płucoserce
fot. ICZMP

60 tys. zł na nowe płucoserce dla Matki Polki

Dzięki słuchaczom Radia ZET i darczyńcom Fundacji udało się zebrać ponad 60 tysięcy złotych na zakup płucoserca dla Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Fundacja Radia ZET dorzuca do tego 100 tysięcy złotych. Zakup nowego aparatu umożliwi wykonanie pilnych operacji dzieci z wadami serca. Na takie pilne zabiegi czeka w ICZMP piętnaścioro dzieci. Dziękujemy za waszą hojność!

Nowe płucoserce kosztuje ponad 600 tys. zł. Pomoc finansową zadeklarowały inne fundacje, a także Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu awarii płucoserca w Instytucie Matki Polki w Łodzi trzeba było wstrzymać operacje dzieci z ciężkimi wadami serca.

Do Łodzi trafiają maluchy z najcięższymi wadami, a lekarze rocznie przeprowadzają pół tysiąca operacji. W chwili, kiedy aparat do krążenia pozaustrojowego uległ awarii, pod drugie płucoserce akurat był podłączony pacjent. Operacje innych dzieci zostały wstrzymane.

Teraz jedna pompa znów jest wykorzystywana, lekarze operują. Ale w każdej chwili może dojść do powtórki dramatycznej sytuacji, kiedy działające płucoserce będzie potrzebne do podtrzymania funkcji życiowych dziecka po operacji. I kardiochirurdzy znów będą musieli wstrzymać inne zabiegi.

DSC_1240_popr 2