ECCO HighWalk Tatry - znamy wynik

Zakończyło się liczenie głosów w akcji ECCO High Walk Tatry. Dzięki Waszemu zaangażowaniu Fundacja Radia ZET otrzyma od Organizatorów - firmy ECCO - 25 500 zł czyli 51% ogólnej kwoty dotacji.

Dziękujemy wszystkim: Organizatorom - firmie ECCO - za zaproszenie do udziału w akcji, Ambasadorom - Beacie Pawlikowskiej i Szymonowi Majewskiemu za ogromne zaangażowanie i dobre słowo, Drużynie Fundacji - Agnieszce, Aji, Joannie, Natalii i Pawłowi za zapał i energię, przewodnikom tatrzańskim za bezpieczne wprowadzenie nas na Mnicha, internautom za zgłoszenia i głosowanie właśnie na nas.

Teraz wiemy, że góry nam niestraszne i dla dzieci z wadami serca wejdziemy na sam szczyt!

O akcji ECCO HighWalk Tatry

11 października Drużyna Fundacji Radia ZET weszła na szczyt Mnicha w akcji ECCO HighWalk Tatry. Do 3 listopada trwało głosowanie na wybraną drużynę. Ekipa Fundacji Radia ZET wspinała się dla dzieci z wadami serca. To dla nich nasza Drużyna pokonywała swoje słabości w czasie trudnej wspinaczki i to im chcemy pomagać.

ECCO HighWalkTatry to ogólnopolski projekt charytatywny organizowany przez firmę ECCO, duńskiego producenta obuwia. Uczestnicy tego wydarzenia, 2 drużyny po 5 osób, wybrani w specjalnym internetowym konkursie, 11 października 2014 roku wspinały się na Mnicha – legendarny szczyt polskich Tatr. Dokonali tego w towarzystwie znanych polskich himalaistów, podróżników, licencjonowanych przewodników wysokogórskich oraz ambasadorów projektu ECCO Tatry.

Od 18 września do 2 października można było zgłosić się do udziału i zostać jednym z 5 Wspaniałych w drużynie Fundacji Radia ZET. I razem z drużyną Fundacji Radia ZET wejść na szczyt Mnicha, aby pomóc dzieciom z wadami serca.

Po długich i trudnych obradach jury wybrało 5 Wspaniałych:

• Aję Matuszczyk
  • Agnieszkę Wronę
  • Joannę Skorupską-Górską
  • Pawła Ożgę
  • Natalię Smolińską

Drużyna Fundacji Radia ZET prowadzona przez Beatę Pawlikowską i Szymona Majewskiego wspinała się dla dzieci z wadami serca. Wspierali nas także znani polscy himalaiści: Kinga Baranowska, Ryszard Pawłowski, Aleksander Lwow i Krzysztof Wielicki.

Całość wejścia została udokumentowana filmowymi reportażami realizowanymi przez każdą z drużyn. Następnie internauci, dzięki specjalnej aplikacji mogli oddać swój głos na najlepszy, ich zdaniem reportaż. Od tego, jakie poparcie uzyska dana ekipa, zależała wysokość kwoty, jaka trafi na konto reprezentowanej przez nią fundacji. Przeznaczona na ten cel dotacja wynosi 50 000 złotych.

Internauci, którzy nie wzięli udziału w selekcji do grupy zdobywców, mogli też spróbować swoich sił zdobywając szczyt Mnicha w specjalnie stworzonej wirtualnej wersji wspinaczki.

Fundacja Radia ZET wspina się dla dzieci z wadami serca

Każdego roku w Polsce rodzi się około 4000 dzieci z wadami serca, które potrzebują specjalistycznego i kosztownego leczenia. Nasi podopieczni wraz z rodzicami codziennie pokonują przeciwności, codziennie zdobywają swoje małe i większe szczyty.

Tak jak mama 3-letniej Kingi, dla której szczytem szczęścia było to, że jej malutka córeczka wreszcie ma siłę jeść. Wcześniej Kinga była tak słaba, że... nie miała siły ssać.

Anna i Mariusz, rodzice Kingi:
 "Nasza córeczka jest dzielną, małą dziewczynką, która już tak wiele przeszła. W swoim krótkim życiu miała trzy operacje na otwartym sercu i szereg innych badań i zabiegów wymagających narkozy. Dzięki Państwu już dwa razy dostała olbrzymią szansę na normalne, spędzone w gronie rodzinnym życie. Nie wyobrażamy sobie, że mogłoby Jej zabraknąć."

Dwie operacje serca Kingi sfinansowała Fundacja Radia ZET. Już niebawem Kinga przejdzie kolejny zabieg, oby już ostatni!

Takich historii znamy wiele, znamy wiele szczęśliwych zakończeń, mimo że większość podopiecznych Fundacji Radia ZET to dzieci z ciężkimi wadami serca, np. brak jednej z komór serca (HLHS, HRHS).

Fundacja Radia ZET od 2008 roku pomaga dzieciom z wadami serca oraz polskim klinikom kardiologicznym i kardiochirurgicznym.