Pomoc idzie przebojem!

21.12.2018 19:48

Czy można sobie wyobrazić świąteczny okres bez dźwięków kolęd i piosenek, które podczas zimy dobiegają z naszych odbiorników? Nie od dziś wiadomo, że muzyka łączy ludzi i pokolenia, dlatego przyłącz się do naszej akcji Pomoc idzie przebojem!

,1,article
Pomoc idzie przebojem!

Świąteczny okres to wyjątkowa chwila kiedy możemy zwolnić, poddać się refleksji i pomyśleć o innych. To czas życzliwości, nadziei i otwartości. Dlatego wspólnie z Radiem Zet chcemy wykorzystać niezwykły język jakim jest muzyka i trafić z przesłaniem pomocy do każdego!

Nasi Podopieczni jak każde dzieci pomagają swoim rodzicom w przygotowaniach świątecznych. Kuba robi pierniki i je dekoruje, Miłosz ubiera choinkę, a Wiktoria wraz ze swoim bratem tworzy świąteczne ozdoby. Każde z nich pisze list do Świętego Mikołaja. Każde z nich jest inne, ale łączy je jedno – wszyscy są niepełnosprawni, wymagają specjalistycznej rehabilitacji i chcieliby być zdrowi jak ich rówieśnicy!

Nie da się przejść obojętnie obok tego ile te dzieci przeszły. Ciągła rehabilitacja, wizyty w szpitalach, operacje i zabiegi. Nawet dla dorosłego jest to wiele. Jednak nasi Podopieczni wynieśli z niepełnosprawności pewne profity, potrafili przekuć tę trudną sytuację jaką jest życie z chorobą na korzyści. Magda stała się otwarta i bardzo łatwo znajduje kontakt z każdym kogo poznaje. Wiktoria nabrała motywacji, ponieważ widzi efekty swojej ciężkiej pracy. Miłosz dzięki ciągłej zmianie otoczenia między szpitalami, wyjazdami na turnusy rehabilitacyjne teraz potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji i nic nie jest mu straszne! Amelia mimo tak młodego wieku stała się bardzo dojrzała, wiele rozumie, zdaje sobie sprawę ze swojej niepełnosprawności i wie, że tylko zaangażowanie może jej pozwolić stać się bardziej samodzielną. Jakub po tym jak dzięki systematycznym ćwiczeniom zaczął chodzić nabrał pewności siebie i stał się aktywny.

Święta to magiczny czas kiedy otwieramy serca, dlatego liczymy na to, że słuchacze Radia Zet wyślą SMS o treści SERCE pod numer 7525. Koszt SMS-a to 6,15 zł z VAT i podarują dzieciom choć trochę magii w ich trudnej codzienności.