Pomożemy Zuzi!

Zuzia urodziła się z bardzo poważną wadą serca. Pilnie potrzebuje aparatu do mierzenia gęstości krwi. Jeśli do chorego serduszka Zuzi dostanie się skrzep, dziewczynka może tego nie przeżyć. Dzięki pomocy pracowników Eurozetu Fundacja Radia ZET kupi potrzebne urządzenie.

Zuzia ma 5 lat. Jest towarzyska i ciekawa świata. Uwielbia zabawy z innymi dziećmi – ale nie zawsze może dotrzymać im kroku. Przeszła już dwie operacje ratujące życie, a 24 września zostanie zoperowana po raz trzeci. Po zabiegu codziennie trzeba będzie mierzyć Zuzi krzepliwość krwi. Tylko dzięki temu można właściwie dobrać dawkę leku. A zbyt gęsta krew zagraża życiu Zuzi.

Mama Zuzi wychowuje córkę samotnie. Nie jest w stanie kupić aparatu, 2.763 zł to dla niej kwota nie do zdobycia. Dlatego Fundacja Radia ZET błyskawicznie zorganizowała zbiórkę pieniędzy na Radiowym Pikniku Rodzinnym Eurozet, który odbył się 12 września przy Żurawiej 8.

dzień otwarty

W imprezie wzięło udział blisko 170 pracowników Eurozetu z rodzinami. Każdy mógł zobaczyć jak wygląda praca w radiu "od kuchni", ale nie tylko. Można było usiąść przed konsoletą radiową i poczuć się jak prawdziwy prowadzący, zobaczyć jak wygląda od środka wóz transmisyjny, wziąć udział w profesjonalnym nagraniu w Studiu ZET, wcielić się w rolę prawdziwego dziennikarza czytającego wiadomości na antenie, czy gościa Moniki Olejnik w Studiu im. Andrzeja Woyciechowskiego, spotkać prowadzących, których na co dzień można usłyszeć na antenie, posłuchać o historii radiofonii.

A w namiocie Fundacji chętni nagrywali bicie serca swojego dziecka i wrzucali datek dla Zuzi do ustawionej skarbony.

Za pieniądze uzbierane wśród pracowników Eurozetu i środki własne Fundacja Radia ZET kupi podopiecznej niezbędne urządzenie.

Wszystkim, którzy wsparli nasz cel serdecznie dziękujemy!