Koncert dla Fundacji Radia ZET

Filharmonicy z Salzburga zagrali dla Fundacji Radia ZET. To uroczystość na cześć darczyńców Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu. Fundacja Radia ZET jest największym z nich - ufundowaliśmy szpitalowi wartą 5 milionów złotych najnowcześniejszą w Europie salę hybrydową. Ten dar Fundacja w całości sfinansowała z 1 % podatku.

Uroczysty koncert z udziałem wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej, ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz kardynała Stanisława Dziwisza odbył się w Teatrze Słowackiego w Krakowie. To uroczystość na cześć darczyńców Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu.Największym z tych darczyńców jest Fundacja Radia ZET, która ufundowała szpitalowi pierwszą w Europie pediatryczną salę hybrydową. Na tej nowoczesnej sali będzie można wykonywać nawet najbardziej skomplikowane operacje małych serc. Inwestycja w ultranowoczesny sprzęt kosztowała 5 milionów złotych; Fundacja Radia ZET w całości sfinansowała ją z 1% podatku.

Dla darczyńców USD w Krakowie Prokocimiu zagrali filharmonicy Camerata Salzburg, jedna z najlepszych orkiestr kameralnych na świecie. Na koniec uroczystego koncertu filharmonicy z Camerata Salzburg złożyli hołd zmarłemu niedawno Wojciechowi Kilarowi. Z wielkim rozmachem zagrali jego walc z filmu "Trędowata".

Po koncercie Fundacja otrzymała także Medal Contra Spem Spero za „umożliwienie wybudowania pierwszej i najnowocześniejszej w Europie sali hybrydowej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie” od Fundacji Schola Cordis.