Szpital w Sanoku

Fundacja Radia ZET od lat działa w ochronie zdrowia. Wspieramy nie tylko indywidualnych podopiecznych, ale także szpitale w całej Polsce, w których toczy się walka o zdrowie i życie pacjentów.

W tym roku przekazaliśmy aparat EEG dla Oddziału Dziecięcego w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Sanoku. Sprzęt ten jest niezbędny do monitorowania czynności bioelektrycznej mózgu i pozwoli na stworzenie pracowni EEG dla dzieci. Wykorzystuje się go m.in. przy diagnostyce epilepsji czy urazów głowy. W sanockim szpitalu pracują specjaliści, którzy posiadają certyfikowane uprawnienia do wykonywania i opisywania badań tego typu u najmłodszych pacjentów. Przekazane urządzenie umożliwi wykorzystanie tego potencjału w niesieniu pomocy dzieciom z odległych zakątków Bieszczad i wyraźnie skróci czas oczekiwania na realizację badania, który dotąd wynosił nawet kilka miesięcy.

Dotychczas na rzecz Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku Fundacja Radia ZET przekazała dwa urządzenia (aparat USG w 2013 roku oraz aparat EEG w 2023 roku) o łącznej wartości ponad 350 tys. zł.