|south

OTWARTE SERCA

Podopieczni Fundacji Radia Zet wraz ze swoimi rodzinami otworzyli się przed dziennikarzami, Beatą Tadlą i Michałem Dzienyńskim, by opowiedzieć o swoim życiu. To trudne rozmowy o walce z przeciwnościami losu, braku pieniędzy, bezradności i osamotnieniu.

"
Każda rozmowa jest inna, każda zostawia w sercu ślad… Łączy je prawdziwa szczerość podopiecznych i nienarzekanie na swój bardzo trudny los. Po takich wywiadach zastanawiam się i pytam samego siebie - I Ty Michał narzekasz?! Po tych rozmowach często czerpie pozytywną energię.
"

- wspomina Michał Dzienyński, reporter Radia Zet..

Kasia ma 7 lat i posiada bardzo rzadką mutację genetyczną. Dziewczynka to jedyne dziecko w Polsce, które choruje na tę przypadłość. Dziewięcioletnia Amelka ma mózgowe porażenie dziecięce. Siedmioletni Emil cierpi na chorobę Perthesa, czyli jałową martwicę kości udowej. Andrzej, ojciec trzech córek, z których jedna urodziła się z wadą serca, w wyniku wypadku doznał poważnych obrażeń czaszkowo-mózgowych. Mężczyzną opiekuje się żona. Hania, która ma 10 lat i cierpi na MPD, wodogłowie, wadę wzroku i padaczkę. Dziewczynka jest jedną z bliźniaczek, które samotnie wychowuje tata, ponieważ ich mama odeszła. Niepełnosprawne rodzeństwo - Wiktoria i Kacper, którzy mają całościowe zaburzenia rozwoju. Kacper ma także autyzm, a Wiktoria połowicze porażenie mózgowe, wrodzone torbiele mózgu, niedosłuch, wadę wzroku.

Rodziny naszych podopiecznych podkreślają, że proszenie o pomoc jest niezwykle trudne, ale muszą to robić, bo nie stać ich na to, by zapewnić swoim najbliższym tego, co potrzebują najbardziej. Każdy z nich wymaga rehabilitacji, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, specjalistycznego sprzętu, bo to ich jedyne szanse na samodzielność. Dzieląc się swoim trudnymi doświadczeniami otwierają swoje serca, dlatego my prosimy Słuchaczy Radia Zet o wysłanie SMS-a o treści "Serce" pod numer 7245. Koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT. Cały dochód trafi do podopiecznych Fundacji Radia ZET takich jak Emil, Kasia, Amelia, Andrzej, Hania, Wiktoria i Kacper.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych podopiecznych kliknij tutaj.