Bajkowy Efekt Domina - charytatywna podróż do świata bajek

Gruzja, Kambodża, Uganda, Nikaragua i wiele, wiele więcej… Teraz każde dziecko może wybrać się w podróż dookoła świata. Podróż, w której wszystko dobrze się skończy. Bo to przecież bajki! Bajki niezwykłe, bo pomagają chorym dzieciom – podopiecznym Fundacji Radia ZET.

Bajkowy Efekt Domina to książeczka edukacyjna z audiobookiem, zawierającym 17 bajek z różnych stron świata. Czytają je dzieci oraz znani i lubiani, m. in. Piotr Fronczewski, Agnieszka Dygant, Beata Pawlikowska, Szymon Majewski.

Bajki są starannie wybrane, mądre, uczą wrażliwości. I pomagają!

Kulczyk Foundation, która wydała książeczkę z płytą cały przychód z Bajkowego Efektu Domina przeznaczy na rzecz Fundacji Radia ZET. Dzięki temu kupimy kardiomonitory dla małych pacjentów Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, na oddział Intensywnej Terapii Pediatrycznej i na Oddział Anestezjologii.

Bajkowy Efekt Domina można kupić w salonach RUCH i w sklepie internetowym www.natuli.pl. Koszt książeczki z płytą to 9,99 zł.

– Radość dzieci może zdziałać cuda! Posłuchajcie tych pięknych opowieści i podarujcie je własnym dzieciom, bo to uratuje zdrowie ich rówieśników – prosi Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation.

Honorowy patronat nad akcją objął Rzecznik Praw Dziecka, a nad merytoryczną stroną projektu czuwali wykładowcy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

Wybierzcie się w bajkową podróż dokoła świata

W Nikaragui spotkacie się z chytrym królikiem i mądrym krabem. Szymon Majewski wie o nich wszystko!

A dzięki Pawłowi Delągowi dowiecie się, skąd w Kambodży wzięły się tygrysy. Poznacie także Kopciuszka z Gruzji, który miał… gadającą krowę!

Zobaczcie, dlaczego warto posłuchać tych niezwykłych bajek.

Komu pomagamy

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jest jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce. W tej unikalnej placówce, sprawującej opiekę nad matką i dzieckiem do 18 roku życia, rocznie przyjmuje się ponad 40 tysięcy pacjentów. Leczą się w nim najciężej chore dzieci z całej Polski. Ale do leczenia niebędny jest specjalistyczny i nowoczesny sprzęt, jak np. kardiomonitory, których Instytut potrzebuje aż 139. Marzeniem Fundacji jest kupić je wszystkie.

Udało nam się już kupić 22 nowe aparaty do monitorowania akcji serca, wydaliśmy na to prawie 800 tys. zł. W najbliższym czasie chcemy kupić jeszcze 5 kardiomonitorów, dzięki czemu dokonamy kompletnej wymiany tego sprzętu na oddziale Intensywnej Terapii Pediatrycznej oraz w Klinice Anestezjologii. Koszt tego zakupu to ok. 150 tys. zł. Dzięki Bajkowemu Efektowi Domina i Kulczyk Foundation na pewno się uda. Dziękujemy!

O Kulczyk Foundation

Kulczyk Foundation to fundacja rodzinna, która powołana została po to, by wykorzystać najlepszą możliwą wiedzę o zarządzaniu i inwestycjach społecznych do inicjowania realnych zmian społecznych w tych częściach świata, w których beneficjenci pomocy nie mają żadnych szans na samodzielną poprawę swojego życia. Naczelną zasadą Kulczyk Foundation jest nieść niezbędne wsparcie w ten sposób, by budować trwałe mechanizmy angażujące społeczności lokalne. – Każdy z nas może znaleźć w sobie odwagę, by poruszyć tę najtrudniejszą pierwszą kostkę domina, a dalej ciąg pozytywnych zdarzeń ruszy już sam. I co najważniejsze, nigdy się nie zatrzyma! – wyjaśnia Dominika Kulczyk.