sprzęt do masażu serca
fot. GOPR

GOPR ma już sprzęt od Fundacji!

GOPR-owcy ze Szczyrku dostali już niezbędny sprzęt do masażu serca w trudnym terenie górskim. Fundacja Radia ZET w całości kupiła go za środki z 1% podatku.

Przekazane urządzenie jest niezwykle cenne, bo zwiększa szanse na przeżycie ratowanych w górach turystów. Jeśli u ratowanego dojdzie do zatrzymania krążenia, to dzięki temu aparatowi do kompresji klatki piersiowej, ratowana osoba może być transportowana podczas prowadzonej resuscytacji.

Cała akcja rozpoczęła się od internetowego apelu GOPR - ratownicy opublikowali film z akcji ratunkowej na Babiej Górze. Jeśli obejrzałoby go w internecie 100 tys. osób, pozyskany sponsor miał ufundować GOPR-owcom sprzęt. Niestety okazało się, że rozmowy ze sponsorem nie były wiążące i ratownicy nie mogli liczyć na zakup urządzenia, mimo ponad 180 tys. wyświetleń filmu.

Fundacja Radia ZET natychmiast zdecydowała się pomóc ratownikom i sfinansowała zakup potrzebnego sprzętu.