną oraz żywiony dojelitowo. Mama mężczyzny nie poddała się i każdego dnia dzielnie dba o swojego syna. Dzięki jej zapałowi i wielu godzinach poświęconych na ćwiczenia nastąpił pierwszy postęp - ruch kciukiem, potem powróciła możliwość poruszania kończynami. Dzisiaj Arkadiusz reaguje na proste polecania, a nawet poprzez utrzymanie kontaktu wzrokowego – komunikuje się. Jednak to dopiero początek drogi, ponieważ aby żyć bez asysty innych potrzebna jest bardzo kosztowna rehabilitacja.

Zbiórka dla Pana Mariusza - inicjatywa Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Dla Ponidzia”
Pan Mariusz zmaga się z nowotworem złośliwym trzustki z przerzutami do wątroby. Plany i marzenia legły w gruzach - diagnoza wstrząsnęła światem mężczyzny, który w tym roku po raz drugi został tatą, ale chce i ma dla kogo żyć, dlatego podejmuje walkę z chorobą. Na pomoc w zapewnieniu kosztownych terapii ruszyła lokalna społeczność poprzez organizacje pikniku rodzinnego. Organizatorzy wydarzenia chcą pokazać, że Pan Mariusz i jego rodzina nie są sami – mają swoich sąsiadów, którzy zawsze wyciągną w ich kierunku pomocną dłoń. Przedsięwzięcie obejmuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. występy artystyczne, zmagania sportowe, piknikowa loteria, stoiska z lokalnymi specjałami, a nawet specjalne stoisko zdrowotno-medyczne, na którym można będzie zbadać ciśnienie krwi czy obliczyć swoje BMI.

Pomoc dla Bartka – zbiórka na zakup bionicznej protezy ręki
Bartek stracił rękę w wyniku wypadku w pracy, źle zabezpieczona maszyna zmiażdżyła mu całe przedramię. Jedynym wyjściem była amputacja. Pierwsze chwile po diagnozie to seria pytań: Co dalej? Gdzie teraz znajdę zatrudnienie? Jak będę żyć? Po początkowym kryzysie nastąpiło przełamanie, bo mężczyzna znalazł oparcie w najbliższych – rodzinie i przyjaciołach, którzy zmobilizowali wszystkie siły, by pomóc. Zorganizowano zbiórkę, której celem jest zgromadzenie pieniędzy na zakup bionicznej protezy ręki. Sprzęt umożliwia poruszanie, a nawet chwytanie, ponieważ ma zbliżoną reakcję do zdrowej ręki co daje użytkownikowi możliwość korzystania w niemalże naturalny sposób. Bartek chce żyć normalnie jak każdy z nas, mimo że proteza to koszt ponad ćwierć miliona złotych nie poddaje się, bo wie, że przy takim wsparciu nie ma miejsca na załamania.

Organizatorzy każdej z przedstawionych inicjatyw nie zgadzają się na niesprawiedliwy los bliskich im osób. Swój bunt wyrażają w działaniu biorąc sprawy w swoje ręce, bo zdają sobie sprawę z faktu, że choroba czy niepełnosprawność w każdej chwili może spotkać każdego. Ty też możesz pomóc – wyślij SMS o treści „Serce” pod numer 7245 za 2,46 zł z VAT. Cały dochód trafi do podopiecznych Fundacji Radia ZET.