Aktualności / Fundacja Radia ZET
Facebook

Potrzebujesz pomocy

Zadzwoń, wyślij list
albo napisz e-mail.

Chcesz pomóc

Pamiętaj, liczy się
każda złotówka.

Publikacja sprawozdań Fundacji

10.07.2017 r.

Informujemy, że w zakładce O Fundacji, w dziale Sprawozdania opublikowaliśmy sprawozdania Fundacji Radia ZET za 2016 rok.

Oprócz sprawozdania finansowego, znajdziecie tam sprawozdanie merytoryczne z działalności organizacji pożytku publicznego oraz uchwały Rady Fundacji zatwierdzające oba dokumenty.

Sprawozdania zostały również zamieszczone w bazie sprawozdań prowadzonej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej >> http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/

Zapraszamy do lektury.

Konferencja o Wadach Wrodzonych Serca

02.06.2017 r.

Światowe autorytety kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej spotkały się w Krakowie, aby przedstawić najnowsze strategie i standardy leczenia dzieci z najbardziej złożonymi wadami serca. Nowe osiągnięcia i doświadczenia przekładają się na poprawę ostatecznych wyników leczenia małych pacjentów, zwiększając w sposób znaczny szansę dzieci na lepsze życie.

W dniach 2 - 3 czerwca w Krakowie, w Pałacu Krzysztofory odbywają się międzynarodowe warsztaty „ 5th Krakow Educational Workshop on Congenital Heart Disease”, skupiające szerokie grono kardiochirurgów i kardiologów dziecięcych. Do Krakowa zjechała plejada niekwestionowanych, światowych autorytetów, mających na swoim koncie pionierskie zabiegi wykonywane u dzieci z wrodzonymi wadami serca.

Dwudniowa konferencja to aż 9 sesji i 28 wykładów, z których każdy stanowić mógłby temat na odrębną konferencję. Najwybitniejsi kardiochirurdzy i kardiolodzy dziecięcy na świecie, tacy jak prof. Thomas Spray, prof. Shakeel Ahmed Qureshi, prof. Viktor Hraska, Prof. Gaetano Thiene z Padwy przedstawią m.in. nowe wskazania i podejście do leczenia dzieci z zespołem Fallota, nową strategię leczenia wad zastawkowych aorty, powiedzą o nowych zastawkach wszczepianych drogą interwencyjną, o postępowaniu w zamykaniu trudnych ubytków międzyprzedsionkowych, poruszą temat interwencji w zakresie układu limfatycznego u dzieci po operacjach sposobem Fontana. Eksperci dyskutować będą również o nowych technikach sztucznego wspomagania układu krążenia przy pomocy wszczepialnych pomp. Tu krakowscy kardiochirurdzy podzielą się swoimi pionierskimi doświadczeniami ze stosowania tego typu pomp.

Zestaw mówców jest doborowy i absolutnie jest to okazja, żeby w jednym miejscu zobaczyć tylu wybitnych wykładowców. Tego typu warsztaty są absolutnie unikalne na skalę europejską. Bardzo trudno skupić ludzi takiego formatu w jednym czasie i miejscu, a nam się to udało. Myślę, że nie jest to przypadkowe, krakowska Klinika jest rozpoznawana i doceniana na świecie” – mówi z dumą dr. hab. med. prof. UJ Tomasz Mroczek – zastępca Kierownika Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.

Krakowska kardiochirurgia dziecięca.

Wrodzone wady serca dotykają średnio 1 na 100 dzieci na świecie, bez względu na szerokość geograficzną. W Polsce należą one do najczęściej występujących wad wrodzonych a większość przyszłych rodziców, dowiadując się o chorobie dziecka, decyduje się je urodzić. W Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie co roku wykonywane są setki operacji na otwartym sercu i w krążeniu pozaustrojowym. Doświadczony zespół prowadzi pacjentów z najbardziej złożonymi wadami serca z całego kraju, osiągając bardzo dobre wyniki. Z 400 zabiegów wykonanych rocznie, 350 jest przeprowadzanych w krążeniu pozaustrojowym. Ponad 40% operacji jest wykonywanych u noworodków, co niewątpliwie stawia Klinikę na pierwszym miejscu w leczeniu wad wrodzonych serca w okresie noworodkowym w Polsce.

Łączna liczba operacji wykonanych na sercach jednokomorowych w okresie 2012-2016 sięga ponad 350 zabiegów. Możemy więc pochwalić się prawdopodobnie największym doświadczeniem w leczeniu serc jednokomorowych w kraju i w Europie” – tłumaczy prof. dr hab. n. med. Janusz Skalski – kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.

Szansa na wymianę doświadczeń i zacieśnienie współpracy.

„5th Krakow Educational Workshop on Congenital Heart Disease” daje możliwość zaprezentowania nowych strategii, podejścia i światowych osiągnięć szerszemu gronu kardiologów i kardiochirurgów dziecięcych. To także znakomita okazja do nawiązania bądź zacieśnienia współpracy między poszczególnymi ośrodkami w Europie i USA, szansa na wymianę doświadczeń i organizację międzynarodowych staży.

Strona wydarzenia: http://chdworkshop.pl

[z mat. pras.]

Nowatorska operacja na sali hybrydowej

29.05.2017 r.

W sali hybrydowej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie po raz kolejny przeprowadzono nowatorski zabieg. Zespół kardiologów inwazyjnych we współpracy z prof. Tomaszem Moszurą z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polski w Łodzi wszczepił 13-letniej dziewczynce nowoczesny stentgraft. To jeden pierwszych w Europie przypadków wykorzystania u dziecka implantu pokrytego wielowarstwowym materiałem, który zastępuje prawdziwe naczynie i ma możliwość poszerzania się w miarę wzrostu pacjenta. Zabieg udało się wykonać bez otwierania klatki piersiowej pacjentki, przeznaczyniowo.

Melania urodziła się z przerwanym łukiem aorty. Cierpiała na nadciśnienie tętnicze, łatwo się męczyła. Już w 3 trzeciej dobie życia dziewczynce wszczepiono homograf, który miał zastępować ściany wadliwego naczynia krwionośnego i zapewnić przepływ krwi. Niestety, po latach implant uległ zupełnemu zwapnieniu. Aorta, której zadaniem jest doprowadzanie krwi do dolnej części ciała, w najwęższym miejscu miała zaledwie 3,5-4 mm, czyli trzykrotnie mniej niż u zdrowego dziecka.

Po dwóch latach poszukiwań ośrodka, który zdecydowałby się operować Melanię, rodzice trafili do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Specjaliści z Prokocimia zaprosili do współpracy kardiologa inwazyjnego z Łodzi – prof. Tomasza Moszurę w Łodzi. Zabieg wykonano pod koniec kwietnia. – Zrosty w klatce piersiowej pozostałe po poprzednich zabiegach i przebyte ciężkie infekcje śródpiersia sprawiały, że ryzyko związane z typowym zabiegiem kardiochirurgicznym było bardzo duże – ocenia prof. Janusz Skalski, kierownik Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej USD. – Jedyną szansą było wykonanie zabiegu przeznaczyniowo z jednoczesnym zabezpieczeniem zespołu kardiochirurgów i możliwością natychmiastowej interwencji w razie komplikacji. Właśnie takie możliwości posiada nasza sala hybrydowa.
Melania dostała cudowny prezent, dzięki wielkiemu sercu lekarzy, zaangażowanych w przygotowanie i realizację zabiegu. – mówi Mariusz Lewandowski, tata Melanii.

Na sali hybrydowej, wyposażonej przez Fundację Radia ZET w najnowocześniejszy sprzęt medyczny przeprowadzono już ponad 600 operacji. Nie tylko kardiochirurgicznych, ale również neurochirurgicznych i ortopedycznych. Wyposażenie sali umożliwia przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów, które wcześniej musiały być robione etapami, a także m.in. wykonanie różnych śródoperacyjnych badań obrazowych (np. tomografia, angiografia czy RTG).

(źródło: mat. prasowe)

Lepszy dach nad głową - pomagamy dalej

22.02.2017 r.

Fundacja Radia ZET i Ruukki Polska wyremontowały do tej pory 6 dachów w ramach wspólnej akcji „Lepszy dach nad głową”. Dzięki temu mali mieszkańcy wybranych domów dziecka czy rodzin zastępczych mają szansę mieszkać w bardziej komfortowych warunkach, nie martwiąc się już o przysłowiowy „dach nad głową”.

W tym roku wróciliśmy do strzelińskiego Rodzinnego Domu Dziecka „Ala”, którego dach wyremontowaliśmy wspólnie w pierwszej edycji akcji „Lepszy dach nad głową” w 2013 roku.

Remont dachu wiele zmienił w życiu podopiecznych ośrodka. Można było przebudować i wykończyć gdzie mieści się dzisiaj nowoczesna salka rehabilitacyjna. Dzięki niej dzieci mogą rozwijać się i bawić w komfortowych warunkach.

Dodatkowo Fundacja i firma Ruukki decydowały się pomóc rodzinie pani Ani z Grodziszcza, która samotnie wychowuje dwoje dzieci, w wieku 10 i 13 lat. W jej domu rozegrał się prawdziwy dramat, a ich dom – a w szczególności dach – były w strasznym stanie.

Fundacja podjęła decyzję o tym, aby im pomóc. Jej wieloletni partner, firma Ruukki, oczywiście włączyła się do pomocy. Dzięki temu potrzebująca rodzina ma nowy dach, który będzie służył jej przez wiele lat.

Więcej informacji o akcji znajdziecie na stronie internetowej lepszydachnadglowa.pl.

Elektroniczne kolano dla Sandry

06.12.2016 r.

Sandra miała 15 lat, kiedy dowiedziała się, że złośliwy nowotwór zaatakował jej nogę. Leczenie było długie i ciężkie. Kiedy pojawiła się wznowa, wiadomo było, że aby ratować Sandrze życie, trzeba amputować nogę.
Po amputacji dziewczyna nie poddała się i nie zrezygnowała z marzeń. Zwłaszcza tego najważniejszego - Sandra chce tańczyć !
W obecnej protezie trudno jest chodzić, nie mówiąc o tańczeniu. Sandra potrzebuje elektronicznego kolana, które pozwoli jej znów tańczyć.
Fundacja Radia ZET postanowiła pomóc nastolatce i przekaże jej środki na zakup elektronicznego kolana.

To dzięki Słuchaczom Radia ZET możemy pomagać tym naprawdę potrzebującym - takim jak Sandra. Dziękujemy!

Koszulka Legii z autografami na aukcji

16.09.2016 r.

Dla najwierniejszych kibiców Legii Marcin Wojciechowski z Radia ZET wystawił na aukcji koszulkę z autografami piłkarzy.

Podpisy złożyli m.in. Pazdan, Guilherme, Lewczuk. Dochód przeznaczymy kupno wyprawki szkolnej dla 2 dziewczynek poszkodowanych w pożarze domu na Mazurach.

Wszystkim licytującym dziękujemy!

LINK DO AUKCJI

Ania już w domu

23.08.2016 r.

Ania, która była bohaterką naszej tegorocznej kampanii 1% wróciła już po operacji serca do domu.

Dziewczynka przeszła w lipcu cewnikowanie serca i operację. Podczas cewnikowania niestety nie udało się założyć zastawki Melody, co zakładał wstępny plan.Konieczna była operacja, podczas której profesor Malec wymienił zwapniałe naczynie (contegrę) na zastawkę biologiczną.Była to już czwarta operacja. Ania ma każdym razem ma więcej lat i większą świadomość i bardziej się boi. Ale rodzice starają się z całej siły podtrzymać ją na duchu.

Samą operację Ania zniosła dobrze. Po jednej dobie na OIOM-ie, została przeniesiona na oddział pooperacyjny. Tam szybko odzyskała siły i mogła wrócić do domu.

Trzymamy kciuki, żeby z każdym dniem było coraz lepiej.

Sprawozdania Fundacji za 2015 rok

12.07.2016 r.

Zapraszamy do zapoznania się z rocznymi sprawozdaniami Fundacji Radia ZET za 2015 rok opublikowanymi na podstronie Sprawozdania.

W sprawozdaniu finansowym i merytorycznym z działalności organizacji pożytku publicznego znajdziecie informacje o:

- działaniach prowadzonych przez Fundację Radia ZET w 2015 r.,

- pozyskanych środkach

- kosztach działalności.

Opublikowaliśmy także uchwałę Rady Fundacji zatwierdzającą roczne sprawozdania.

Sprawozdanie merytoryczne z działalności organizacji pożytku publicznego oraz sprawozdanie finansowe opublikowaliśmy także w bazie MPiPS>>.

Polski wynalazek pomoże ciężarnym

05.07.2016 r.

Nowoczesne urządzenie do pomiaru tętna i ruchów płodu połączone z centrum telemedycznym pomoże kobietom monitorować stan dziecka nawet poza szpitalem czy przychodnią.

Autorką tego przenośnego KTG jest dr Patrycja Wizińska-Socha, absolwentka Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Za swój wynalazek otrzymała tytuł Innowatora Roku 2016 przyznawany w ramach konkursu Innowatorzy poniżej 35. roku życia przez magazyn "MIT Technology Review".

Urządzenie sprawdza akcję serca płodu, tętno matki oraz skurcze mięśnia macicy. Zgromadzone dane od razu trafiają do centrum monitoringu, które po analizie powiadamia pacjentkę o możliwych nieprawidłowościach i zagrożeniach.

Więcej informacji: http://wyborcza.pl/1,145452,20347214,polak-potrafi-wynalazek-podgladanie-plodu.html

fot. www.pregnabit.com

Udało się!

16.06.2016 r.

Kilkaset tysięcy osób wsparło internetową zbiórkę na rzecz Emila Koryczana. Udało się zebrać ponad 7,5 mln zł.

Fundacja Radia ZET przekazała na pomoc chłopcu 50 tys. zł.

Historia Emila pokazuje, jak nadzieja i wielkie zaangażowanie wielu ludzi mogą pomóc. Emil ma 5 lat i ciężką wrodzoną wada serca pod postacią tetralogii Fallota z zarośnięciem zastawki tętnicy płucnej oraz połączeniami systemowo-płucnymi i skrajna hipoplazja tętnic płucnych. Od jego urodzenia rodzice szukali pomocy dosłownie na całym świecie.

Niestety leczenia tak skomplikowanej wady nie chciał się podjąć nikt w Polsce, ani w wielu zagranicznych ośrodkach kardiochirurgicznych. Jedynym, który zgodził się operować chłopca jest prof. Frank L. Hanley z Lucile Packard Children's Hospital w Stanford.

Warunkiem przeprowadzenia zabiegu było wpłacenie pełnej kwoty do 20 czerwca 2016 r. Rodzice prowadzili zbiórkę na portalu siepomaga.pl już od wielu miesięcy. Niestety ciągle nie było widać jej pozytywnego zakończenia.

13.06 - brakowało jeszcze ponad 1 mln 800 tys. zł. Ale udało się i obecnie chłopiec czeka na badania, następnie cewnikowanie serca, a potem we wrześniu planowana jest operacja.

To sukces wszystkich ludzi dobrej woli i szczodrego serca.

Dziękujemy.

Więcej o Emilu na Facebooku.

Fot. ze strony https://www.facebook.com/emilkoryczan/?fref=ts

Emil potrzebuje pomocy

13.06.2016 r.

Emil ma 5 lat i brata bliźniaka. Niestety wygląda przy nim jak cień, bo ma ciężką wrodzoną wada serca pod postacią tetralogii Fallota z zarośnięciem zastawki tętnicy płucnej oraz połączeniami systemowo-płucnymi i skrajna hipoplazja tętnic płucnych. Dlatego jest siny, ma granatowe usta, a saturacje czyli nasycenie tlenem jego krwi nie przekraczają 75% (zdrowy człowiek ma ją na poziomie 95-97%).

Leczenia tak skomplikowanej wady nie chciał się podjąć nikt w Polsce, ani w wielu liczących się ośrodkach kardiochirurgicznych na świecie.

Okazało się, że jedynym, który operuje takie wady serca jest prof. Frank L. Hanley z Lucile Packard Children's Hospital w Stanford. Rodzicom Emila udało się nawiązać kontakt z profesorem Hanley'em, a ten zgodził się zoperować chłopca.

Warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest wpłacenie pełnej kwoty do 20 czerwca 2016 r.

Zbiórka prowadzona jest przez portal siepomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/emil

Brakuje jeszcze ponad 1 mln 800 tys. zł - każda złotówka się liczy i każda przybliża do celu!

To dla Emila jedyna szansa.

Dzień Dziecka od A do ZET

03.06.2016 r.

Już jutro, pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie wielka impreza rodzinna. Od 10.00 na dzieci będą czekać wspaniałe atrakcje.

Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!

Czytaj więcej>>

Konferencja "Mądre bajki"

20.05.2016 r.

Dzisiaj na konferencji prasowej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie Kulczyk Foundation zaprezentowała "Mądre bajki z całego świata" - książeczkę z płytą, na której znajdziecie 17 opowieści różnych kultur i narodów czytanych przez gwiazdy. Każda bajka uczy i pomaga.Wśród czytających m.in.: Marta Żmuda Trzebiatowska, Sonia Bohosiewicz, Damian Michałowski, Andrzej Piasczeny, Waldemar Matuszak, Karolina Nolbrzak, Kamil Kula.

Bajki można kupić w drogeriach Rossmann za 9,99 zł. Cały przychód ze sprzedaży "Mądrych bajek..." Kulczyk Foundation przekaże Fundacji Radia ZET na nowoczesny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci ciężko chorych na serce.

Patronem honorowym projektu jest Rzecznik Praw Dziecka. Patronat merytoryczny objął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Galeria zdjęć z konferencji>>

Licytacja roweru red. Korościela!

11.05.2016 r.

Od 9 maja trwa aukcja roweru Michała Korościela z Uważam ZET. Redaktor Korościel przejechał na rowerze 500 km w 5 dni wygrywając zakład z redaktorem Michałowskim.

Pojazd jest na gwarancji, ma logo Radia ZET, a za sobą ciężką trasę z Warszawy do Mikołajek.

Warto powalczyć i...pomóc, bo pieniądze z aukcji trafią do Fundacji Radia ZET.

Licytujcie!

http://charytatywni.allegro.pl/rower-korosciela-ktorym-przejechal-500-km-w-5-dni-i3184991

Aukcja zakończy się 13 maja.

Spóźnienie z PIT-em

29.04.2016 r.

Na rozliczenie się z fiskusem mamy czas do 2 maja 2016 włącznie.Czyli do najbliższego poniedziałku.

Ale w urzędzie skarbowymi i na poczcie, gdzie moglibyśmy złoży lub wysłać PIT mogą być kolejki. A system e-Deklaracje, umożliwiający wysłanie zeznania przez Internet zbytnio obciążony może przestać działać.

I wtedy możemy nie zdążyć złożyć PIT-u. Za to grożą nam sankcje finansowe.

Więcej informacji tutaj. Pamiętajcie o PIT-ach. Ostatni dzwonek na rozliczenie z fiskusem

Adrian rysuje

10.03.2016 r.

Nasz Podopieczny Adrian uwielbia rysować i rysuje wszystko, nawet komory serca. Niestety nawet na chwilę nie zapomina o swojej chorobie.

Zapraszamy do oglądania.

Galeria>>

Polskie pompy serca już po testach

08.03.2016 r.

Jak poinformowała Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii (FRK) im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu testy polskiej pediatrycznej protezy serca ReligaHeart® Ped przeprowadzone na zwierzętach zakończyły się pomyślnie. Prawdopodobnie już w 2017 roku będzie można ją wszczepiać dzieciom.

Sztuczne komory serca stosuje się u dorosłych i dzieci ze skrajną niewydolnością serca.Do tej pory jedynymi urządzeniami dedykowanymi dzieciom były pompy Berlin Heart. Dzięki wszczepionym komorom serca pacjenci mają szansę doczekać przeszczepu.

Tak jak 13-miesięczna Zuzia, najmłodsze dziecko w Polsce, której lekarze z Kliniki Kardiochirurgii USD w Krakowie wszczepili sztuczną komorę serca w 2009 r. Zakup komory Berlin Heart dla Zuzi sfinansowała Fundacja Radia ZET. Zuzia z wszczepioną komorą czekała na dawcę prawie 12 miesięcy.

Na razie Laboratorium Technologiczne Pracowni Sztucznego Serca FRK planuje produkcję dwóch modeli protez, dla dzieci w wieku ok. 5-10 lat i ok. 9-14 lat.

Fot. M. Jakubowski

źródło frk.pl

Poradnik Deloitte - PIT i ulga rehabilitacyjna

04.03.2016 r.

Niepełnosprawni codziennie borykają się z wieloma barierami i utrudnieniami. Często, żeby je pokonać muszą wydać niemałe środki: na przystosowanie mieszkania, na turnus rehabilitacyjny czy na psa przewodnika. Część tych wydatków obniży ich podatek. Jakie dokumenty są potrzebne, jakie limity obowiązują i inne informacje o uldze rehabilitacyjnej znajdziecie tutaj>> http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/PIT-2015-Ulga-rehabilitacyjna-dla-niepelnosprawnych.-Jak-skorzystac-00019580

Nominacja dla prof. Respondek-Liberskiej

29.02.2016 r.

Pani prof. dr hab, med. Maria Respondek Liberska jeden z najwybitniejszych kardiologów prenatalnych w Polsce znalazła się w gronie 31 kobiet nominowanych w plebiscycie Kobiety Medycyny.

Plebiscyt po raz trzeci organizuje redakcja Portale Medyczne. Nominowane Panie to "najbardziej aktywne i skuteczne kobiety w polskiej medycynie i ochronie zdrowia" w 2015 roku.

Głosować można codziennie, na stronie www.kobietymedycyny.pl oddając każdego dnia maksymalnie 3 głosy - na 3 różne kandydatki. Zakończenie głosowania - 6 marca 2016 r.

Prof. Liberska jest ogromnym orędownikiem diagnostyki prenatalnej, prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kardiologii Prenatalnej, kierownikiem Zakładu Kardiologii Prenatalnej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

źródło fot.: www.kobietymedycyny.pl

Zyski kapitałowe w PIT-ach

19.02.2016 r.

W Polsce zyski z inwestycji również podlegają opodatkowaniu - w różnej wysokości. W zależności od źródła zysku PIT rozliczamy sami lub robi to za nas płatnik, np. bank lub fundusz inwestycyjny.Nieco skomplikowane zasady doskonale tłumaczy Szymon Wojciechowski z Deloitte w artykule: Jak rozliczyć PIT-38 z zysków kapitałowych? Poradnik

A Fundacja przypomina - w PIT-ach 38 również macie rubryki do przekazania 1 procenta podatku i możecie go podarować naszym podopiecznym.

Jeżeli dodatkowo skorzystacie z programu do rozliczeń PIT na naszej stronie - rozliczenie podatku i przekazanie 1 procenta okaże się naprawdę proste.

PIT 28 - ostatni moment

1 lutego 2016 r. mija termin rozliczeń przychodów z najmu dla osób, które wybrały rozliczenie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych i do 20 stycznia 2015 r. złożyły stosowne oświadczenie.

Opodatkowany jest przychód uzyskany z najmu, tzn. całość świadczeń pieniężnych, rzeczowych i innych nieodpłatnych świadczeń, jakie otrzymujecie od najemcy. Przychód podlega opodatkowaniu stawką 8,5% i nie łączy się go z przychodami z innych źródeł. Podatek można płacić miesięcznie albo, po spełnieniu pewnych warunków, kwartalnie.

Niezależnie od płatności dokonywanych w trakcie roku, po jego zakończeniu musicie złożyć zeznanie roczne na formularzu PIT-28.

Jeżeli rozliczacie najem ryczałtem, zeznanie składacie do 1 lutego 2016 r. Ewentualną niedopłatę podatku należy zapłacić w terminie rozliczenia PIT-u.

Także w Picie 28 możecie przekazać 1 procent podatku. Fundacja Radia ZET udostępnia darmowy program do rozliczeń PIT. KRS Fundacji ustawiony jest na stałe, a 1 procent podatku aplikacja wyliczy na podstawie wprowadzonych przez Was danych. Dziękujemy!

A co jeśli nie wybraliście opodatkowania ryczałtem? Rozliczacie się na zasadach ogólnych, a termin na złożenie zeznania rocznego to 2 maja 2016 r.

Więcej informacji o rozliczeniu podatku: wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/PIT-28-jak-rozliczyc-Jak-rozliczyc-podatek-za-wynajem-00017926

Gala 50-lecia USD w Krakowie Prokocimiu

15.12.2015 r.

11 grudnia br. w Krakowie odbyła się uroczysta Gala z okazji 50-lecia Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Szpital w Krakowie Prokocimiu powstał z inicjatywy Polonii amerykańskiej. Dziś jest jest największą placówką pediatryczną w południowej Polsce i jednym z najważniejszych na świecie ośrodków leczenia wad serca u dzieci.

Fundacja Radia ZET jest szczególnie mocno związana z Kliniką Kardiochirurgii krakowskiego szpitala. Dzięki naszej współpracy w USD powstała pierwsza w Europie, najnowocześniejsza pediatryczna sala hybrydowa.

Władze Szpitala w podziękowaniu za dotychczasowe zaangażowanie Fundacji wyróżniły nas okolicznościowym dyplomem.

My również bardzo dziękujemy za dotychczasową współpracę i życzymy wielu sukcesów.

Kardiologia - priorytetem

29.10.2015 r.

Minister zdrowia przygotował projekt rozporządzenia, w którym kardiologię dziecięcą wpisano na listę tzw. priorytetowych dziedzin medycyny. W ten sposób przybędzie miejsc dla lekarzy, którzy wybiorą kardiologię dziecięcą jako specjalizację. Rezydenci tej specjalizacji dostają także nieco wyższe wynagrodzenie.

Obecnie w wielu województwach brakuje kardiologów dziecięcych. Tymczasem wykrywanych jest coraz więcej wad serca u dzieci, a ich leczenie jest wieloetapowe i trwa przez wiele lat.

Projekt rozporządzenia trafił na razie do tzw. konsultacji społecznych.

Więcej o projekcie rozporządzenia http://www.rynekzdrowia.pl/Prawo-w-ochronie-zdrowia/MZ-w-sprawie-zmian-w-priorytetowych-dziedzinach-medycyny,156253,1009.html

Fani Florence pomagają!

22.09.2015

Nie tylko świetna muzyka towarzyszyła pierwszemu Ogólnopolskiemu Zlotowi Fanów Florence and The Machine w Warszawie, 8 sierpnia 2015 r. Uczestnicy wzięli udział w konkursie wiedzy na temat ukochanego zespołu, a wpływ z konkursu przeznaczyli na wsparcie Fundacji Radia ZET.

Serdecznie dziękujemy!

Oddaliśmy krew

25.08.2015

W akcji Radio ZET - Stacja Honorowego Krwiodawstwa zebraliśmy prawie 20 litrów krwi.

Już od rana pracownicy Radia ZET, słuchacze, przypadkowi przechodnie oraz artyści ustawiali się w kolejce pod krwiobusem przy ul. Żurawiej, aby honorowo oddać krew. W wakacje często jej brakuje. Szczególnie poszukiwana jest krew grupy 0 RH-, którą ma jedynie 6% Polaków (źródło: Wikipedia)

O całej akcji przeczytacie tutaj: http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Oddawanie-krwi-jak-wyglada-Co-przysluguje-po-zabiegu-00010018.

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej 2014

30.07.2015

W dziale Sprawozdania możecie zapoznać się z ostatecznym sprawozdaniem ze zbiórki publicznej prowadzonej w 2014 r.

Wiktoria - nasza duma

28.07.2015 r.

"Jesteśmy bardzo dumni z naszej córki. Mimo tak wielu przeżyć w ostatnim roku z jej buzi nie znika uśmiech." - piszą rodzice Wiktorii. Dziewczynka w październiku 2014 przeszła, jako najmniejsze dziecko na świecie, operację wszczepienia zastawki, w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Zabieg przeprowadził zespół lekarzy z Krakowa, Warszawy i Łodzi. - Nie moglibyśmy wykonać tej operacji, gdybyśmy nie mieli nowoczesnej dwupłaszczyznowej sali hybrydowej - mówił wtedy prof. Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii.

Po prawie 5 miesiącach, które spędziła w szpitalu Wiktoria chce cały czas być w ruchu. Uwielbia tańczyć i śpiewać, a nawet nieco „dokuczać” starszemu bratu:). Chociaż wakacje spędza w domu, jest aktywna i nabiera sił, chociaż czasem potrzebuje jeszcze dodatkowego wsparcia w oddychaniu (Fundacja Radia ZET przekazała dziewczynce koncentrator tlenu). Jeśli wszystko będzie dobrze, od września Wiktoria pójdzie do zerówki.

Trzymamy kciuki, żeby się udało, bo Wiki już bardzo tęskni za rówieśnikami.

Tutaj możecie obejrzeć zdjęcia Wiktorii GALERIA >>

Sprawozdania za 2014 rok

13.07.2015 r.

Zapraszamy do zapoznania się z rocznymi sprawozdaniami Fundacji Radia ZET za 2014 rok. Znajdziecie je na podstronie Sprawozdania.

W sprawozdaniu finansowym, merytorycznym z działalności Fundacji oraz merytorycznym z działalności organizacji pożytku publicznego znajdują się informacje o działaniach Fundacji Radia ZET w 2014 r., a także o zdobytych środkach i poniesionych kosztach. Opublikowaliśmy także uchwałę Rady Fundacji zatwierdzającą roczne sprawozdania.

Sprawozdanie merytoryczne z działalności organizacji pożytku publicznego oraz sprawozdanie finansowe opublikowaliśmy także w bazie MPiPS>>.

Prof. Zembala nowym ministrem zdrowia

15.06.2015

Prof. dr hab. med. Marian Zembala, wybitny kardiochirurg i transplantolog, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii i Transplantologii SUM; przyjaciel i współpracownik prof. Religi został ministrem zdrowia. Profesor jest także konsultantem krajowym ds. kardiochirurgii, a także radnym PO w sejmiku woj. śląskiego.

Asystował i przeprowadzał pierwsze przeszczepy serca razem z prof. Zbigniewem Religą w Klinice Kardiochirurgii Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. W 1997 roku przeprowadził pierwszy w Polsce przeszczep pojedynczego płuca. Wykonał wiele pionierskich zabiegów jak operacyjne leczenie napadowego częstoskurczu komorowego w chorobie niedokrwiennej serca. Wprowadził także wiele nowatorskich procedur operacyjnych jak tzw. mapping śródoperacyjny. Jednak jeszcze wcześniej w latach 80. był inicjatorem i koordynatorem akcji charytatywnej, dzięki której w Uniwersyteckim Szpitalu im. Królowej Wilhelminy w Utrechcie zoperowano ponad 400 polskich dzieci ze złożonymi wadami serca.

Profesor Zembala został jednym z bohaterów filmu "Bogowie" (reż. Łukasz Palkowski), który opowiada o pracy prof. Zbigniewa Religii i pierwszych polskich przeszczepach serca.

Prof. dr hab. med. Marian Zembala, fot. PAP/Rynek Zdrowia

Dzień Dziecka od A do Zet

20.05.2015

Już 30 i 31 maja z okazji Dnia Dziecka na terenie wokół Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się "Dzień Dziecka od A do Zet" - największa impreza rodzinna w Polsce. Na uczestników będą czekać liczne atrakcje, które połączą przyjemne z pożytecznym - zabawę z nauką. Inżynier Max zaprosi rodziców i dzieci do świata maszyn, urządzeń i pojazdów przeróżnej maści, a Farmer Alek odkryje przed uczestnikami tajemnice świata przyrody. Zdradzi tajniki upraw warzyw i owoców.

Więcej informacji http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Dzien-Dziecka-od-A-do-Zet-w-Warszawie-na-Dzien-Dziecka-00005430

Jest nowe płucoserce

14.05.2015

Klinika Kardiochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki ma nowe płucoserce - sprzęt niezbędny do ratowania dzieci z najcięższymi wadami serca. Przekazaliśmy na ten cel 171 000 zł.

Do znakomitych łódzkich specjalistów przyjeżdżają z całej Polski setki dzieci z najcięższymi wadami serca. Kiedy siedem miesięcy temu klinice zepsuło się płucoserce, Fundacja Radia ZET natychmiast przyłączyła się do zbiórki. Słuchacze Radia ZET, jak zwykle, nie zawiedli! Przekazaliśmy 171 000 zł.
Pieniądze na zakup płucoserca przekazały też inne fundacje: Fundacja "Mamy Serce", Fundacja POLSAT - Jesteśmy dla dzieci, Fundacja LOTTO Milion Marzeń, Fundacja Serce Dziecka. Razem udało się zebrać tak dużą kwotę, że oprócz płucoserca lekarze dostali jeszcze nową głowicę do echokardiografu i aparat do dializ.
Dziękujemy!

Sprzęt dla ratowników GOPR-u z 1%!

13.05.2015

Fundacja Radia ZET kupi ratownikom GOPR sprzęt do masażu serca, umożliwiający skuteczną reanimację w drodze do szpitala. Urządzenie kosztuje 53,5 tys zł. Pieniądze na zakup tego sprzętu w całości pochodzą z 1% podatku dla Fundacji Radia ZET.

Sprzęt do masażu serca jest niezbędny zwłaszcza podczas transportu w trudnym terenie górskim. Jeśli u ratowanego dojdzie do zatrzymania krążenia, to dzięki temu urządzeniu do kompresji klatki piersiowej, ratowana osoba może być transportowana podczas prowadzonej resuscytacji. Szanse na przeżycie znacznie wzrastają.

Takie właśnie, pożyczone urządzenie uratowało pod koniec grudnia życie turysty zaginionego na Babiej Górze w Beskidach. Po tym zdarzeniu ratownicy zainicjowali internetową akcję - jeśli film z akcji ratunkowej na Babiej Górze obejrzałoby w internecie 100 tys. osób, pozyskany sponsor miał ufundować GOPR-owcom sprzęt. Niestety okazało się, że rozmowy ze sponsorem nie były wiążące i ratownicy nie mogą liczyć na zakup urządzenia, mimo ponad 180 tys. wyświetleń filmu.

Fundacja Radia ZET natychmiast zdecydowała się pomóc ratownikom i sfinansuje zakup potrzebnego sprzętu.

Termin rozliczeń PIT-ów tuż, tuż!

27.04.2015

Tylko do 30 KWIETNIA można rozliczyć PIT i przekazać 1% podatku. Potem będzie można jedynie skorygować swoje rozliczenie – w terminie 1 miesiąca od upływu terminu składania zeznań podatkowych.

Podatnicy, którzy rozliczyli się wcześniej mogą śledzić swoje rozliczeni, ponieważ niektóre izby skarbowe udostępniają aplikację ,,ZWROTY”: www.isnet.katowice.pl/zwroty/; www.izba-skarbowa.opole.pl/zwroty; http://zwroty.is.wroc.pl/; www.is.gdansk.pl/zwroty/; www.is.waw.pl/zwroty/.

A jeśli PIT-y jeszcze przed Wami? Pobierzcie bezpłatny program do rozliczeń: http://www.radiozet.pl/…/Przekaz-1-podatku-Fundacji-Radia-Z…
Z tym programem rozliczycie się szybko i łatwo, a przy okazji pomożecie dzieciom z wadami serca, podopiecznym Fundacji Radia ZET!

Z góry dziękujemy!

Jak 1% ratuje życie?

24.04.2015

Dzięki środkom z 1% podatku Fundacja kupiła m.in. nowoczesny aparat USG z możliwością wykonywania echa serca u dzieci dla Szpitala Specjalistycznego w Sanoku.

Już pierwszego dnia pracy aparatu lekarz wykrył poważną wadę serca u nowonarodzonego dziecka. Mały pacjent wymagał natychmiastowej pomocy i został przetransportowany helikopterem do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Od tego czasu wykonano prawie 300 badań echokardiograficznych. Jak mówi dyr. Szpitala Pan Adam Siembab, „w wielu przypadkach możliwość przeprowadzenia badania zadecydowała o zdrowiu, a nawet życiu chorego dziecka”.

Echo serca jest podstawowym badaniem diagnostycznym, dzięki któremu można szybko wykryć wadę serca. Sprzęt, na którym się je wykonuje musi być najwyższej jakości.

Supernowoczesny aparat USG w Oddziale Dziecięcym w Sanoku dał lekarzom możliwość robienia badań echa serca u dzieci– dotychczas niewykonywanych w oddziale. Blisko 300 badań u dzieci z podejrzeniem wad serca, bólami w klatce piersiowej, po omdleniach, z nadciśnieniem tętniczym, zawrotami głowy oraz u dzieci z chorobami infekcyjnymi mięśnia sercowego. Najczęściej diagnozowanymi chorobami kardiologicznymi u dzieci były wady serca, w tym:

• ubytki w przegrodach serca (VSD , ASD),

• przetrwały przewód tętniczy Botalla,

• wady zastawkowe serca, w tym dość poważne zwężenie zastawki pnia tętnicy płucnej,

• rzadki przypadek łagodnego guza serca (mięśniak prążkowanokomórkowy – rhabdomyoma) – nadal pozostający w obserwacji kardiologicznej

• przełożenie wielkich pni tętniczych (TGA).

A to wszystko dzięki 1 procentowi podatku.

Do końca kwietnia można przekazać 1% podatku. Jak zrobić to najprościej? Pobrać bezpłatny program do rozliczeń PIT ze strony Fundacji, wypełnić formularz, a program sam wpisze kwotę 1% na podstawie wyliczonego podatku.

Za każdy grosz dziękujemy!

Tomek też dostał serce pod choinkę!

14.04.2015

Dzięki słuchaczom Radia ZET i innym darczyńcom Tomek z Dolnego Śląska mógł pojechać na operację serca. Został zoperowany wczoraj i bardzo szybko zdrowieje. Prawdopodobnie już jutro wróci z OIOM-u na kardiologię.

Jak napisała na Facebooku mama Tomka wkrótce po wybudzeniu chłopiec zapytał "kiedy w końcu ta operacja".

Przypomnijmy, że w świątecznej akcji "Serce pod choinkę" zebraliśmy ponad 1 mln 300 tys. zł. Pieniądze wystarczyły nie tylko na operacje Kasi, Majki i Julka, na które zbieraliśmy, ale też kilkorga innych dzieci, w tym właśnie 14-letniego Tomka z Dolnego Śląska.

PIT bez kary i z 1 procentem!

14.04.2015

Tylko do 30 kwietnia podatnicy mają czas na rozliczenie się z fiskusem, jeśli chcą uniknąć kary. A także jeśli chcą przekazać 1 procent podatku organizacji pożytku publicznego.

http://wiadomosci.radiozet.pl/Rozlicz-PIT-w-teminie.-Nie-pozwol-sobie-na-kare

Czy musisz rozliczyć PIT?

10.04.2015

Jest kilka przypadków, kiedy nie trzeba składać rocznego rozliczenia PIT. Sprawdźcie, kto nie musi rozliczać PIT-u.

wiadomosci.radiozet.pl/Czy-musze-rozliczac-PIT-Kiedy-nie-trzeba-rozliczac-podatku-PIT-00003575.

Pawełek walczy o życie!

09.04.2015

Chłopiec pilnie potrzebuje przeszczepu wątroby. W Polsce nie został zakwalifikowany do przeszczepu ze względu na ciężką wadę serca. Lekarze w Belgii postanowili dać Pawełkowi szansę. Sam przeszczep to ok. pół mln zł, do tego dochodzą koszty pobytu w szpitalu, badań. Stowarzyszenie Liver, które opiekuje się Pawełkiem, bardzo prosi o wpłaty. Dane do przelewu znajdziecie tutaj >> http://www.liver.pl/nadzieja-na-zycie-dla-pawelka-bryka/

PIT bez błędów!

06.04.2015

Jak uniknąć błędów przy wypełnianiu PIT-a poradzi Wam Radio ZET - zobaczcie tutaj >> www.radiozet.pl/Jak-poprawnie-wypelnic-PIT-Tych-bledow-unikaj!.

Nowe płucoserce już w Matce Polce

01.04.2015

Sztuczne płucoserce ufundowane Instytutowi Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi m.in. dzięki błyskawicznej zbiórce Fundacji Radia ZET dojechało dziś do szpitala.

W październiku 2014 r. z powodu awarii jednego z dwóch aparatów do krążenia pozaustrojowego w Klinice Kardiochirurgii ICZMP trzeba było wstrzymać operacje dzieci z ciężkimi wadami serca. Pod drugie płucoserce akurat był podłączony pacjent. Chociaż po kilku dniach lekarze znów mogli przystąpić do zabiegów, cały czas istniało ryzyko, że sytuacja się powtórzy.Fundacja Radia ZET zadeklarowała przekazanie stu tysięcy zł, ale brakowało jeszcze pół miliona, bo koszt takiego aparatu to 600 tys. zł. Dzięki fantastycznej akcji na Facebooku i antenie Radia ZET w ciągu zaledwie tygodnia darczyńcy wpłacili na konto Fundacji jeszcze 60 tys. zł. Pozostałą brakującą kwotę dołożyły inne fundacje.Sztuczne płucoserce czyli aparat do krążenia pozaustrojowego jest niezbędny przy operacjach na otwartym sercu. W łódzkiej klinice to nawet pół tysiąca operacji rocznie. Operowane są przed wszystkim noworodki i niemowlęta z najcięższymi wadami serca. Dla nich brak takiego aparatu to realne zagrożenie życia.

Kasia dziękuje za pomoc!

20.03.2015

W świątecznej akcji "Serce pod choinkę" zbieraliśmy m.in. na operację 10-miesięcznej wtedy Kasi. Obecnie dziewczynka jest już po zabiegu. Jej rodzice podkreślają, że już kilka godzin po operacji mogli być z córeczką na OIOM-ie. Dziewczynka szybko zaczęła samodzielnie oddychać i błyskawicznie doszła do siebie. Dzięki temu po 10 dniach wszyscy byli już w domu.

Wszystkim Darczyńcom przekazujemy podziękowania rodziców Kasi "Dziękujemy osobom, których nie mieliśmy okazji poznać, a wsparli nas finansowo w zbiórce pieniędzy na operację Kasi. Operacja nie byłaby możliwa bez Waszego zaangażowania".

Fundacja również dziękuje za wsparcie!

Więcej zdjęć Kasi>>

Operacje serca wielkości dwuzłotówki możliwe w łonie matki

16.03.2015

Prof. J. Szymkiewicz-Dangel opowiada o nowatorskich operacjach wad serca u płodów.

Warto poczytać! http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,17563130,Choroby_serca__pionierskie_zabiegi_w_Szpitalu_Bielanskim.html#BoxLokWawLink

Marta - już po operacji!

12.03.2015

Marta ma 7 lat i bardzo poważną, złożoną wadę serca. Pierwszy zabieg przeszła już w trzeciej dobie życia, potem operowano ją jeszcze kilkakrotnie.

Ostatnia operacja, którą pomogła sfinansować Fundacja, odbyła się w grudniu. Dziewczynka szybko wróciła do domu i wraca do zdrowia.

Zobaczcie zdjęcia>>

Najmłodsze dziecko po przeszczepie

02.03.2015

Sześciodniowemu Oliwierowi z Arizony przeszczepiono serce ratując mu tym samym życie. Tym samym został najmłodszym dzieckiem po przeszczepie w USA.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,8311,title,Szesciodniowemu-noworodkowi-przeszczepiono-serce,wid,17256006,wiadomosc.html

Bliźniaczki zrośnięte sercem - rozdzielone

25.02.2015

Sukcesem zakończyła się bardzo trudna operacja rozdzielenia bliźniaczek zrośniętych m.in. sercami.

Amerykański lekarze kilka miesięcy przygotowywali się do operacji rozdzielenia bliźniaczek zrośniętych klatką piersiową i brzuchem.

Stworzono nawet modele 3D organów, które wymagały rozdzielenia: płuc, jelit a nawet serca.

Operacja 10-miesięnych Faith i Hope trwała 26 godzin i brało w niej udział 12 lekarzy różnych specjalizacji.

http://abcnews.go.com/Health/hope-faith-inside-dramatic-surgery-separate-conjoined-texas/story?id=29168150

Niespodzianka od Fundacji - wkrótce

16.02.2015

Fundacja Radia ZET szykuje film-niespodziankę. Zdjęcia powstają na ufundowanej przez nas hybrydzie.

Miejsce akcji: pierwsza w Europie pediatryczna sala hybrydowa w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.

Sercem tej sali jest dwupłaszczyznowy angiograf, dzięki któremu lekarze mogą z ogromną precyzją podglądać pole operacyjne i prowadzić zabiegi, które na zwykłych salach operacyjnych są niemożliwe do wykonania. Hybrydę zafundowała szpitalowi Fundacja Radia ZET . Całość inwestycji sfinansowaliśmy z 1% podatku.

Czteroosobowy zespół chirurgów pod kierownictwem prof. Janusza Skalskiego (doc. Tomasz Mroczek, dr Jan Bajer oraz dr Rafał Żurek) operował półtoraroczną dziewczynkę. To była operacja na otwartym sercu. Zwróćcie uwagę, jak małe jest dziecięce serce w porównaniu z palcem chirurga!

Niedługo dowiecie się, jaki film kręci Fundacja Radia ZET. Na pewno Wami wstrząśnie. Śledźcie nasz profil na facebooku i twitterze.

 

Sprawozdanie ze zbiórki w 2014 roku

30.01.2015

W dziale Sprawozdania opublikowaliśmy sprawozdanie ze zbiórki publicznej prowadzonej w okresie 01.01.2014 - 31.12.2014.

Kwotę 1 347 866,65 PLN pozyskaną z datków do skarbon, SMS-ów charytatywnych, wpłat na rachunek bankowy przeznaczyliśmy głównie na pomoc w organizowaniu oraz finansowaniu profilaktyki zdrowotnej, leczenia i rehabilitacji osób chorych, w tym zwłaszcza dzieci z chorobami serca. Do dnia dzisiejszego Fundacja wydała 414 953,92 PLN.

Pozostałe wydatki obejmują opłaty bankowe.

Pełne sprawozdanie ze zbiórki TUTAJ>>

Program PIT - UWAGA przerwa w działaniu!

29.01.2015

Uprzejmie informujemy, że w nocy z czwartku na piątek (29-30.01) w godzinach 0:00 - 6:00 pobieranie wersji instalacyjnej i korzystanie z wersji online programu PIT Format będzie utrudnione lub niemożliwe w związku z koniecznymi pracami administracyjno- technicznymi prowadzonymi na platformie usług hostingowych.

 

W imieniu swoim i naszego dostawcy - przepraszamy za te niedogodności.

Nagroda dla Fundacji: Lider Roku 2014 w Ochronie Zdrowia

fot. Wydawnictwo Termedia

14.01.2015

Iza Szumielewicz, Dyrektor Fundacji Radia ZET odebrała wczoraj nagrodę Lider Roku w Ochronie Zdrowia 2014 przyznaną Fundacji w kategorii Działalność Charytatywna.

Już po raz 14 na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się wielka gala konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny. Podczas jednej z najbardziej prestiżowych uroczystości branży medycznej uhonorowano pamiątkowymi statuetkami osoby i organizacje szczególnie zasłużone dla polskiej medycyny.

Kapituła konkursu składająca się z najbardziej wpływowych osób ze świata medycyny przyznała10 nagród głównych, w tym nagrodę specjalną "Menedżera Zdrowia" oraz 12 wyróżnień.

Nagroda dla nas to także wyraz uznania dla Darczyńców Fundacji. Zakup sprzętu za 5 mln złotych sfinansowaliśmy z 1% podatku. Dlatego dziękując za nagrodę dziękujemy wszystkim, którzy wspierają Fundację Radia ZET!

fot. Wydawnictwo Termedia

UWAGA - nowy numer rachunku!

01.01.2015

Od 1 stycznia 2015 zmienił się numer rachunku, do wpłat na pomoc dzieciom z chorobami serca.

Nowy numer rachunku 83 1840 0007 2213 3200 0811 5819

Bank: SOCIETE GENERALEOddział w Polsceul. Marszałkowska 11100-102 Warszawa

Za każdą wpłatę bardzo dziękujemy.

Serce pod choinkę - dzieci pomagają!

30.12.2014

Piękna historia o pomaganiu przysłana na Facebooka Fundacji Radia ZET.

"Siedzimy właśnie z moim 6-letnim synem, ja robię swoje, on się bawi i słuchamy Radia Zet. Przed chwilą była informacja o dziewczynce, co urodziła się z połową serca. Andrzejek podchodzi do mnie i mówi: tata daj telefon chcę sms-a wysłać. Pytam się do kogo (byłem zajęty i nie słuchałem dokładnie). On mówi, że chce dla dziewczynki z połową serca, bo potrzebuje dużo kasiory na operację i dla innych chorych dzieci.
No i wysłał
Z gorącymi pozdrowieniami z mroźnego Koszalina, Heeeej!"

Bardzo dziękujemy za zaszczepianie idei pomagania w najmłodszych.

Wiki wychodzi ze szpitala

18.12.2014

Najmłodsza na świecie pacjentka, której wszczepiono zastawkę płucną, przeznaczoną do wszczepiania przeznaczyniowego wraca dzisiaj do domu. Życzymy wszystkiego dobrego!

Będzie im ciepło!

10.12.2014

Pierwszą nagrodę w akcji Fundacji Radia ZET i KRATKI.PL "Podziel się ciepłem" otrzymał Rodzinny Dom Dziecka Daniela i Izabeli Paczkowskich z Chrośnej pod Bydgoszczą. Ich historia chwyciła nas za serce bo mówią o sobie: "jesteśmy Rodzinnym Domem Dziecka tylko z nazwy, tworzymy szczęśliwą rodzinę: małżeństwo z dziewiątką dzieci. To jest naszą dumą, że wszyscy czujemy są ze sobą dobrze."
A dziewięciorgu dzieciom z pewnością przyda się ciepła, zimową odzież i buty.

To wspaniała, kochająca się rodzina. Zresztą zobaczcie sami

Lepszy dach nad głową 2014 - jak było

10.12.2014

Tegoroczna akcja Lepszy dach nad głową obfitowała we wzruszenia. Przyszło wiele zgłoszeń, a każde zawierało niezwykłą historię.

Ostatecznie laureatami akcji zostali:
1. Zawodowa Rodzina Zastępcza pp. Anny i Adama Poździałów z Rańska
2. Zawodowa Specjalistyczna Rodzina Zastępcza pp. Anny i Tomasza Marcinkiewiczów z Nowej Rudy
3. Rodziny Dom Dziecka pp. Marii i Wiesława Kruków z Kiełpina.

a firma Ruukki zamontowała im nowe dachy Finnera.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie akcji, a w szczególności: firmie Ruukki za ufundowanie dachów, komisji konkursowej za ciężką pracę przy wyborze najbardziej potrzebujących. Dziękujemy także wszystkim zgłaszającym Rodzinne Domy Dziecka i Rodziny Zastępcze.

Jak było - możecie zobaczyć tutaj:

Wygrana dla Fundacji

08.12.2014

Słuchacz, który wygrał w Radiu ZET 50 tys. zł przekazał Fundacji 10% wygranej czyli 5 tys. zł. Dziękujemy!

OIOM z głowy

Wiktoria, która miesiąc temu przeszła pierwszą na świecie operację wszczepienia zastawki płucnej tak małemu dziecku opuściła już OIOM.

Jest coraz lepiej

Wiktoria pozdrawia!

20.11.2014

Dzielna pacjentka oddycha już sama. I serdecznie pozdrawia!

Mała Wiktoria oddycha sama

19.11.2014

Wiktoria, która ponad dwa tygodnie temu przeszła operację wszczepienia zastawki płucnej dziś została odłączona od respiratora i może już oddychać sama!

Przypomnijmy, że zespół kardiochirurgów w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, we współpracy z najwybitniejszymi polskimi specjalistami kardiologii interwencyjnej w zakresie wad wrodzonych, wszczepił 5-letniemu dziecku biologiczną zastawkę płucną typu MELODY-Medtronic. To najmłodszy na świecie pacjent, któremu wszczepiono taką zastawkę, przeznaczoną do wszczepiania przeznaczyniowego. Operację dokonano w nowoczesnej sali hybrydowej, którą sfinansowała Fundacja Radia ZET.

Zabieg wykonał zespół kardiochirurgów: prof. Janusz Skalski i doc. Tomasz Mroczek z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie wraz z prof. Tomaszem Moszurą z CZMP w Łodzi i prof. Marcinem Demkowem z Instytutu Kardiologii w Warszawie. – Zabieg był trudny technicznie ze względu na wagę pacjenta: nigdy wcześniej na świecie nie wszczepiono zastawki u tak małego dziecka. – tłumaczy prof. Tomasz Moszura z CZMP w Łodzi.

Leczenie za granicą - działa już ustawa transgraniczna

19.11.2014

15 listopada 2014 r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych tzw. ustawa transgraniczna. Nowelizacja dostosowuje polskie prawo do unijnej dyrektywy o leczeniu transgranicznym, regulując kwestię zwrotu kosztów leczenia za granicą.

Leczenie w ramach transgranicznej opieki zdrowotnej polega na tym, że pacjenci mogą (zarówno przy leczeniu nagłym jak i planowym) - na zasadach określonych w przepisach – korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej w innych państwach Unii Europejskiej. Pacjenci płacą za to leczenie, a następnie Narodowy Fundusz Zdrowia zwraca im taką kwotę, jaką wydałby, refundując konkretne świadczenia w kraju.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Zdrowia >>http://www.mz.gov.pl/aktualnosci/od-dzis-polscy-pacjenci-moga-sie-leczyc-w-ramach-transgranicznej-opieki-zdrowotnej.

Wiktoria wraca do zdrowia!

18.11.2014

Wiktoria ma się coraz lepiej. Już jutro lekarze odłączą ją od respiratora i będzie mogła oddychać samodzielnie.

Gratulujemy dzielniej pacjentce i trzymamy kciuki za powrót do zdrowia!

Na początku listopada lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie pierwsi na świecie wszczepili zastawkę płucną, przebijając się przez komorę serca. Najmniejszy pacjent na świecie, któremu wszczepiono zastawkę ważył powyżej 16 kg. Tymczasem 4-letnia Wiktoria waży tylko 12 kg.

Ta przełomowa operacja odbyła się na pierwszej w Europie pediatrycznej sali hybrydowej, której wyposażenie ufundowała Fundacja Radia ZET, dzięki wpływom z 1% podatku.

Będą 2 nowe płucoserca!

17.11.2014
Jak pisze dzisiejsza Gazeta Wyborcza dzięki aktywnej zbiórce, nagłośnionej m.in. w Radiu ZET i ofiarności darczyńców także naszej Fundacji w łódzkiej Matce Polce będą 2 nowe płucoserca!
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,16977884,Dwa_nowe_plucoserca_dla__Matki_Polki___Tak_sie_pomaga_.html
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wsparcie!

Wyróżnienie dla Prof. Maruszewskiego!

fot. PAP

07.11.2014

Prof. dr hab. Bohdan Maruszewski, jeden z czołowych polskich kardiochirurgów dziecięcych został Honorowym Członkiem Congenital Heart Surgeons’ Society – światowej organizacji chirurgów, specjalizujących się w leczeniu wrodzonych wad serca u dzieci.

Prof. Maruszewski jest Kierownikiem Kliniki Kardiochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, światowej sławy lekarzem i wielkim społecznikiem.

Z całego serca gratulujemy!

Niesforni Kajt Surferzy

11.09.2014

W dniach 20- 22 sierpnia br. dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Rudzie Śląskiej wzięły udział w Niesfornej Surf Szkole, zorganizowanej przez Niesforną Fundację Surferskiej Pomocy. Bogaty program akcji obejmował warsztaty z surfingu, kitesurfingu i bodyboardingu, a także zajęcia plastyczno-artystyczne, zabawy na plaży i spacery. Dodatkową atrakcją było spotkanie z mistrzem sportów surferskich Markiem „Murphy” Zachem oraz krótki wyścig na deskach, po którym zwycięzcy w prezencie mogli zabrać swoje deski do domu.

Pani Grażyna, dyrektorka RDD z Rudy Śląskiej tak podsumowała akcję: „Otrzymane Niesforne Akty Urodzenia Kajtsurfera zajęły zaszczytne miejsca w pokojach dzieci, i na co dzień przypominają wspaniałe chwile spędzone w Chałupach w gronie sympatycznych i życzliwych ludzi, którzy potrafią dzielić się swoją wiedzą oraz zarażać swoimi pasjami.

Przemiła wizyta

03.09.2014

Kamil, dumny uczeń II klasy, przyjechał z mamą, babcią i siostrami Patrycją oraz Martynką, specjalnie po to, żeby podziękować nam za operację serca.

Kamil urodził się z HLHS - nie ma lewej komory serca. Jego serce nigdy nie będzie zdrowe, ale dzięki cyklowi operacji, kardiochirurdzy „przerobili” je w taki sposób, żeby chłopiec mógł rosnąć i normalnie się rozwijać. Kamil przeszedł 5 operacji, z czego 4 w Polsce. Niestety, okazało się, że jego tętnice płucne są bardzo wąskie, Kamil nie został zakwalifikowany do ostatniego zabiegu, kończącego cały cykl zabiegów. Miał się coraz gorzej, siniał, był coraz słabszy. Rodzice zdecydowali się wyjechać do Niemiec. Operację w jednej trzeciej sfinansowała Fundacja Radia ZET.- Kamil błyskawicznie doszedł do siebie po operacji. Już po 10 dniach byliśmy z powrotem w domu – mówi pani Agnieszka, mama Kamila. – Na początku jeszcze się oszczędzał, ale po jakimś czasie sam zdecydował „dość tego wolnego chodzenia!” i od tego czasu synek najchętniej cały czas poruszałby się biegiem – śmieje się szczęśliwa mama.A my jesteśmy szczęśliwi, że możemy pomagać. Dziękujemy za piękny dyplom. A Kamilowi życzymy Ci duuużo zdrowia!
Galeria>>

Sprawozdania roczne Fundacji

14 .07.2014

Zapraszamy do lektury rocznych sprawozdań Fundacji Radia ZET za 2013 r., które opublikowaliśmy w dziale Sprawozdania>>.

W sprawozdaniu finansowym, merytorycznym z działalności Fundacji oraz merytorycznym z działalności Organizacji Pożytku Publicznego znajdziecie informacje o działalności Fundacji w 2013 roku i sposobie wydawania zgromadzonych środków.

Sprawozdanie merytoryczne z działalności Organizacji Pożytku Publicznego oraz sprawozdanie finansowe opublikowaliśmy także w bazie MPiPS>>.

Fundacja Radia ZET Filantropem Krakowa!

2014.06.30

Fundację uhonorowano za sfinansowanie nowoczesnej sali hybrydowej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Prezes Fundacji, Andrzej Matuszyński odebrał dzisiaj z rąk władz miejskich odznakę i symboliczne berło św. Jadwigi.

Nagroda Filantrop Miasta Krakowa to prestiżowe wyróżnienie przyznawane już od 14 lat. Fundacja otrzymała ten zaszczytny tytuł w kategorii „największy finansowy wkład w pomoc udzielaną osobom lub podmiotom oceniany wg kryterium wysokości wkładu finansowego”. Do wyróżnienia zgłosił nas Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie.

Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że krakowskie Bractwo Filantropii doceniło nasze starania na rzecz dzieci z ciężkimi wadami serca.

Dziękujemy

A pierwsze operacje na sali hybrydowej już we wrześniu.

fot. Wiesław Majka

1 procent nie tylko dla OPP?

10.06.2014

Okazuje się, że z 1 procenta podatku korzystają nie tylko organizacje pożytku publicznego uprawnione do jego zbierania, ale i takie, które nie mają do tego prawa.

Jak niektóre organizacje wykorzystują luki w przepisach ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie możecie przeczytać dzisiaj na stronie Gazety Wyborczej http://wyborcza.pl/1,75478,16126415,1_proc__dla_organizacji_pozarzadowych__a_korzysta.html

Dar Profixu dla Fundacji

fot. Profix

14.05.2014

W piątek, 9 maja odbyły się uroczyste obchody jubileuszu XX-lecia działalności firmy Profix. Na gali w Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim atrakcji nie zabrakło. Obok występu Maryli Rodowicz i wręczenia nagród zasłużonym partnerom firmy odbyła się aukcja charytatywna, prowadzona przez dziennikarza Radia ZET, Kamila Nosela. Zlicytowano na niej: analogową płytę Maryli Rodowicz z autografem, kombinezon Jarosława Hampela, wicemistrza świata w sporcie żużlowym, kask Ireneusza Sikory z teamu BMW Sikora Motorsport i pamiątkową, srebrną monetę wybitą z okazji obchodzonego jubileuszu firmy.

Cały dochód z aukcji w wysokości ponad 36 000 zł został przekazany na rzecz Fundacji Radia ZET. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszych podopiecznych!

Zwykły niezwykły człowiek

13.05.2014
8 maja po 10 latach walki z glejakiem mózgu zmarł Jerry Kline, autor książki "Zwykły człowiek", opowiadającej o zmaganiach tą trudną chorobą.
W 2010 roku Jerry odwiedził Polskę na zaproszenie Fundacji Radia ZET. Na spotkaniu, zorganizowanym w Instytucie Onkologii, opowiadał o swojej walce z najbardziej złośliwym nowotworem mózgu - glejakiem wielopostaciowym. Zazwyczaj lekarze dają pacjentom ok. roku życia od diagnozy. Tymczasem Jerry'emu udało się przeżyć aż 10 lat. Jak sam podkreślał, w leczeniu ważna jest zarówno postawa pacjenta (regularne badania, odpowiedni tryb życia), dostęp do dobrych lekarzy, których obdarza się zaufaniem jak i wsparcie najbliższych.

Otoczony liczną rodziną: żona i pięcioro dzieci, z pewnością mógł liczyć na ich pomoc. Jak napisał na Twitterze jego najstarszy syn, Andy: "Był niezwykłym człowiekiem i to błogosławieństwo móc nazywać go ojcem".

Ostateczne sprawozdanie ze zbiórki publicznej 2013

30.04.2014

W dziale Sprawozdania opublikowaliśmy ostateczne sprawozdanie ze zbiórki publicznej prowadzonej w 2013 r.
W okresie od 01.01.2013 do 31.01.2014 r. uzbieraliśmy 429 255,51 zł pochodzącą z: SMS-ów charytatywnych, wpłat od indywidualnych darczyńców oraz odsetek z rachunku bankowego.
Otrzymane środki przeznaczyliśmy na: finansowanie operacji i rehabilitacji dzieci z wadami serca, finansowanie dojazdów do szpitala i na turnus rehabilitacyjny dzieci z wadami serca oraz zakup sprzętu dla oddziału kardiochirurgii dziecięcej.
Zachęcamy do lektury sprawozdania.

Otwarcie Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych w Łodzi

28.04.2014

25 kwietnia w Łodzi odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych, kierowanego przez Prof. Marię Respondek-Liberską.

Przyszłe mamy mogą sprawdzić zdrowie dzieci w pawilonie pediatrycznym Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi medycznemu (ufundowanemu m.in. przez Fundację Radia ZET) będzie możliwe wykrycie wad wrodzonych, niewidocznych w innych badaniach.

Wczesne wykrycie niektórych wad umożliwi wdrożenie odpowiedniego leczenia dziecka jeszcze w łonie matki oraz wybór odpowiedniego czasu, miejsca i warunków porodu.

Galeria zdjęć z otwarcia>>

Bryndal pyta o PIT-a

07.04.2014

Już od dzisiaj w Radiu ZET codziennie, po 9.30 nowy program: "Bryndal pyta o PIT-a", który pomoże Wam rozliczyć podatek dochodowy za 2013. A na stronie http://www.radiozet.pl/Polecamy/Bryndal-pyta-o-PITa więcej odpowiedzi na trudne pytania podatkowe i program do rozliczeń.

Jeżeli niepotrzebne Wam porady po prostu pobierzcie program i do dzieła! Nie tylko łatwo i przyjemnie rozliczycie podatek, ale przekazując swój 1% pomożecie podopiecznym Fundacji Radia ZET.

Nowe prawo o zbiórkach publicznych

03.04.2014

We wtorek, 1 kwietnia 2014 r. Prezydent RP podpisał nową ustawę o zbiórkach publicznych, która wprowadza bardzo ważne zmiany.

Poprzednie przepisy zostały uchwalone jeszcze w 1933 roku i wymagały wielu formalności, co znacznie utrudniało organizację zbiórek.

Dzięki nowym regulacjom, przygotowanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji we współpracy z przedstawicielami organizacji pozarządowych do przeprowadzenia zbiórki nie będzie już potrzebna zgoda urzędników, a jedynie zgłoszenie jej na portalu internetowym. Portal będzie służył również do ogłaszania wyników zbiórek i sposobu wydania zebranych pieniędzy lub darów rzeczowych.

Więcej o zmianach w ustawie można przeczytać na Stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji: https://mac.gov.pl/aktualnosci/prezydent-podpisal-ustawe-o-zbiorkach-publicznych.

Bajkowa sobota w Sanoku

04.02.2014

W sobotę, 8 lutego Szpital Specjalistyczny w Sanoku zaprasza rodziców z dziećmi na bezpłatne badania usg, lekarskie i laboratoryjne. Na wszystkie dzieci czekają też bajkowe niespodzianki i atrakcje.

Badania będą przeprowadzane od godz. 9 do godz. 14. Program badań poniżej.

Serdecznie zapraszamy!

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej 2013

30.01.2014

W dziale Sprawozdania opublikowaliśmy sprawozdanie ze zbiórki publicznej prowadzonej w okresie 01.01.2013 - 31.12.2013.

Kwotę 429 145,73 PLN pozyskaną z SMS-ów charytatywnych, wpłat na rachunek bankowy, odsetek bankowych przeznaczyliśmy głównie na pomoc w organizowaniu oraz finansowaniu profilaktyki zdrowotnej, leczenia i rehabilitacji osób chorych, w tym zwłaszcza dzieci z chorobami serca -

do tej pory wydaliśmy 135 834,40 zł.

Pozostałe wydatki obejmują opłaty i prowizje bankowe.

Pełne sprawozdanie ze zbiórki >>

Nowy echokardiograf w Sanoku

27.01.2014

Szpital Specjalistyczny w Sanoku wzbogacił się o nowoczesny echokardiograf, dzięki któremu będzie można szybko diagnozować wady serca u dzieci z rejonu bieszczadzkiego. Aparat kupiła Fundacja Radia ZET za środki pochodzące z 1% podatku.

Zdjęcia>>

Bieg po Serce w Szczyrku

23.01.2014

Fundacja Radia ZET razem z Radiem ZET , Raiffeisen Polbank, Stowarzyszeniem Zbója Szczyrka oraz Miastem Szczyrk, zaprasza na kolejną odsłonę Biegu po Serce Zbója Szczyrka, tym w wydaniu "Winter Edition". Bieg odbędzie się na Placu św. Jakuba w Szczyrku 26 stycznia 2014 o godz. 14:00.

Celem tej sportowo-charytatywnej imprezy jest wsparcie jednej z dwóch fundacji, w tym Fundacji Radia ZET, a także pomoc celom lokalnym.

Ideą imprezy jest pokonanie jak największej ilości okrążeń wyznaczonej trasy. Technika jest dowolna – na nartach biegowych, truchtem, na sankach, spacerując z psem czy przejście z kijami do nordic walking. Mile widziane są także osoby niepełnosprawne, na wózkach inwalidzkich. Po pokonaniu wyznaczonej trasy biegu, uczestnik otrzymuje stempel, symbolizujący Serce Zbója Szczyrka. Jedno okrążenie wyznaczonej trasy = określona kwota, która zostanie przeznaczona na pomoc chorym dzieciom. Im więcej razy pokonasz trasę, tym więcej serduszek-stempli otrzymasz. A z każdą rundą pomagasz także swemu sercu!

Biegowi towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, m.in. muzyka w wykonaniu kapeli góralskiej, stoiska z wyrobami rękodzieła sztuki ludowej, punkty medyczne, gry i zabawy dla najmłodszych. Dla najaktywniejszych Organizator przewidział wartościowe nagrody rzeczowe. Na zakończenie planowane jest rozpalenie ogniska i wspólne pieczenie kiełbasek.

Bieg będzie odbywać się pod hasłem "Bezpiecznie ze Zbójem Szczyrkiem". Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia ze sobą latarek, światełek itp. Na miejscu będzie również istniała możliwość zakupienia specjalnie przygotowanych na cel biegu latareczek, zapewniających bezpieczeństwo na trasie po zmroku. Pieniądze ze sprzedaży gadżetów zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Fundacja Radia ZET szczególnie gorąco zaprasza do udziału w konkursach i zabawach w dmuchanym labiryncie, który stanie na miejscu imprezy.

Szczegóły imprezy znajdziecie na Bieg po Serce Zbója Szczyrka – Winter Edition lub na Facebooku https://www.facebook.com/BiegPoSerceZbojaSzczyrka

Zapraszamy!

Koncert dla Fundacji

10.01.2014

Jedna z najlepszych kameralnych orkiestr świata - filharmonicy z Salzburga - zagra w niedzielę dla Fundacji Radia ZET.

Klinika Kardiologii i Kardiochirurgii Szpitala w Prokocimiu już po raz piąty podsumowuje w ten sposób dotychczasowe działania charytatywne.

Koncert w filharmoników z Salzburga odbędzie się w najbliższą niedzielę o 19.00 w Teatrze Słowackiego/Kraków. W programie, m.in. uwertura do "Wesela Figara" i aria z "Czarodziejskiego Fletu" Mozarta oraz Walc op.101 Straussa.

W tym roku, wyjątkowym wydarzeniem jest otwarcie w szpitalu pierwszej w Europie supernowoczesnej sali hybrydowej, której wyposażenie kosztowało 5 milionów złotych. Salę ufundowała Fundacja Radia ZET. Dzięki tej sali będzie można prowadzić nawet najbardziej skomplikowane zabiegi na małych chorych sercach.

Nowa zbiórka i nowy numer konta

01.01.2014

W związku z rozpoczęciem nowej zbiórki publicznej zmienił się numer rachunku, na który można wpłacać darowizny dla Fundacji Radia ZET.

Nowa zbiórka publiczna trwa od 1 stycznia 2014 roku, a pieniądze na pomoc dzieciom z chorobami serca można wpłacać na konto nr

39 1840 0007 2213 3200 0811 3119

Szczegóły w zakładce "Chcesz pomóc".

Za każdą wpłatę bardzo dziękujemy.

Kinga i Konrad czekają na SMS-y!

31.12.2013

Kinga i Konrad - czekają na operacje serca. Czekają na wsparcie Darczyńców Fundacji - liczy się każdy SMS i każda wpłata.

Razem z Fundacją Radia ZET podaruj dzieciom ... zdrowe serce. Wystarczy, że wyślesz SMS o treści SERCE pod numer 7525 za 6,15 zł z VAT.

Dziękujemy operatorom

za to, że zrzekli się dochodu z połączeń.

Można też wpłacać darowizny na specjalne konto bankowe: 42 1840 0007 2213 3200 0811 1319 (z dopiskiem: Serce)

Cały dochód z akcji Serce Pod Choinkę Fundacja Radia ZET przekaże na leczenie swoich podopiecznych, 2-letniej Kingi i 6-letniego Konrada, a jeśli wystarczy pieniędzy, również innych chorych dzieci.

Zdjęcia dzieci>>

Oficjalne otwarcie hybrydy

19.12.2013

Już jutro o godz. 12 w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie nastąpi oficjalne otwarcie pierwszej w Europie pediatrycznej sali hybrydowej, ufundowanej przez Fundację Radia ZET.

Sala hybrydowa - już wkrótce!

09.12.2013

Instalacje prawie gotowe, sprzęt montowany. Sala hybrydowa wkrótce ruszy!

Zobaczcie zdjęcia>>

Trzeci dach nad głową!

29.10.2013

Zakończyła się wymiana trzeciego dachu w akcji "Lepszy dach nad głową". Teraz mieszkańcom Rodzinnego Domu Dziecka w Ząbrowie koło Iławy niegroźna będzie nawet najbardziej deszczowa jesień i śnieżna zima. Zobaczcie>>

Filip - dumny uczeń

10.10.2013

Filip - jest już uczniem pierwszej klasy i najlepszym dowodem, że dziecko z wadą serca, po operacjach może żyć i rozwijać się tak jak zupełnie zdrowi rówieśnicy.

Gratulujemy!

Rośnie nowy dach!

17.09.2013

Kolejny "Lepszy Dach nad Głową" rośnie na domu Specjalistycznej Rodziny Zastępczej, prowadzonej przez panią Sylwię Ostrowską. Fachowcy firmy Ruukki dwoją się i troją, już niebawem kolejny uroczysty odbiór.

ECCO Walkathon - bilety

07.08.2013

Ruszyła sprzedaż biletów na ECCO Walkathon 2013. Jak zawsze można je kupić w sklepach ECCO, a w tym roku są dostępne również on-line.

Cena biletu 27 zł (w tym roku cena jest jednakowa dla dzieci i dorosłych). Bilet upoważnia do odbioru pakietu startowego zawierającego: plecak, wodę, jabłko, przewodnik po trasach i identyfikator. W zestawach dzieciecych dodatkowo koszulka i mini zestawy LEGO. Zapraszamy!

Więcej informacji na www.facebook.com/eccowalkathonpoland i http://pl.ecco.com/pl-pl/company/walkathon

Kacper pojedzie na operację

02.08.2013

Nasz nowy Podopieczny, 8-letni Kacper już niedługo pojedzie na operację serca.

Ma już za sobą 11 operacji serca i czeka go jeszcze jedna. Ale nie narzeka, bo ma nadzieję, że dzięki niej w końcu będzie mógł biegać i jeździć na rowerze jak jego rówieśnicy i bawić się w berka z młodszą siostrą. Trzymamy kciuki. Więcej zdjęć Kacpra tutaj>>

Sprawozanie ze zbiórki

15.07.2013

W dziale Sprawozdania umieściliśmy sprawozdanie ze zbiórki publicznej, którą Fundacja Radia ZET prowadziła w okresie 01.08-31.12.2012 r. Zapraszamy do lektury!

Sprawozdania roczne Fundacji

09.07.2013

Zapraszamy do lektury rocznych sprawozdań Fundacji Radia ZET za 2012 r. Znajdują się one na podstronie Sprawozdania>>

W sprawozdaniu finansowym, merytorycznym z działalności Fundacji oraz merytorycznym z działalności Organizacji Pożytku Publicznego znajdują się informacje o tym co Fundacja Radia ZET zrobiła w 2012 r. i w jaki sposób wydawała pieniądze.

Opublikowaliśmy także uchwałę Rady Fundacji zatwierdzającą roczne sprawozdania.

Sprawozdanie merytoryczne z działalności Organizacji Pożytku Publicznego oraz sprawozdanie finansowe opublikowaliśmy także w bazie MPiPS>>

Złoty Skalpel za sztuczne komory serca u dzieci

27.06.2013 r.

Profesor Janusz Skalski wraz z zespołem kardiochirurgów dziecięcych z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie otrzymał "Złoty Skalpel" - nagrodę przyznawaną za wybitne innowacje w polskiej ochronie zdrowia. Z 10 wspaniałych projektów jury konkursu najwyżej oceniło zabiegi wszczepiania sztucznych komór serca u dzieci.

Już w 2009 roku profesor wszczepił sztuczną komorę serca Berlin Heart 13-miesięcznej Zuzi, cierpiącej z powodu ciężkiej niewydolności serca i kardiomiopatii. Takich zabiegów nie refundowało wtedy ani Ministerstwo Zdrowia ani NFZ. Nie było wtedy również procedur umożliwiających wszczepianie sztucznych komór u dzieci.Profesor wielokrotnie podkreślał, że operacja nie odbyłaby się gdyby nie pomoc Fundacji Radia ZET, która sfinansowała zakup urządzenia.

Obecnie, dzięki staraniom lekarzy wdrożono odpowiednie procedury medyczne, a zabiegi wszczepiania sztucznych komór u najmłodszych pacjentów finansuje Ministerstwo Zdrowia.A sztuczne komory ratują życie nawet najmłodszym dzieciom, które mają szansę bezpiecznie doczekać przeszczepu serca.

Drugi dach wybrany!

Jutro w Radiu ZET relacja z kolejnej placówki, wybranej w konkursie "Lepszy dach nad głową".
Również jutro na stronie http://www.radiozet.pl/Polecamy/Lepszy-dach-nad-glowa/Ruukki-Relacje-z-akcji
zobaczycie film o kolejnej rodzinie, której wraz z firmą RUUKKI podarujemy nowy dach.

Lepszy dach nad głową - wyniki I etapu

25.05.2013 r.

Już dziś w Radiu ZET ogłoszenie wyników I etapu konkursu dla Rodzinnych Domów Dziecka. Dowiecie się komu pierwszemu podarujemy dach i poznacie wspaniałych rodziców i cudowne dzieci. Zapraszamy do słuchania.

Sprawozdanie ze zbiórki 01.08-31.12.2012

15.05.2013 r.

W zakładce O Fundacji >> Sprawozdania opublikowaliśmy sprawozdanie ze zbiórki publicznej trwającej od 01.08.2012 r. do 31.07.2012 r.

Kwotę 491 571,52 pozyskaną z SMS-ów charytatywnych, wpłat na rachunek bankowy, odsetek bankowych przeznaczyliśmy głównie na:

- Pomoc w organizowaniu oraz finansowaniu profilaktyki zdrowotnej, leczenia i rehabilitacji osób chorych, w tym zwłaszcza dzieci z chorobami serca - do tej pory wydaliśmy 57 967,00 zł;

- Udzielanie pomocy organizacyjnej, finansowej i rzeczowej szpitalom, oddziałom, klinikom dziecięcym i innym placówkom, które realizują świadczenia medyczne dla dzieci, w tym zwłaszcza świadczenia z zakresu kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej - do tej pory wydaliśmy 239 976,00 zł;

Pozostałe wydatki obejmują opłaty i prowizje bankowe.

Pełne sprawozdanie ze zbiórki >>

Kuba wrócił do zdrowia

14.05.2013 r.

Kuba szczęśliwie przeszedł operację Fontana w Klinice w Munster.Jak przekazali nam rodzice wszystko się udało, Kuba czuje się bardzo dobrze,szybko wrócił do zdrowia,widać ogromne efekty operacji :) .

Zobaczcie zresztą sami >>

Ostateczne sprawozdanie ze zbiórki 2011/2012

30.04.2013 r.

W zakładce O Fundacji >> Sprawozdania opublikowaliśmy ostateczne sprawozdanie ze zbiórki publicznej trwającej od 01.08.2011 r. do 31.07.2012 r.

Kwotę 1 059 720,95 zł uzyskaną z połączeń SMS, wpłat od indywidualnych darczyńców oraz odsetek z rachunku bankowego przeznaczyliśmy głównie na finansowanie zabiegów medycznych i rehabilitacyjnych dzieci z wadami serca oraz zakup lub finansowanie zakupu sprzętu medycznego, leków, i artykułów służących diagnostyce, leczeniu, rehabilitacji, terapii i rekonwalescencji, zarówno dla osób indywidualnych jak i dla szpitali.

Zachęcamy do lektury sprawozdania.

Dziennikarze Radia ZET pomagają Fundacji

08.04.2013 r.

Znani i lubiani dziennikarze Radia ZET zachęcają do przekazania 1% podatku na leczenie dzieci z wadami serca. Zobaczcie jak można pomóc Fundacji Radia ZET

Filip już po operacji

20.03.2013 r.

Siedmioletni Filip jest już po operacji metodą Fontana, czyli III etapie korekcji wady serca (HLHS). Operacja odbyła się w Klinice w Munster, a już dwie godziny po zabiegu Filip oddychał samodzielnie. Zobaczcie>>

Nowi podopieczni: Oliwier i Kuba

Mały Oliwier

18.02.2013 r.

Naszych nowych Podopiecznych czekają ciężkie operacje serca. Ale pomimo choroby są pełni radości i nadziei. Poznajcie Oliwierka i Kubę.

Sprawozdania Fundacji Radia ZET

15.02.2013 r.

Przypominamy, że w zakładce Sprawozdania możecie sprawdzić finanse Fundacji - na co zbieraliśmy oraz jak wydajemy zebrane środki.

Zachęcamy do lektury!

Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca

14.02.2013 r.

Każdego roku w Polsce rodzi się ok. 4000 dzieci z wadami serca, w tym około 1000 to wady ciężkie .Wady serca są najczęstszymi wadami wrodzonymi. Są wśród nich zarówno wady genetyczne, jak i powstałe we wczesnej fazie ciąży z niewyjaśnionych przyczyn.

Wiele wad serca można wykryć jeszcze w łonie matki, w czasie badania USG ok. 20 tygodnia ciąży. Prenatalne wykrycie wady serca umożliwia często wdrożenie leczenia przed urodzeniem dziecka oraz odpowiednie przygotowanie do porodu, np. skierowanie matki do specjalistycznego ośrodka, w którym noworodek z wadą serca zostanie błyskawicznie zoperowany. Wcześniejsze leczenie oraz szybka operacja po urodzeniu ratują życie wielu dzieci z wadą serca.

Wiele wad serca wymaga operacji - często kilkuetapowej - która nie powinna czekać. W Polsce jest kilka bardzo dobrych ośrodków, które wykonują operacje kardiochirurgiczne (np. USD w Krakowie, ICZMP w Łodzi czy CZD w Warszawie).

Wada serca u dziecka to dramat całej rodziny, również w wymiarze materialnym, ponieważ dziecko wymaga nagle specjalistycznego leczenia, a po operacjach często również kosztownej rehabilitacji.

Dlatego tak ważna jest wiedza i wybór odpowiednich metod diagnostycznych oraz leczenia przez lekarzy, a także wsparcie finansowe dla rodzin dzieci z wadami serca.

Nowatorski przeszczep - żyła krowy ratuje życie dziecka z wadą serca

07.02.2013

Caitlin Hartley urodziła się z rzadką wadą serca, miała tylko jedno duże naczynie odprowadzające krew do płuc, zamiast dwóch. Uratował ją pionierski zabieg. Lekarze z Glasgow... wszczepili dziewczynce żyłę krowy, która zastąpiła brakującą tętnicę.

Jak podaje brytyjski dziennik "Daily Mail", Caitlin miała zaledwie jeden dzień, gdy jej rodzice dowiedzieli się, że ma poważną i bardzo rzadką wadę serca - wspólny pień tętniczy. Gdy Caitlin miała 4 tygodnie, lekarze zdecydowali się na nowatorski zabieg, brakującą tętnicę zastąpili żyłą szyjną krowy. Nie obyło się bez komplikacji, dziewczynka przeszła w sumie aż 4 poważne operacje serca, musiała być reanimowana. Na szczęście ostatecznie przeszczep się powiódł. Teraz Caitlin ma 16 miesięcy i czuje się świetnie, jest energicznym radosnym brzdącem.

Tato Caitlin, Steve Hartley podjął wyzwanie, chce przebiec w 2013 r. 2013 kilometrów. Każdy przebyty kilometr to dotacja, którą sponsor przekaże Szpitalowi Yorkhill w Glasgow, gdzie lekarze uratowali życie Caitlin.

Obejrzyj na YT film o Caitlin

Odwiedź stronę Steve'a Hartleya

Sala hybrydowa - konferencja prasowa

17.01.2013 r.

Już jutro, o godz. 12.00 w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie odbędzie się konferencja prasowa dotycząca projektu stworzenia pierwszej w Europie pediatrycznej sali hybrydowej.

Przedstawiciele Fundacji Radia ZET, Radia ZET, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie oraz producenta sprzętu do sali hybrydowej opowiedzą o tej wyjątkowej sali operacyjnej, dzięki której lekarze będą mogli ratować rocznie jeszcze więcej dzieci ze złożonymi wadami serca.

Sprostowanie w Dzienniku Gazecie Prawnej

10.01.2013

Dziennik Gazeta Prawna opublikowała dzisiaj sprostowanie błędu zawartego w artykule prasowym "Jeden procent kosztuje miliony". W artykule DGP oskarżyła Fundację Radia ZET, że ponad milion złotych uzyskanych z 1 procenta podatku wydała na kampanię reklamową.

To oczywiście nie była prawda. Jak można przeczytać w naszym sprawozdaniu za 2011 r., z 1 proc. podatku wydaliśmy na kampanię reklamową zaledwie 6 624,72 zł. Czas antenowy oraz ogłoszenia prasowe, które musieliśmy wykazać w sprawozdaniu jako "koszt kampanii reklamowej" otrzymaliśmy w darowiźnie od właściciela marki Radio ZET - Grupę Eurozet.

Zmiana rachunku zbiórki publicznej

01.01.2013 r.

W związku z rozpoczęciem nowej zbiórki publicznej zmienił się numer rachunku, na który można wpłacać darowizny dla Fundacji Radia ZET.

Nowa zbiórka publiczna trwa od 1 sierpnia 2012 roku, a pieniądze na pomoc dzieciom z chorobami serca można wpłacać na rachunek
42 1840 0007 2213 3200 0811 1319.

Szczegóły w zakładce "Chcesz pomóc".

Za każdą wpłatę bardzo dziękujemy.

Aniołki od serca

20.12.2012 r.

Zaproście Aniołka od Fundacji Radia ZET do Waszych domów. Specjalnie dla dzieci mamy aniołkowe wycinanki, zaprojektowane przez Panią Bognę Czechowską-Orlińską. Każdego Aniołka można pokolorować, udekorować dowolną techniką, a następnie wyciąć i posklejać wg instrukcji.

Zuzia, Kropeczka, Rudzia, Felix i Tapi czekają właśnie na Was. Cały zestaw znajdziecie tutaj>>

Aniołki trafiły już do wielu gości Radia ZET, pracowników EUROZET-u i innych osób, które w tym tygodniu odwiedziły siedzibę Fundacji i przekazały nam swoje wsparcie. Cała uzbierana w czasie akcji suma pomoże w leczeniu wad serca u dzieci. Dziękujemy za pomoc!

Zobaczcie zdjęcia z akcji >>

Zapraszamy do zabawy i wspierania Fundacji Radia ZET.

Dżentlemeni z sercem

2012.12.17
Dwunastu wspaniałych, dwanaście zdjęć i pomoc dzieciom to efekt kolejnej edycji kalendarza Dżentelmeni.Tym razem artyści, m.in. Paweł Małaszyński, Filip Bobek, Piotr Polk, Maciej Zakościelny wcielili się w postacie z lat 70-tych.
Dochód ze sprzedaży kalendarza na rok 2013 z rewelacyjnymi zdjęciami polskich artystów zostanie przekazany kilku organizacjom charytatywnym, w tym Fundacji Radia ZET. Dziękujemy!

Małe serca w Uniejowie

05.12.2012 r.

Od dzisiaj kilkoro Podopiecznych Fundacji Radia ZET skorzysta z rekreacji i rehabilitacji w uniejowskich Termach, dzięki specjalnemu zaproszeniu Gminy Uniejów. Na dzieci czekają liczne atrakcje: pływanie w ciepłych, leczniczych źródłach, zajęcia rehabilitacyjne i zabawy. Z pewnością odwiedzą otwierany właśnie Jarmark Bożonarodzeniowy, obejrzą zlot Mikołajów i szopkę betlejemską z żywymi zwierzętami. Do niedzieli 9 grudnia razem z rodzicami będą odpoczywały od szpitali, przychodni i nieprzyjemnych zabiegów.

Mamy nadzieję, że choć na chwilę zapomną o swoich chorych serduszkach i codziennych trudnościach.

Sprawdzimy czy im się udaje i 6 grudnia od godz. 7.00 - 10.00, w porannym programie Radia ZET posłuchamy ich wrażeń z pobytu w Uniejowie.

Życzymy dobrej zabawy!

I Bieg po Serce Zbója Szczyrka - podsumowanie

18.11.2012 r.

Otrzymaliśmy właśnie podsumowanie "I Biegu po Serce Zbója Szczyrka" organizowanego w dniu 26 sierpnia 2012 r.

Uczestnicy Biegu pokonali łącznie 9 136,8 kilometrów! Najstarszy uczestnik miał 89 lat, a najmłodszy 1 miesiąc. Biegali, jeździli na rowerach, na rolkach, na wózkach i w wózkach - dbając o własne serce - i pomagając innym.

Cała kwota zebrana przez Organizatorów Biegu - 6.294,25 zł - pochodzi z wpłat dobrowolnych a uczestnictwo w biegu było bezpłatne. Z tej kwoty Fundacja Radia ZET otrzymała kwotę 1.888,27zł. Pozostałą część dotacji otrzymała Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi.

Dziękujemy za wsparcie Fundacji!

Julka po operacji

13.11.2012 r.

3-letnia Julka jest już po operacji serca. Zobaczcie naszą Podopieczną>>

Zuzia - zdrowe serce - to widać!

16.10.2012 r.

Zuzia jest jedną z pierwszych beneficjentek fundacyjnej akcji "Serce". Prawie 4-letnia dzisiaj dziewczynka to najmłodsze dziecko w Polsce, któremu wszczepiono sztuczną komorę serca. Kiedy miała 2 latka dostała nowe serce, które przeszczepili lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Więcej zdjęć Zuzi>>

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej 2011/2012

30.08.2012 r.

W zakładce O Fundacji >> Sprawozdania opublikowaliśmy sprawozdanie ze zbiórki publicznej trwającej od 01.08.2011 r. do 31.07.2012 r.

Kwotę 1.005.605,09 pozyskaną z SMS-ów charytatywnych, wpłat na rachunek bankowy, odsetek bankowych i ze zwrotów darowizn sfinansowanych z poprzednich zbiórek przeznaczyliśmy głownie na: finansowanie leczenia i rehabilitacji dzieci (w tym operacje serca przeprowadzone w Klinice Kardiochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego im. Ludwiga Maksymiliana w Monachium) oraz zakup lub finansowanie zakupu sprzętu medycznego, leków, i artykułów służących diagnostyce, leczeniu, rehabilitacji, terapii i rekonwalescencji, zarówno dla osób indywidualnych jak i dla szpitali. Sfinansowaliśmy również wyjazd wakacyjny dla rodzinnego domu dziecka.

Pozostałe wydatki obejmują produkcję ulotek, opłaty i prowizje bankowe oraz różnice kursowe.

Bieg po Serce w Szczyrku

14.08.2012 r.

Impreza "Bieg po Serce Zbója Szczyrka" rozpocznie się na Placu Św. Jakuba w Szczyrku 26 sierpnia 2012 r. o godz. 15.00. Uczestnicząc w biegu charytatywnym można zadbać o własne serce, przy okazji pomagając innym, m.in. Fundacji Radia ZET.

Uczestnicy mają 3 godziny na pokonanie wyznaczonej trasy (1200 m) i zebranie jak najwięcej Serc Zbója Szczyrka - okolicznościowych stempli. Za każde Serce biegacze otrzymają ustaloną ze sponsorami kwotę, którą wpłacą na konto Organizatora, a ten przekaże ją następnie fundacjom - Beneficjentom akcji. Mile widziani są uczestnicy na rolkach, deskorolkach, z dziećmi, poruszające się na wózkach, a także osoby starsze. Przeciętny czas, w którym można pokonać trasę to 15 minut, więc w ciągu ustalonych trzech godzin można to zrobić nawet 12 razy.

Zapraszamy do biegania i pomagania.

Więcej informacji na www.szczyrk.pl i www.facebook.com/BiegPoSerceZbojaSzczyrka

Nowa zbiórka - nowe konto

01.08.2012 r.

W związku z rozpoczęciem nowej zbiórki publicznej zmienił się numer rachunku, na który można wpłacać darowizny dla Fundacji Radia ZET.

Nowa zbiórka publiczna trwa od 1 sierpnia 2012 roku, a pieniądze na pomoc dzieciom z chorobami serca można wpłacać na rachunek 92 1840 0007 2213 3200 0811 0419.

Szczegóły w zakładce "Chcesz pomóc".

Za każdą wpłatę bardzo dziękujemy.

Wolontariusze na ECCO Walkathon

30.07.2012 r.

Fundacja Radia ZET poszukuje wolontariuszy do współpracy przy ECCO Walkathonie 2012 - 15 września 2012 r.

Główny zakres obowiązków:

 • rozdawanie ulotek, balonów, udzielanie informacji o Fundacji;
 • pomoc w w namiocie Fundacji (rozstawianie stolików, materiałów promocyjnych itp.);
 • inne czynności organizacyjne zlecone przez Organizatorów.

Zainteresowanych prosimy o przesyłanie aplikacji zawierających CV i list motywacyjny na adres: fundacja@radiozet.pl do 30.08.2012 r. W temacie wiadomości prosimy wpisać "Wolontariusz na ECCO Walkathon 2012". Prosimy, aby aplikacje zawierały klauzulę: "Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Radia ZET i organizatora ECCO Walkathonu do celów rekrutacyjnych, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. Nr 133, poz.883 ze zm.)". Z wybranymi kandydatami skontaktujemy się mailowo lub telefonicznie.

Wkrótce bilety!

26.07.2012 r.

ECCO Walkathon 2012 zbliża się wielkimi krokami! Już 6 sierpnia ruszy sprzedaż biletów na imprezę. Bilety będzie można kupić w sklepach ECCO na terenie całej Polski od 6 sierpnia 2012 roku w cenach: dorośli – 25 zł, dzieci – 20 zł. Bilet upoważnia do odbioru pakietu startowego, w skład którego wchodzą: plecak, woda, jabłko, przewodnik po trasach, smycz i identyfikator. Zapraszamy!

Więcej informacji na www.eccowalkathon.pl

Sprawozdania za 2011 rok

05.07.2012 r.

Informujemy, że w zakładce O Fundacji >> Sprawozdania opublikowaliśmy sprawozdania z działalności Fundacji Radia ZET w roku 2011.

Szukamy wolontariuszy

02.07.2012 r.

Fundacja Radia ZET szuka wolontariuszy do zadań organizacyjno-informacyjnych w czasie ECCO Walkathonu 2012 - największego charytatywnego spaceru świata, który odbędzie się 15 września 2012 r. w Warszawie.
Zakres obowiązków wolontariusza:

- przyjmowanie uczestników,

- rozdawanie „Zestawów Uczestników”;

- przyjmowanie świadectw chodu;

- pomoc w udzielaniu informacji w stanowiskach informacyjnych;

- wskazywanie kierunku na trasie;

- inne zadania zlecone przez organizatorów.

Zainteresowanych prosimy o nadsyłanie aplikacji zawierających CV i list motywacyjny na adres: fundacja@radiozet.pl do 30.07.2012 r. W temacie wiadomości prosimy wpisać "Wolontariusz na ECCO Walkathon 2012". Prosimy, aby aplikacje zawierały klauzulę: "Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Radia ZET i organizatora ECCO Walkathonu do celów rekrutacyjnych, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. Nr 133, poz.883 ze zm.)". Z wybranymi kandydatami skontaktujemy się mailowo lub telefonicznie.

"Sztuka Czwartego Wymiaru - fotografia profesor Marii Respondek-Liberskiej"

29.06.2012 r.

Od 22 czerwca w łódzkiej galerii Adi Art można odwiedzać wystawę fotografii profesor Marii Respondek-Liberskiej z Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Zdjęcia USG serca dzieci w łonie matki łączą naukę i sztukę. Cenna dokumentacja medyczna okazała się niesamowitym dziełem sztuki bliskiej człowiekowi.

Autorka zdjęć, pani profesor Maria Respondek-Liberska jest kardiologiem prenatalnym, Kierownikiem Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W Zakładzie wykonywane są badania ultrasonograficzne płodu pozwalające na ocenę prawidłowości rozwoju dziecka w łonie matki. Fundacja Radia ZET dzięki akcji ECCO Walkathon 2012 chce kupić do Zakładu nowoczesny aparat do USG prenatalnego.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy. Zdjęcia można oglądać do 10 lipca 2012 r.

www.adi-art.com

Lato dla Fundacji

26.06.2012 r.

Grzegorz Lato, Prezes PZPN, przekazał Fundacji 100 euro za przegrany zakład. Lato i dziennikarz Radia ZET - Damian Michałowski założyli się o wyjście Polaków z grupy na EURO.

Naszej reprezentacji niestety nie udało się pokonać rywali i przejść do kolejnej fazy turnieju. Grzegorz Lato był dzisiaj gościem Radia ZET i przekazał pieniądze na rzecz Fundacji Radia ZET. Ogromnie dziękujemy!

Posłuchaj relacji>>

Sztuczna komora serca dla Kacperka

22.06.2012 r.

Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu wszczepili sztuczną komorę serca dwuletniemu Kacperkowi. Chłopiec pilnie potrzebuje przeszczepu serca. Dzięki sztucznej komorze zyska czas potrzebny na oczekiwanie dawcy. Podobnie jak dwoje innych dzieci w Polsce, które mając wszczepione sztuczne komory serca czekają na przeszczep.

Posłuchaj relacji ze szpitala >>

Pierwszą w Polsce operację wszczepienia sztucznej komory serca małemu dziecku - 13-miesięcznej wtedy Zuzi, sfinansowała w grudniu 2009 r. Fundacja Radia ZET. Zuzia szczęśliwie doczekała przeszczepu i dziś cieszy się życiem.

Teraz Fundacja Radia ZET chce wyposażyć szpital w Krakowie - Prokocimiu w pierwszą w Polsce nowoczesną salę hybrydową, dzięki której więcej dzieci będzie mogło przechodzić zabiegi kardiologiczne i kardiochirurgiczne w ciągu jednej operacji, co oszczędzi im cierpień i komplikacji związanych z kolejną narkozą. Pomóżmy razem małym sercom.

Więcej szczegółów >>

Nasz Dawidek

10.05.2012 r.

Dawidek - 2,5 latek jest bardzo żywym, ciekawym świata dzieckiem. Jego ulubione zabawki to narzędzia do majsterkowania. Bardzo lubi czekoladę i inne słodycze. Rodzice chłopca mówią, że "jest rodzinną maskotką i oczkiem w głowie swoich babć". Jak wiele dzieci uwielbia się wspinać i psocić. Bawi go, kiedy mu się śpiewa, lubi też sobie nucić sam. Dawida bez reszty wciągają czytane mu bajki.

Dawidowi do szczęścia brakuje tylko zdrowia. Wrodzona wada serca - przełożenie wielkich naczyń, tzw. dwunapływowa lewa komora, zwężenie tętnicy płucnej nie pozwalają mu się w pełni cieszyć życiem.

Sprawdźcie jak pomóc Dawidowi i innym Podopiecznym Fundacji Radia ZET>>

Obejrzyj galerię>>

Akcja PIT-y zakończona

01.05.2012 r.

Minął termin składania rocznych rozliczeń PIT. Podatnicy mogli przekazać 1% swojego podatku organizacji pożytku publicznego. Każdy grosz przekazany Fundacji Radia ZET to szansa na najnowocześniejszy sprzęt medyczny dla dzieci z wadami serca. Mamy nadzieję, że dzięki Waszej ofiarności będziemy mogli wspomóc Klinikę Kardiochirurgii i Klinikę Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu. Dziękujemy!

„RAK – publiczny priorytet”

26.04.2012 w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbyła się dyskusja pod hasłem „RAK – publiczny priorytet”, zorganizowana przez Koalicję Organizacji Pacjentów Onkologicznych. Celem forum miało być nazwanie głównych bolączek chorych na raka i sformułowanie postulatów, które trafią do sejmowej i senackiej komisji zdrowia, do Ministerstwa Zdrowia i Prezydenta RP.

Uczestnikami forum byli zarówno przedstawiciele organizacji pacjenckich, jak i lekarze oraz przedstawiciele władz i specjaliści z zakresu psychoonkologii i socjologii, m.in.

Prof. Jacek Jassem, Przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, prof. Antonina Ostrowska z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, prof. Cezary Szczylik, Kierownik Kliniki Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego, senator Alicja Chybicka i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Agnieszka Pachciarz. Spotkanie prowadziła Dyrektor Fundacji Radia ZET, Iza Szumielewicz.

Wg danych z 2009 roku (źródło: Krajowy Rejestr Nowotworów) co roku na nowotwory złośliwe zapada 156 tysięcy Polaków, to jest prawie tyle, ilu mieszkańców liczy na przykład Olsztyn, a więcej niż mieszka w Opolu. Co roku walkę z rakiem przegrywa co trzeci chory – w sumie 93 tysiące ludzi, to jest tyle, ilu mieszkańców liczy Słupsk i więcej niż mieszka w Jeleniej Górze. Dla porównania – w wypadkach drogowych giną w Polsce 4 tysiące ludzi rocznie, a na zawał umiera 35 tysięcy (na 100 tysięcy zawałów).

Mimo Narodowego Programu Walki z Rakiem, przyjętego w 2005 roku nie radzimy sobie z problemem, a Unia wymaga od nas efektywnych działań (15% zmniejszenia negatywnych skutków raka do 2020 roku).

Kilka tygodni temu z powodu problemów technologicznych austriackiego producenta cytostatyków polskim pacjentom chorym na raka zabrakło leków. Ministerstwo Zdrowia dostało 28 zgłoszeń o odmowie dalszego leczenia. Resort zapewnił, że każdy przypadek zostanie zbadany i zachęca, żeby zgłaszali się wszyscy pacjenci, których dotknął problem braku leków. Ale dostęp do nowoczesnych terapii to bolączka nie tylko ostatnich dni. To jeden z podstawowych problemów, z którymi borykają się polscy pacjenci z nowotworami złośliwymi. Inne dotyczą niewystarczającej liczby lekarzy specjalistów, kontaktu z lekarzem i psychologiem, leczenia ambulatoryjnego po terapii podstawowej i nierównego dostępu do świadczeń gwarantowanych.

http://www.pkopo.pl/

Kinga wraca do zdrowia!

16.03.2012 r.

Malutka Kinga, na której operację zbieraliśmy w akcji "Serce pod choinkę" jest już po zabiegu.

Rodzice, a z nimi oczywiście i Fundacja, bardzo Wam dziękują, że mogą każdego dnia patrzeć jak dziewczynka odzyskuje siły i chęć do zabawy.

Zobaczcie sami galeria >>

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej

Fundacja Radia ZET na podstawie decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nr 140/2010 z dnia 17.06.2010 r. zmienionej decyzją 173/2010 z dn. 04.08.2010 r., decyzją nr 195/2010 z dn. 20.08.2010 r., decyzją nr 316/2010 z dn. 23.12.2010 r. oraz decyzją nr 139/2011 z dn. 30.06.2011 r. prowadziła zbiórkę publiczną w okresie 1 sierpnia 2010 r. – 31 lipca 2011 r.

POZYSKANA KWOTA

Z połączeń SMS: 2 359 928,60 PLN
Z wpłat na rachunek bankowy: 29 168,93 PLN
Z datków do skarbony: 29,82 PLN
Z odsetek bankowych: 5 857,64 PLN
RAZEM: 2 394 984,99 PLN

JAK WYDALIŚMY TE PIENIĄDZE:

1. Wakacje dla dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych: 153 888,25 PLN

2. Operacje serca i rehabilitacje dla w sumie 18 dzieci: 724 657,50 PLN

3. Zakup sprzętu dla polskich szpitali:

- 597 000,00 PLN dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu (echokardiograf)
- 800 000,00 PLN dla Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie (echokardiograf i kardiomonitory)
- 115 999,56 PLN dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi (zaliczka na zakup aparatu do znieczulania przy cewnikowaniu serca)

4. Produkcja skarbon na datki: 442,80 PLN
5. Produkcja ulotek: 1 476,00 PLN
6. Opłaty i prowizje bankowe: 1 520,88 PLN

W imieniu dzieci z wadami serca i ratujących ich lekarzy dziękujemy Państwu za hojność!

Lublin ma echokardiograf

23.01.2012

Echokardiograf i kardiomonitory zakupione dla Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie dzięki sukcesowi akcji SMS "Pomóżmy małym sercom" dotarły już do Kliniki Kardiologii.

Ubiegłoroczna akcja "Pomóżmy małym sercom" zakończyła się ogromnym sukcesem. Słuchacze Radia ZET wysłali SMS o wartości 800 tys. zł wspierając zbiórkę Fundacji Radia ZET na rzecz Kliniki Kardiologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie.

Najnowocześniejszy echokardiograf, 6 kardiomonitorów i 6 stanowisk dla lekarzy jest już w Klinice. Sprzęt pozwoli na zwiększenie dostępności badań diagnostycznych i wcześniejszej wykrywalności wad i chorób serca u dzieci

zobaczcie galerię>>

Zobaczcie Kubę

11.01.2012 r.

W galerii możecie zobaczyć zdjęcia Kuby z Giżycka, chorego na nadciśnienie płucne, dla którego prowadziliśmy zbiórkę w październiku 2011 r.

zobacz galerię>>

Echokardiograf już w akcji

14.11.2011 r.

Echokardiograf zakupiony przez Fundację Radia ZET dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu jest już w Klinice Kardiologii Dziecięcej.

Urządzenie pozwala wykonywać nieinwazyjne badanie serca. Cała diagnostyka wad serca zaczyna się od badania echokardiograficznego, dlatego najnowocześniejszy sprzęt umożliwi prawidłowe zaplanowanie zabiegów i leczenia dzieci z chorobami serca.

Zakup wartego 600 tys. zł echokardiografu nie byłby możliwy bez darczyńców Fundacji - słuchaczy Radia ZET, którzy tak gorliwie wysyłali SMS-y charytatywne z hasłem "SERCE". Dziękujemy!

galeria>>

Bal serc dla Kuby - dochód z imprezy

07.11.2011

4 listopada w Pięknej Górze koło Giżycka odbył się Bal Charytatywny na rzecz 3 - letniego Kuby z Giżycka, chorego na nadciśnienie płucne.

Goście imprezy zorganizowanej przez Planetę FM mogli kupić swoją karykaturę, zagrać w ruletkę oraz wylicytować unikalne przedmioty podarowane przez gwiazdy. Udało się w ten sposób zebrać 14 tys. zł, które zostaną przekazane na leczenie chłopca.

Wszystkim darczyńcom pięknie dziękujemy.

Iza czeka na pomoc

04.11.2011

Zespół Di George’a to ciężkie schorzenie genetyczne, na które choruje nasza podopieczna Izabela. Dziewczynka ma 10 lat, choroba spowodowała u niej niedobór odporności oraz bardzo poważną złożoną wrodzoną wadę serca: serce jednokomorowe, ubytek międzykomorowy i przerwany łuk aorty.

Przeszła już trzy operacje serca, niestety w wyniku zespołu utraty białka – pooperacyjnego powikłania - stan dziewczynki się pogarsza. Występują zatory, krwawienie z układu pokarmowego. Lekarze podkreślają, że ich możliwości się wyczerpały, nie są w stanie pomagać Izie inaczej, niż doraźnie, podając leki, sterydy i odżywki.

Dużą nadzieją dla dziewczynki jest zabieg cewnikowania serca, a potem prawdopodobnie kolejna operacja. Koszt cewnikowania to ok. 10 tys. euro. Jeśli operacja okaże się niezbędna, rodzice będą potrzebowali jeszcze 20 tys. euro.

- Apelujemy o pomoc dla naszego dziecka. Nie mamy środków na leczenie w Monachium, a w Polsce nie ma możliwości kontynuowania leczenia Izabeli. Izabela mimo swojej ciężkiej choroby, jest bardzo pogodnym dzieckiem. Ma dużo marzeń, jej pasją są szachy. Chciałaby w przyszłości pracować w szpitalu i pomagać chorym dzieciom. Pozwólmy jej spełnić marzenia- proszą rodzice dziewczynki.

Aby pomóc Izie można wpłacać pieniądze na konto Fundacji Radia ZET: 77 1840 0007 2213 3200 0810 9719.

Bal serc dla Kuby

14.10.2011

3-letni Kuba jest bardzo ciężko chory - ma nadciśnienie płucne. Leczenie kosztuje 15 tys. zł miesięcznie. Fundacja Radia ZET i Planeta FM Giżycko zbierają pieniądze na leki dla chłopca.

4 listopada w Pięknej Górze k/Giżycka odbędzie się Bal Charytatywny organizowany przez Planetę FM Giżycko. Można będzie kupić swoją karykaturę, zagrać w ruletkę, wziąć udział w aukcji unikalnych przedmiotów podarowanych przez gwiazdy. Planeta FM przekaże dochód z balu na rzecz Kuby.

Kuba urodził się z wadą serca. To właśnie z powodu chorego serduszka rozwinęło się u chłopca nadciśnienie płucne. Standardowe leczenie nie podziałało. Jest jeszcze jeden lek, ale Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje jego zakupu, rodzice muszą zapłacić sami. Miesięczna kuracja kosztuje 15 tys. zł.

Pieniądze na ratowanie chłopca można wpłacać również bezpośrednio na konto Fundacji Radia ZET: 77 1840 0007 2213 3200 0810 9719, koniecznie z dopiskiem "Dla Kuby z Giżycka".

Konferencja edukacyjna

22.09.2011

Chore dzieci walczą o zdrowie, ale także o możliwość normalnej zabawy i nauki w przedszkolu lub w szkole.
Czasem wymagają jedynie więcej zrozumienia i cierpliwości. Często jednak trzeba specjalistycznej wiedzy o problemach, z jakimi muszą się borykać z racji swoich schorzeń.
Fundacja Radia ZET objęła patronat nad ogólnopolską konferencją szkoleniową, organizowaną przez Niepubliczny Ośrodek Szkoleniowy Wydawnictwa Fraszka Edukacyjna i Centrum Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej CBT EDU:
"Kim są uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych i jak z nimi pracować? Aspekty psychologiczne, psychiatryczne i wychowawcze".
Konferencja odbędzie się 7 października 2011 r. w Warszawie, ul. Świeradowska 43 (Uczelnia Łazarskiego).
Jest adresowana do wychowawców, pedagogów oraz psychologów szkolnych i przedszkolnych, którzy stykają się z niepowodzeniami edukacyjnymi, wynikającymi z niepełnoprawności dziecka lub choroby utrudniającej naukę w przedszkolu czy szkole.

Dzięki sesjom warsztatowym, będzie można przećwiczyć w praktyce pracę w skutecznie działających zespołach wsparcia psychologiczno-pedagogicznego na rzecz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Więcej informacji na stronie http://www.fraszka.edu.pl/

Serduszko Mateusza

31.08.2011 r.

Kolejne zoperowane małe serduszko - Mateusz Rynduch jest już po operacji. Czuł się tak dobrze, że już w trzeciej dobie po jeździł na rowerku po oddziale!

Zobaczcie sami efekty Waszej pomocy! Dziękujemy!

Zobacz galerię

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej 2010/2011

31.08.2011 r.

W zakładce O Fundacji >> Sprawozdania opublikowaliśmy sprawozdanie ze zbiórki publicznej trwającej od 01.08.2010 r. do 31.07.2011r.

Kwotę 2 391 436,28 zł uzyskaną z połączeń SMS, wpłat od indywidualnych darczyńców oraz odsetek z rachunku bankowego przeznaczyliśmy głównie na finansowanie zabiegów medycznych i rehabilitacyjnych chorych dzieci (w tym 11 operacji serca przeprowadzonych w Klinice Kardiochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego im. Ludwiga Maksymiliana w Monachium) oraz organizację finansowanie i dofinansowanie zimowego i letniego wypoczynku dla rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.

Serce pod choinkę 2010 - Jaś Mucha

27.08.2011 r.

Możecie już zobaczyć zdjęcia Jasia Muchy, którego serce operowane było w lipcu br. Ten uśmiech to właśnie podziękowanie dla wszystkich darczyńców Fundacji Radia ZET. My też Wam dziękujemy!

zobacz galerię

Szukamy wolontariuszy!

02.08.2011 r.

Fundacja Radia ZET kompletuje zespół wolontariuszy do zadań organizacyjno-informacyjnych w czasie ECCO Walkathonu 2011 - charytatywnego spaceru dla wszystkich ludzi dobrej woli, który odbędzie się 10 września br. na warszawskiej Agrykoli.
Zakres obowiązków wolontariusza:

 • przyjmowanie uczestników, rozdawanie „Zestawów Uczestników”;
 • przyjmowanie świadectw chodu;
 • pomoc w udzielaniu informacji w stanowiskach informacyjnych;
 • wskazywanie kierunku na trasie;
 • inne zadania zlecone przez organizatorów.

Zainteresowanych prosimy o przesyłanie zgłoszeń zawierających dane osobowe i kontaktowe oraz krótką informację o sobie na adres: fundacja@radiozet.pl do 27.08.2011 r., w temacie wiadomości wpisując "Wolontariusz na ECCO Walkathon 2011".
Prosimy o dopisanie klauzuli: "Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Radia ZET i organizatora ECCO Walkathonu do celów rekrutacyjnych, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. Nr 133, poz.883 ze zm.)".

Nowy numer konta

01.08.2011 r.

W związku z rozpoczęciem nowej zbiórki publicznej nastąpiła zmiana numeru konta, na który można wpłacać pieniądze na rzecz dzieci z chorobami serca. Wszystkie niezbędne dane znajdziecie w zakładce - Chcesz pomóc.

Sprawozdania za 2010 rok

2 lipca 2011 r.

Informujemy, że w zakładce O Fundacji >> Sprawozdania opublikowaliśmy sprawozdania z działalności Fundacji w roku 2010.

Fundacja w Kielcach - galeria

27.06.2011

25 czerwca w ramach Święta Kielc i Magicznego Weekendu z Sabatem Czarownic Fundacja gościła w Kielcach. Zobaczcie galerię prac dzieci, które wraz z rodzicami odwiedziły namiot Fundacji. Więcej na Facebooku

zobacz galerię

Wygrana w Loterii - dar dla Fundacji

10.06.2011

Pan Waldemar z Pisza, który prowadzi rodzinę zastępczą wygrał w Loterii Radia ZET 130 tys. zł. 20 tys. przekazał Fundacji Radia ZET.

Dziękujemy!

Radość i podziękowanie - posłuchaj

Najnowocześniejszy echokardiograf dzięki Fundacji

31.05.2011 r.

Fundacja Radia ZET przekazała dzisiaj podczas uroczystej gali 800 tys. zł Klinice Kardiologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Tyle udało się nam zebrać w trakcie trwającej niecałe 3 tygodnie akcji "Pomóżmy małym sercom".
Tak imponujący wynik był możliwy tylko dzięki wsparciu słuchaczy Radia ZET, Chilli ZET, Antyradia i Planety FM. Lubelska klinika kupi za tę kwotę najnowocześniejszy w Polsce echokardiograf i najwyższej klasy kardiomonitory.

Posłuchaj

Na zdjęciu: Dyrektor Szpitala dr n. med. Jerzy Szarecki, Kierownik Kliniki Kardiologii Dziecięcej dr n.med. Elżbieta Sadurska i Koordynatorka Fundacji Joanna Pietrzyk

Szczęśliwe zakończenie

29 kwietnia br. nasz kolejny podopieczny, Michał Twardowski, przeszedł operację wady serca - ostatni etap leczenia operacyjnego.
Nazwany w Klinice "Terminatorem z Polski", ponieważ na pełną korektę serca czekał wiele lat, Michał może już rozpocząć nowe życie.
A zdjęcia uśmiechniętego pacjenta są najlepszym dowodem, że dzięki darczyńcom Fundacji - cuda się zdarzają.
Wraz z rodzicami i chłopcem - dziękujemy za wspieranie Fundacji!

Zobacz galerię

Choinka za serce - Kuba po operacji

22.04.2011 r.
Podopieczny naszej Fundacji, Kuba Zarychta, jest już po operacji serca, która odbyła się 2 marca br. w Klinice Gorsshadern w Monachium.
Zabieg odbył się bez komplikacji, a Kuba bardzo szybko doszedł do zdrowia.
Jak mówi mama chłopca, Halina: "Kubuś już biega, jest radosny, tryska niespożytą energią. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa".
Kubie i jego rodzicom życzymy teraz dużo radości ze wspólnego odkrywania świata i razem z nimi dziękujemy wszystkim, którzy wspierając finansowo Fundację, pomogli kolejnemu dziecku odzyskać zdrowie.

Zobacz galerię

Będzie echokardiograf!

11 kwietnia 2011 r.

Dzięki fantastycznym słuchaczom Radia ZET udało się zebrać pieniądze na echokardiograf dla Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie! Klinika, która leczy dzieci i z Lubelszczyzny i z Podkarpacia bardzo potrzebuje nowego aparatu, bo ten, który jest ma 10 lat i jest wysłużony.

Fundacja Radia ZET zebrała ponad 760 000 złotych!

Wraz z dziećmi z Kliniki Kardiologii lubelskiego szpitala DZIĘKUJEMY!

Nagroda dla wszystkich

01.04.2011 r.

Prezydent Bronisław Komorowski nagrodził współpracujących z Fundacją Radia ZET wolontariuszy z Lubelskiego Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i Centrum Wolontariatu za pomoc, udzieloną w 2010 roku ofiarom powodzi w gminach Wilków i Łaziska.

Kiedy w ubiegłorocznej powodzi mieszkańcy lubelskich gmin stracili swój dorobek życia i źródła utrzymania wolontariusze z lubelskiego Centrum zajęli się organizowaniem wsparcia materialnego i pomagali sprzątać oraz odbudowywać zniszczone domy. Fundacja Radia Zet za ich pośrednictwem przekazała wtedy 200 tysięcy złotych, na stypendia dla dzieci powodzian, których Rodziców nie stać było na opłacenie dzieciom dalszej nauki. Pieniądze udało się zgromadzić dzięki słuchaczom Radia ZET, którzy wysyłali sms w akcji zorganizowanej przez Fundację na antenie.

To tak naprawdę nagroda dla wszystkich, którzy pomagali - mówią nagrodzeni wolontariusze Justyna Orłowska i Tomek Danielewicz oraz inicjator akcji ks. Mieczysław Puzewicz.

Dziękujemy!

Fundacja Radia ZET - Przyjacielem Hospicjum dla Dzieci

14.03.2011

„Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” usłyszeliśmy, otrzymując statuetkę Przyjaciela Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci z rąk Prezes Zarządu Pani dr n. med. Marioli Lembas-Sznabel. Pani Prezes podsumowała w ten sposób pomoc, której Fundacja Radia ZET udzieliła Hospicjum w 2010 roku, przekazując na rzecz dzieci kwotę 51 tys. zł za narty Justyny Kowalczyk, licytowane na skandalicznie zakończonej aukcji charytatywnej. Oferujący najwyższą kwotę mężczyzna nie był w stanie jej zapłacić i wtedy Fundacja postanowiła przelać wylicytowaną kwotę na konto Hospicjum. Wręczenie symbolicznego podziękowania odbyło się na Gali obchodów 5-lecia istnienia Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci, 11 marca 2011 roku, w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

Sprawozdanie z rocznej zbiórki publicznej

04.02.2011

Opublikowaliśmy ostateczne sprawozdanie ze zbiórki publicznej na rzecz potrzebujących dzieci. Zebraliśmy 1 081 645,64 zł.

Za zebrane pieniądze sfinansowaliśmy dzieciom 16 zagranicznych operacji serca, sztuczną komorę dla Zuzi i kuracje bakteriofagowe dla dwóch małych pacjentów USD w Krakowie Prokocimiu, a mamie jednej z małych pacjentek tego szpitala sfinansowaliśmy codzienne dojazdy do chorego dziecka.

Wyślemy też na letnie i zimowe obozy (łącznie z feriami 2011, które są w toku) 280 dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych akcji!

Dział sprawozdania>>

Koncert charytatywny w Krakowie

28.01.2011

W ostatnią sobotę, 22 stycznia 2011, odbył się III Koncert Wiedeński dla małych serc na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Grupie 30 muzyków z Wiednia towarzyszyli polscy soliści - Adam Zdunikowski (tenor) oraz Iwona Socha (sopran). Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego.

Koncert był niezwykłym wydarzeniem kulturalnym jednoczącym wszystkich, których dotyka problem dziecięcych chorób. W tym dniu wszyscy spoglądali na siebie z życzliwością, uśmiechem i optymizmem, a nawet osoby, które nie mają na co dzień do czynienia z ciężkimi chorobami dziecięcymi, w tym dniu solidarnie łączyły się z potrzebującymi. Tegoroczny koncert, poza swym charytatywnym charakterem, był okazją uczczenia 30-lecia Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie, pierwszej takiej kliniki w Polsce.

Na koncercie obecni byli m.in. lekarze, sponsorzy i rodzice chorych dzieci. Fundację Radia ZET reprezentowała Renata Bardecka - Członek Zarządu Fundacji Radia ZET. Klinika Kardiochirurgii Dziecięcej wspierana jest przez naszą Fundację - ostatnio przekazaliśmy darowiznę w wysokości 600 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup nowoczesnego echokardiografu. Koncert był okazją do zaprezentowania Fundacji Radia ZET i przekazania symbolicznego czeku na ręce p. prof. Janusza Skalskiego.

W trakcie trwania koncertu odbyły się charytatywne aukcje - licytowane były m.in. rzeźby i obrazy. Dużym zainteresowaniem licytujących cieszyły się dwa bilety na mecz inauguracyjny Euro 2012, ofiarowane przez firmę AutoCentrum Patecki - dealera KIA Kraków. Bilety osiągnęły cenę 6,1 tys. zł. - mówi Magdalena Oberc, rzecznik prasowy Szpitala. Łącznie ze wszystkich aukcji udało się zebrać rekordową kwotę 76 600 zł, co pozwoli na zakup specjalistycznego sprzętu do ratowania chorych serduszek.

Poniżej zamieszczamy zdjęcie z uroczystości.

Posłuchaj relacji >>

Wywiad z Izą Szumielewicz

28.01.2011

Dziś na antenie Radia ZET odbył się wywiad z Izą Szumielewicz - Dyrektor Fundacji Radia ZET, w którym opowiada o rzeczywistej ogromnej wartości jednego procenta podatku przekazywanego przez podatników. W wywiadzie można usłyszeć także podsumowanie działalności Fundacji w 2010 roku.

Zachęcamy do posłuchania!

Posłuchaj wywiadu >>

Sprawozdania ze zbiórek

27.01.2011

W dziale "Sprawozdania" opublikowaliśmy ostateczne rozliczenia dwóch kolejnych zbiórek publicznych: na rzecz ofiar katastrofy w kopalni Wujek-Śląsk, która miała miejsce we wrześniu 2009 r. oraz na rzecz ofiar ubiegłorocznej powodzi.

Na rzecz górników Fundacja Radia ZET zebrała 404 734,30 PLN, a przekazała 407 874,73 PLN. Różnicę Fundacja pokryła ze środków własnych.

Na rzecz powodzian zebraliśmy 941 504,39 PLN, a przekazaliśmy 994 029,60 PLN. Różnica pokryta ze środków własnych. Dodatkowo do trzech świętokrzyskich gmin: Osiek, Łubnice i Tarłów trafiło za pośrednictwem Ministerstwa Finansów 182 467,00 PLN. Pieniądze te to równowartość VAT-u od smsów, które wysyłali Państwo podczas naszej akcji na rzecz powodzian. W sumie za sprawą Fundacji Radia ZET do powodzian trafiło 1 176 496,60 PLN.

Dział sprawozdania>>

Zapraszamy na film

24.01.2011

Na stronie pojawił się zapowiadany film - wywiad z Jerry'm Kline'em, Amerykaninem zmagającym się z glejakiem wielopostaciowym. Film pokazuje, że nigdy nie można tracić nadziei, nawet w beznadziejnych przypadkach. Życzymy miłego oglądania!

Zobacz film

Nowe zdjęcia w galerii

13.01.2011

W galerii pojawiły się zdjęcia 8-letniego Karola i 2-letniej Antosi, którzy całkiem niedawno przeszli udane operacje serca. Zapraszamy do obejrzenia fotografii z podróży i pobytu w Monachium. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do szczęścia tych dwojga wspaniałych dzieci oraz ich rodziców.

Zobacz zdjęcia Karola i Antosi >>

Zuzia po dwóch latach nareszcie w domu

12.01.2011

Dwulatka z przeszczepionym sercem czuje się dobrze.

Ponad dwuletnia obecnie Zuzia, u której 3 listopada lekarze w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu przeszczepili serce, czuje się dobrze - poinformował we wtorek PAP kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej szpitala prof. Janusz Skalski. Dziewczynka przyjeżdża do szpitala na kontrole z rodzicami. Na przełomie starego i nowego roku spędziła w szpitalu kilka dni z powodu kataru. "Zuzia jest zdrowa. Wymaga oczywiście rehabilitacji, ponieważ nigdy nie chodziła; musi przekonać się, do czego służą nóżki, ale rehabilituje się nadzwyczaj sprawnie" - powiedział prof. Skalski. Jak dodał, Zuzia wygląda ślicznie, jest bardzo ładną dziewczynką, rozwija się prawidłowo i rośnie, zaczęła się już nawet wstydzić profesora, chowając przed nim buzię.

Przeszczep serca u Zuzi był pierwszą transplantacją dokonaną w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Cierpiąca na ciężką niewydolność serca Zuzia przez 10 miesięcy oczekiwała na dawcę. Przez ten czas żyła dzięki wspomaganiu sztucznej komory serca, która została jej wszczepiona w grudniu 2009 r. Ze względu na wiek pacjentki oraz jej stan (obecność sztucznej komory), dokonana 3 listopada 2010 r. operacja jest oceniana jako bezprecedensowa. Transplantacji serca dokonali lekarze z Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej szpitala w Prokocimiu przy współpracy ze specjalistami ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz z Krakowskiej Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Instytutu Kardiologii Collegium Medicum UJ w Szpitalu im. Jana Pawła II. Jak poinformował we wtorek PAP dyrektor szpitala Maciej Kowalczyk, dwaj wytrawni transplantolodzy ze szpitala im. Jana Pawła II - dr Piotr Przybyłowski i dr Karol Wierzbicki, którzy od początku byli zaangażowani w transplantację u Zuzi, zrezygnowali z honorarium. (PAP)

Na Święta w domu

03.01.2011

2-letnia Antosia i 8-letni Karol pomyślnie przeszli operacje i... Święta spędzili w domu. To było możliwe tylko dzięki Państwa pomocy. Dziękujemy!

Obejrzyj zdjęcia Bartka

17.12.2010

Dzięki wszystkim, którzy wsparli Akcję Serce, 4 letni Bartek spędzi Święta w domu, z rodziną. W Galerii Akcji Serce pojawiły się nowe zdjęcia Bartka, z jego pobytu w szpitalu. Zapraszamy do galerii>>

Sztuka z sercem - dziękujemy!

Bartek już w domu

08.12.2010

4-letni Bartek, dla którego Fundacja prowadziła zbiórkę podczas Akcji Serce, przeszedł operację i jest już w powrotem w domu. Operacja w pełni się powiodła, był to ostatni etap leczenia operacyjnego. Bartek nareszcie może normalnie żyć i w pełni cieszyć się dzieciństwem.

Dziękujemy za wsparcie dla Bartka!

Zuzia - już po przeszczepie

10.11.2010

Zuzia kilka dni temu skończyła 2 latka. I dostała najpiękniejszy urodzinowy prezent: nowe serce. 3 listopada lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu, przy wsparciu specjalistów ze Śląskiego Centrum Chorób Serca i Instytutu Kardiologii CM UJ wykonali u Zuzi przeszczep serca.

Na nowe serce Zuzia czekała ponad rok. Pod koniec 2009 roku jej stan gwałtownie się pogorszył. Jedynym ratunkiem była sztuczna komora, bez niej Zuzia by nie przeżyła. Komorę kupiła Zuzi Fundacja Radia ZET. Dzięki temu dziewczynka mogła bezpiecznie czekać na przeszczep. Czekanie jednak bardzo się przedłużało, a Zuzia miała się coraz gorzej. Niestety w Polsce brakuje dawców dla tak małych dzieci. USD w Krakowie Prokocimiu i Fundacja Radia ZET podjęły więc starania, by Zuzia przeszła przeszczep w Wiedniu, gdzie średni okres oczekiwania na serce jest znacznie krótszy, niż w Polsce. Fundacja sfinansowała przylot wiedeńskich lekarzy do Krakowa, by mogli osobiście zbadać dziewczynkę. Badanie przebiegło pomyślnie, Zuzia została zakwalifikowana do przeszczepu. Problemem był jednak koszt leczenia, prawie milion złotych.

Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na decyzję Narodowego Funduszu Zdrowia, czy sfinansuje przeszczep Zuzi. Czas naglił, a procedury trwały i trwały... 3 listopada nastąpił nagły zwrot akcji: znalazło się serce w Polsce!

Operacja trwała prawie 5 godzin. Powiodła się. Zuzia czuje się dobrze.

15 listopada Zuzia miała drugie urodziny. Wierzymy, że kolejne urodziny dziewczynka spędzi już w domu, w gronie najbliższych. Zuziu, dużo, dużo zdrówka od Fundacji Radia ZET!

Pomoc dla Nikity - informacja

Ze względu na to, że rodzice małego Nikity, o pomoc dla którego apelowaliśmy, zdecydowali się na przeszczep wątroby poza granicami Polski, zebrane środki Fundacja Radia ZET przekaże na leczenie innych ciężko chorych dzieci - zgodnie z celami prowadzonej obecnie zbiórki publicznej. Dziękujemy Państwu za wsparcie!

E-logo, nowoczesna logopedia

19.11.2010

Coraz więcej dzieci ma problemy z wymową. E-logo jest ciekawym i pożytecznym uzupełnieniem klasycznej terapii. Dzieci mogą ćwiczyć wymowę przez internet, np. w domu, czy szkole. I , mimo, że ćwiczenia logopedyczne są dość żmudne, dzieci na pewno będą wykonywać je chętnie, bo do wysiłku mobilizować je będą ciekawe interaktywne programy i gry komputerowe. Rodzice na bieżąco dostaną raporty o postępach dziecka i w każdej chwili mogą on-line skonsultować je z terapeutą.

Projekt ruszy pod koniec listopada.

Zapraszamy na stronę E-logo>>

Projekt E-logo wspiera Fundacja Radia ZET.

Zuzia czeka na przeszczep

2-letnia Zuzia, której rok temu Fundacja Radia ZET kupiła sztuczną komorę serca, musi jak najszybciej przejść przeszczep serca, to dla niej jedyny ratunek.

W Polsce nie ma dawców. A urzędnicy nie spieszą się z decyzją, czy sfinansować przeszczep za granicą.

Więcej na ten temat w magazynie reporterów Radia ZET "Z Bliska", sobota 30 października, po Wiadomościach o 16-tej.

Obejrzyj galerię Zuzi>>

Marysia już w domu

20.10.2010

Podopieczna Akcji Serce, 4 letnia Marysia pomyślnie przeszła operację serca i jest już z powrotem w domu. Marysiu, dużo zdrowia!

NoRowerGia - złotówki za kilometry

14.10.2010

- 2028 kilometrów. W sumie trochę więcej, ale nim zorientowałem się, jaki dystans dzieli lotnisko od hotelu w Bergen ociekałem od deszczu i nawet przez myśl nie przeszło mi szukanie licznika. 2028 kilometrów oznacza też minięcie 4056 słupków wyznaczających odległości na norweskich drogach. Te słupki raz pomagały, to znów – szczególnie na początkach zaplanowanych, długich dziennych etapów – budziły przerażenie - mówi Krzysztof Polak, podróżnik, miłośnik kolarstwa.

Krzysztof Polak w okresie od 15 lipca do 8 sierpnia zrealizował Projekt NoRowerGia 2010, pokonał rowerem dystans 2028 km na trasie z Bergen na Nordkapp w Norwegii.

2028 kilometrów, które przejechał, to 4056 zł, które dzięki partnerom akcji udało się zebrać na cele statutowe Fundacji:

 • 2028 zł od Centrum Medycznego Bieńkowski
 • 1014 zł od trishop.pl
 • 1014 zł od CentrumRowerowe.pl

Dziękujemy!

- Nordkapp zdobyte, kampania zakończona! Teraz myślę o kolejnym celu. Będzie trudno odnaleźć drugą, podobnie urokliwą i wymagającą trasę, stąd prośba o podsuwanie pomysłów. Przyszłe projekty realizować będę na podobnej zasadzie, więc tym bardziej zapraszam do kontaktu wszystkich tych, którzy chcieliby wpłacać Fundacji pieniądze za tłuczone przeze mnie kilometry - zachęca Krzysztof Polak.

Z Krzysztofem Polakiem można się kontaktować poprzez stronę NoRowerGia.pl

Obejrzyj galerię zdjęć>>

Szkoła Życia - wstępny wynik akcji

30.09.2010

Podczas akcji "Szkoła Życia" udało się zebrać ponad 150 tys. zł. Cała ta kwota trafi do naszych podopiecznych, dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Akcja Serce 2009 - nadal pomagamy

28.09.2010

Dwie kolejne podopieczne Fundacji, Hania i Wiktoria, pomyślnie przeszły operacje serca. Na początku września do Monachium pojechała Marysia. A w listopadzie wyjedzie malutki Marcel.

Zapraszamy do galerii Podopiecznych Akcji Serce>>. Pojawiły się nowe zdjęcia!

Bajki dla małych pacjentów

03.09.2010

Lubisz wymyślać bajki dla dzieci? Podziel się nimi z 6-letnim Tomkiem z Centrum Zdrowia Dziecka, któremu przeszczepiono wątrobę i innymi małymi pacjentami szpitali i hospicjów dziecięcych. Bajki można przysyłać na adres info@radiozet.pl. Akcji patronuje Fundacja Radia ZET, która wyda też płytę z wybranymi bajkami.

Skąd pomysł? Kiedy Tomek budził się po przeszczepie, lekarze uznali, że potrzebuje, by ktoś do niego coś mówił. Takiego wsparcia potrzebują też pozostałe dzieci w CZD i innych szpitalach i hospicjach dziecięcych.
"To powinny być bajki, które mają pozytywne zakończenie. Mogą wiązać się z jakimiś problemami, ale muszą być ciepłe. Nie muszą być długie" - mówi Paweł Trzciński, rzecznik CZD. "Jeżeli okazałoby się, że dużo osób takie bajki napisze, to wydalibyśmy specjalną książkę" - dodaje.
Tomek zatruł się muchomorem sromotnikowym 7 sierpnia 2010 r. W ostatniej chwili, 17 sierpnia lekarzom Centrum Zdrowia Dziecka udało się przeprowadzić przeszczep wątroby. Po transplantacji stan zdrowia Tomka poprawiał się, zaczął samodzielnie oddychać i nawiązał kontakt z otoczeniem.
W nocy z piątku na sobotę stan chłopca jednak się pogorszył i chłopiec musiał przejść kilka zabiegów. W środę miał kolejny. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie wybudzany.

Fundacja wyda płytę
Kilkadziesiąt bajek, wybranych spośród tych, którzy przyślą słuchacze Radia ZET znajdzie się na specjalnej płycie którą wyda Fundacja Radia ZET. Płyta trafi do szpitali i hospicjów dziecięcych w całej Polsce.

Przeczytaj bajki słuchaczy Radia ZET>>

Na tej stronie można też zapoznać się z regulaminem akcji.

Plus z Fundacją dla powodzian

05.08.2010

Uczestnicy Programu 5 Plus w sieci Plus przekazali Fundacji Radia ZET na rzecz powodzian 7 100 zł. Serdecznie dziękujemy!

Pieniądze te trafią do osób, które ucierpiały w czasie majowej i czerwcowej powodzi.

Przeczytaj o akcji>>

Zbiórka dla powodzian - oficjalny wynik

Akcja, jaką Fundacja Radia ZET przeprowadziła na rzecz powodzian przyniosła rekordowy wynik: ponad milion zł! A zbiórka trwała niecałe trzy tygodnie.

Do tego dojdzie jeszcze równowartość podatku VAT, ponad 182 tys. zł, którą Ministerstwo Finansów przekaże na wskazany przez Fundację cel, związany z usuwaniem, bądź łagodzeniem skutków powodzi.

Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem ze zbiórki publicznej.

Przeczytaj sprawozdanie>>

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają działania Fundacji Radia ZET.

Sprawozdanie roczne Fundacji

12.07.2010

Opublikowaliśmy sprawozdanie roczne Fundacji. Zapraszamy do lektury. Sprawozdania>>

Sprawozdanie ze zbiórki

30.06.2010

Opublikowaliśmy pełne sprawozdanie ze zbiórki publicznej na rzecz dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.

Przeczytaj sprawozdanie>>

Projekt NOROWERGIA 2010. Rowerem przez Skandynawię - dla dzieci

Cel wyprawy to propagowanie zdrowego i ekologicznego wypoczynku na dwóch kółkach. Ale nie tylko. Za każdy przejechany przez pana Krzysztofa kilometr sponsor wyprawy przekaże pieniądze Fundacji Radia ZET na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.

Pan Krzysztof startuje 15 lipca. trzymamy za niego kciuki!

Biegnę dla Kacpra

31.05.2010
Beata Sadowska, Edyta Jungowska, Tomasz Lis, Maciej Miecznikowski, Magdalena Różyczka, a przede wszystkim tato małego Kacpra, Dariusz Szwast pobiegną, by zdobyć fundusze na protezy dla chłopca. Start w Gdańsku, 1. czerwca.

Kacper urodził się w lutym 2009 roku bez części lewego przedramienia i dłoni. Rączka chłopczyka kończy się kilka centymetrów za łokciem. Przy próbach raczkowania łokieć wygina się w niewłaściwą stronę.
Jedyną szansą na prawidłowy rozwój kręgosłupa jest proteza rączki. Protezy trzeba będzie systematycznie zmieniać, w miarę, jak Kacperek będzie rósł. Całkowity koszt protez i rehabilitacji do ukończenia przez Kacpra pełnoletniości to 500-600 tys. zł.

„Biegnę dla Kacpra” to projekt wymyślony przez rodziców Kacpra. Jego celem jest zebranie środków finansowych na protezę dla chłopca, która umożliwiłaby mu prawidłowy rozwój fizyczny. Tato Kacpra, Dariusz Szwast przebiegnie ok. 750 km z Gdańska do Głojsc k. Rzeszowa, gdzie mieszkają dziadkowie Kacpra.

Start 1 czerwca, meta - ok. lipca.
Dariusz Szwast planuje biec ok. 30 kilometrów dziennie. Na trasie do biegnącego taty Kacpra mogą dołączać się chętni. Na pewno przyłączą się gwiazdy, a wśród nich np. Beata Sadowska, Edyta Jungowska, Marta Kuligowska, Krzysztof Kosedowski, Maciej Kurzajewski, Tomasz Lis, Maciej Miecznikowski, Magdalena Różyczka.

Fundacja Radia ZET wspiera akcję "Biegnę dla Kacpra".

PAN BIEGU:
Dzień pierwszy – 1 czerwca 2010 r. Start
1. Rozpoczęcie biegu ok. godz. 12.00. (Gdańsk, ul. Długa 46/47, Muzeum Historycznym Miasta Gdańska). Na starcie Dariusz Szwast i Beata Sadowska
2. Zakończenie pierwszego etapu w miejscowości Dworek, przy hotelu Drywa
około godz. 14.30 (25,8 km)

Dzień drugi – 2 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Dworek, przy hotelu Drywa
2. Nowy Dwór Gdański około godz. 10.00 (10,1 km)
3. Zakończenie etapu miejscowo.6 Jazowa przy motelu Jazowa około godz. 11.10 (21,8 km)

Dzień trzeci – 3 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Jazowa przy motelu Jazowa
2. Elbląg około 9.50 (8,3 km)
3. Zakończenie etapu w miejscowości Bogaczewo przy hotelu Remi około
godz. 11.35 (26,1km)

Dzień czwarty – 4 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Bogaczewo przy hotelu Remi
2. Pasłęk około 9.40 (7.9 km)
3. Zakończenie etapu w miejscowości Marzewo około godz. 11.00 (20,2 km)

Dzień piąty – 5 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Marzewo
2. Zakończenie etapu w miejscowości Miłomłyn skrzyżowanie Ostródzka/Twarda około
godz. 11.40 (25,5 km)

Dzień szósty – 6 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Miłomłyn skrzyżowanie Ostródzka/Twarda
2. Ostróda około 10.10 (11,5 km)
3. Zakończenie etapu w miejscowości Grabin skrzyżowanie około godz. 11.15 (21,7 km)

Dzień siódmy – 7 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Grabin
2. Olsztynek około 11.00 (19,7 km.)
3. Zakończenie etapu skrzyżowanie w miejscowości Pawłowo około godz. 11.45 (27,8 km)

Dzień ósmy – 8 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z skrzyżowania na miejscowości Pawłowo
2. Zaskoczenie etapu w miejscowości Nidzica skrzyżowanie Szerokopas/Olsztyńska około godz.11.15 (21,6 km)

Dzień dziewiąty – 9 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Nidzica skrzyżowanie Szerokopas/Olsztyńska
2. Zakończenie etapu w miejscowości Uniszki Zawadzkie około godz. 11.40
(24,6 km)

Dzień dziesiąty – 10 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Uniszki Zawadzkie
2. Mława około godz. 9.35 (5,6 km)
3. Zakończenie etapu skrzyżowanie na Pniewo Wielki około godz. 12.00 (28,5 km)

Dzień jedenasty – 11 czerwca 2010 r.
1. Przerwa na odpoczynek

Dzień dwunasty – 12 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z skrzyżowania na Pniewo Wielki
2. Ciechanów około godz. 10.00 (10.4 km)
3. Zakończenie etapu skrzyżowanie w miejscowości Gogole około godz. 12.00
(28,4 km)

Dzień trzynasty – 13 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z skrzyżowania w miejscowości Gogole
2. Zakończenie etapu w miejscowości Moszyn około godz. 11.00 (20,8 km)

Dzień czternasty – 14 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Moszyn
2. Pułtusk około godz. 9.30 (4,2 km)
3. Zakończenie etapu w miejscowości Serock, Pułtuska/Nasielska około godz.11.30 (26,6 km)

Dzień piętnasty – 15 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Serock, Pułtuska/Nasielska
2. Legionowo około godz. 10.50 (18,5 km)
3. Zakończenie etapu w Warszawie Odkryta 55D około godz. 11.25 (24,2 km)

Dzień szesnasty – 16 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z Warszawy Odkryta 55D
2. Zakończenie etapu w Warszawie skrzyżowanie Przyczółkowa/Aleja Wilanowska około godz.11.30 (25,6 km)
Możliwa zmiana miejsca

Dzień siedemnasty – 17 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z Warszawy skrzyżowanie Przyczółkowa/Aleja Wilanowska
2. Zakończenie etapu w miejscowości Moczydłów (20,6 km)
Możliwa zmiana miejsca

Dzień osiemnasty – 18 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Moczydłów
2. Góra Kalwaria około godz.9.15 (2,1 km)
3. Zakończenie etapu Warka około godz.11.30 (25,2 km)

Dzień dziewiętnasty – 19 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 Warka
2. Zakończenie etapu Głowaczów około godz. 11.10 (21,1 km)

Dzień dwudziesty – 20 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Głowaczów
2. Pionki około godz. 11.15 (22,1 km)
3. Zakończenie etapu w miejscowości Młynisko około godz. 11.35 (26,0 km)

Dzień dwudziesty pierwszy – 21 czerwca 2010 r.
1. Przerwa na odpoczynek

Dzień dwudziesty drugi – 22 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z w miejscowości Młynisko
2. Zwoleń około godz. 10, 15 (13,2 km)
3. Zakończenie etapu w miejscowości Jasiniec Solecki około godz. 11.15 (21,2 km)

Dzień dwudziesty trzeci – 23 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Jasiniec Solecki
2. Lipsko około godz. 10.40 (17,6 km)
3. Zakończenie etapu w miejscowości Kostusin około godz. 11.45 (27,5 km)

Dzień dwudziesty czwarty – 24 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Kostusin
2. Zakończenie etapu w miejscowości Karsy około godz. 11.00 (21,5 km)

Dzień dwudziesty piąty – 25 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Karsy
2. Ożarów około godz. 9.20 (2,8 km)
3. Zakończenie etapu w miejscowości Sandomierz około godz. 11.40 (26,9 km)

Dzień dwudziesty szósty – 26 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z Sandomierza
2. Zakończenie etapu za Tarnobrzegiem około godz. 11.10 (21,7 km)

Dzień dwudziesty siódmy – 27 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 za Tarnobrzegiem
2. Nowa Dęba około godz. 9.25 (14,2 km)
3. Zakończenie etapu w miejscowości Hadykówka około godz. 11.35 (26,5 km)

Dzień dwudziesty ósmy – 28 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Hadykówka
2. Kolbuszowa około godz. 9.50 (9,3 km)
3. Zakończenie etapu w miejscowości Widełka około godz. 11.00 (19,5 km)

Dzień dwudziesty dziewiąty – 29 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Widełka
2. Głogów Małopolski około 10.00 (9,2 km)
3. Zakończenie etapu w Rzeszowie Warszawska/Wyzwolenia około 11.00 (20,4 km)

Dzień trzydziesty – 30 czerwca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z Rzeszowa Warszawska/Wyzwolenia
2. Zakończenie etapu w miejscowości Czudec około godz. 11.15 (22,3 km)

Dzień trzydziesty pierwszy – 1 lipca 2010 r.
1. Przerwa na odpoczynek

Dzień trzydziesty drugi – 2 lipca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Czudec
2. Zakończenie etapu w miejscowości Zyznów około godz. 11.10 (21,2 km)

Dzień trzydziesty trzeci – 3 lipca 2010 r.
1. Start godz. 9.00 z miejscowości Zyznów
2. Zakończenie etapu w mieście Krosno około godz. 11.15 (22,1 km)

Dzień trzydziesty czwarty – 4 lipca 2010 r. meta
3. Start godz. 9.00 z Krosna
4. Zakończenie biegu w miejscowości Głojsce około godz. 11.30 (24,1 km)

Rodzice poszukiwani!

28.05.2010
Coraz więcej sierot społecznych – za mało rodziców zastępczych. SOS Wioski Dziecięce mogłyby przyjąć od zaraz 80 osieroconych dzieci – niestety brakuje opiekunów.

Liczba rodzin zastępczych rośnie zbyt wolno w stosunku do potrzeb, główną barierą jest brak kandydatów. Niemal 100 000 dzieci w Polsce jest pozbawionych opieki rodzicielskiej, a jedynie ok. 15 500 wychowuje się w niespokrewnionych rodzinach zastępczych. SOS Wioski Dziecięce są gotowe do przyjęcia 80 osieroconych dzieci. Czekają przygotowane domy, brakuje tylko opiekunów. Obecnie Stowarzyszenie poszukuje Rodziców SOS – akcję wspiera Fundacja Radia ZET.

Dodatkowe informacje na temat rekrutacji są dostępne na stronie lub pod numerem telefonu 600 727 466.www.wioskisos.org/rodzice/

Słuchaj wiadomości Radia ZET w Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, tj. w niedzielę 30 maja aby dowiedzieć się więcej!

Darowizna dla hospicjum: i pieniądze i narty

22.04.2010
Fundacja Radia ZET przekazała Zachodniopomorskiemu Hospicjum dla Dzieci 51 100 zł, równowartość kwoty za narty Justyny Kowalczyk. Zrzekliśmy się nart, dzięki czemu hospicjum może zyskać dodatkowe pieniądze dla swoich podopiecznych.

Za podarowane przez Fundację Radia ZET pieniądze, hospicjum kupi najpotrzebniejszy sprzęt dla ciężko chorych dzieci, m. in. wózek dla małego Patryka.

Czytaj więcej>>

Sprawozdanie ze zbiórki

20.04.2010

W dziale sprawozdania pojawiło się ostateczne rozliczenie zbiórki publicznej, którą Fundacja Radia ZET prowadziła w listopadzie 2008 r.na rzecz chorego na serce Kuby.

Przeczytaj sprawozdanie>>

Kolejne dzieci po operacji serca

19.04.2010
Trzy kolejne podopieczne Fundacji przeszły udane operacje serca. Oliwia i Julka już wróciły domu, Hania jest jeszcze w szpitalu w Monachium. Do wyjazdu na operację szykują się teraz Marcel (8 mies.) i Wiktoria (2 l.)
Od 2008 r. Fundacja sfinansowała w sumie 11 skomplikowanych operacji wad serca: Kordiana, Mateusza, Kuby, Julki (dwie operacje), Borysa, Maćka, Olka, Zuzi, Oliwii i Hani.
Kupiliśmy kuracje bakteriofagowe dla dwojga małych pacjentów szpitala w Krakowie – Prokocimiu: Zuzi i Michała.
Niebawem sfinansujemy codzienne dojazdy do szpitala w Krakowie mamie małej Zuzi. W tym roku planujemy też sfinansować operacje serca jeszcze co najmniej czworgu dzieciom.

Obejrzyj nowe zdjęcia w galerii>>

Galeria - nowe zdjęcia

15.02.2010
W galerii Podopiecznych Akcji Serce 2009 pojawiły się nowe zdjęcia.

Obejrzyj galerię>>

Kolejne trzy zdrowe serca

15.02.2010
Już troje podopiecznych „Akcji Serce 2009” pomyślnie przeszło operację serca w Monachium. Borys, Maciek i Olek są już z powrotem w domach. W marcu na operację jedzie mała Oliwia z Wrocławia.

Przeczytaj więcej>>

Oko w oko z łosiem

09.02.2010
Trzynaście łosi, prawie dwadzieścia saren, wiewiórki, bobrze żeremia... Co trzeba zrobić, żeby to wszystko zobaczyć? Wstać o świcie i wyprawić się na „Łosiowe safari” do Biebrzańskiego Parku Narodowego!

W dziale "Akcje" pojawił się artykuł o warsztatach ekologicznych zorganizowanych dla dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.

Przeczytaj o "Łosiowym safari">>

Wyróżnienie za pomoc górnikom

04.02.2010

„Za pomocną dłoń podaną górnikom kopalni „Wujek” poszkodowanym w katastrofie górniczej 18.09.2009 r.”.

Zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego i dyrekcja kopalni Wujek-Śląsk uhonorowały Fundację Radia ZET wyróżnieniem za pomoc górnikom - ofiarom wrześniowej katastrofy. Dziękujemy!

Ferie 2010 rozpoczęte!

18.01.2010
40 dzieci z rodzinnych odmów dziecka i rodzin zastępczych wyruszyło w niedzielę, 17 stycznia na "Eko turnus na Nartach" do Kamiannej. Będą poznawać przyrodę regionu, a w wolnych chwilach - szaleć na stoku. W sumie w 2010 r. Fundacja Radia ZET wyśle na ferie zimowe ponad 170 dzieci.

Na I turnus w Kamiannej pojechało 40 dzieci z woj. kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Już za tydzień, 23 stycznia ruszają dzieci z woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Z kolei na dwóch lutowych turnusach "Ferii na Tropie" w Goniądzu będą bawiły się dzieci z Dolanego Śląska, Mazowsza i ze Śląska.

Fundacja Radia ZET, dzięki fantastycznemu wynikowi grudniowej akcji „Choinki” przeprowadzonej razem z Radiem ZET, wyśle na ferie zimowe aż 160 dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. W lutym na ferie wyjadą też dzieci górników – ofiar katastrofy w kopalni Wujek-Śląsk.

Wstępny wynik akcji "Choinki"

29.12.2009
Fundacja Radia ZET zebrała prawie 250 tys. zł dla rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Dzięki temu aż 160 dzieci dostanie wspaniały prezent pod choinkę – wyjazd na ferie zimowe.
80-oro dzieci pojedzie do Biebrzańskiego Parku Narodowego na „Ferie na Tropie”. Drugie tyle wyruszy do Kamiannej na „Eko Turnus na Nartach”.
Nadal można wysyłać smsy o treści „Serce” pod numer 7525 (koszt 6,10 z VAT). Cały przychód ze zbiórki Fundacja przeznaczy na pomoc potrzebującym dzieciom

Akcja "Serce" zakończona

15.12.2009

Akcja "Serce" zakończyła się fantastycznym wynikiem. Udało nam się zebrać ponad 660 tys. zł na leczenie chorych dzieci. To wystarczy na sfinansowanie operacji serca 7 dzieciom.
Na razie to nieoficjalne dane. Już wkrótce opublikujemy sprawozdanie ze zbiórki publicznej.
Akcję "Serce" Fundacja Radia ZET prowadziła w listopadzie. Można było wysyłać charytatywne smsy albo wpłacać pieniądze bezpośrednio naspecjalne subkonto. Cały przychód ze zbiórki Fundacja przekaże na pomoc w leczeniu chorych dzieci.

Akcja Górnicy – oficjalny wynik

16.11.2009
Fundacja Radia ZET zebrała 404 645 zł na rzecz ofiar katastrofy w kopalni Wujek-Śląsk. Za zebrane pieniądze pomogliśmy w leczeniu górników, wsparliśmy też ich rodziny.

Dla górników leczonych w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich kupiliśmy: 20 kompletów specjalistycznych opatrunków, tzw. „zastępczej drugiej skóry” i 4 łóżka z nowoczesnymi materacami przeciwodleżynowymi dla najciężej poparzonych.

Górnikom, którzy już rozpoczęli rehabilitację kupiliśmy ortezy uciskowe, których używanie zapobiega tworzeniu się dużych uciążliwych blizn.

Dzieci poszkodowanych w katastrofie górników zabierzemy na wspaniały Eko Turnus na Nartach do Kamiannej.

UWAGA! Zakończyliśmy już akcję smsową. Nadal jednak można wpłacać pieniądze bezpośrednio na specjalne konto Fundacji o numerze 67 1840 0007 2213 3200 0810 6019, bank: Societe Generale, tytuł przelewu: „DLA GÓRNIKÓW”.

Dziękujemy za wsparcie

12.10.2009

Dziękujemy firmom: Alivio Investments, Awena, Chart Media, GRAFFITI Fabryka Reklamy Wizualnej, Instalbud, L&S, Megaekran, Screencom, TK-3, Visual Effect za bezpłatne wyświetlanie spotu o akcji charytatywnej dla górników poszkodowanych w katastrofie w kopalni Wujek-Śląsk.

Dziękujemy za pomoc dla dzieci

03.09.2009

Od ubiegłego roku Fundacja Radia ZET zbierała fundusze na pomoc rodzinnym domom dziecka i rodzinom zastępczym. Zebraliśmy ponad 450 tys. zł i wysłaliśmy na kolonie i ferie aż 161 dzieci!

A już za kilka miesięcy kolejne dzieci wyruszą na zimowe obozy.Dziękujemy za zaufanie i pomoc.

Ale nie spoczywamy na laurach. Za rok znów są wakacje.

Przeczytaj sprawozdanie>>

Kolejne udane wakacje

29.08.2009

Ostatni koloniści, którzy ostatnie dwa tygodnie bawili się w Kamiannej na Eko Turnusie wrócili dziś do domów.

W sumie Fundacja Radia ZET sfinansowała w tym roku kolonie i obozy dla stu dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.

Dzieci sadziły drzewa, pływały, tańczyły, chodziły po górach, uczyły się wspinaczki i poznawały wspaniałą polską przyrodę. Ale przede wszystkim wyśmienicie się bawiły i nabierały sił potrzebnych im w nowym roku szkolnym. A kolejne wakacje już za rok.

Więcej drzew w Puszczy Piskiej

15.08.2009

Nasi dzielni koloniści, uczestnicy "Wakacji z Sadzeniem Lasu" w Piszu posadzili w sumie 600 nowych drzew w zdziesiątkowanej huraganem Puszczy Piskiej.

A w wolnych chwilach pływali na żaglach, kajakach, rowerach wodnych i rowerach lądowych, jeździli na wycieczki... Ufff, po tak pracowitych wakacjach na pewno muszą nieco odpocząć!

Galeria

A już jutro na wakacje wyrusza kolejna grupa podopiecznych Fundacji Radia ZET. 21 dzieci, głownie z woj. pomorskiego przez najbliższe dwa tygodnie będzie poznawać urokliwą przyrodę Beskidu Niskiego.

Zbiórka dla RDD zakończona

04.08.2009

Dziś Fundacja Radia ZET kończy prowadzoną od roku zbiórkę publiczną dla dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Nie oznacza to, że przestajemy pomagać dzieciom - ruszamy z nową zbiórką!

Dowiedz się więcej

Zebrane dotychczas pieniądze Fundacja przeznacza na organizację ferii zimowych i wakacji dla dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. W sumie wypoczywało z nami już blisko 200 dzieci. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pomożemy jeszcze większej liczbie dzieci.

Niebawem opublikujemy sprawozdanie finansowe z zakończonej zbiórki.

II turnus Wakacji z Sadzeniem Lasu

02.08.2009

II turnus "Wakacji z Sadzeniem Lasu" właśnie wyruszył na Mazury. Dzięki naszym kolonistom w Puszczy Piskiej przybędzie drzew, a im samym - wiadomości z dziedziny żeglugi, kajakowania i, oczywiście, ekologii.

"Wakacje z Sadzeniem Lasu" to ekologiczny obóz letni dla dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych, w całości finansowany przez Fundację Radia ZET. W sierpniowym turnusie biorą udział dzieci nieco starsze, w wieku 13-16 lat, głównie z woj. lubuskiego.

W sumie w Piszu wypocznie blisko 70-oro dzieci. Kolejnych kilkadziesiąt pojedzie do Kamiannej w Beskidzie Niskim.

Więcej o tegorocznych wakacjach>>

I turnus już z powrotem

18.07.2009

Dziś zakończył się I turnus Wakacji z Sadzeniem Lasu. W Galerii można już obejrzeć zdjęcia. Zobacz>>

Mazury i Puszcza Białowieska cudem natury?

09.07.2009

Mazury i Puszcza Białowieska w półfinale konkursu na Nowe 7 Cudów Natury!

Półfinalistów wybierali internauci z całego świata. Obok polskich kandydatur w półfinale znalazły się m. in. takie słynne miejsca jak Puszcza Amazońska, Wieki Kanion czy Wyspy Galapagos.

Teraz do pracy zasiądą eksperci, do 21 lipca b.r. wybiorą 28 finalistów. A potem - kolejne głosowanie internautów, które wyłoni zwycięzców konkursu. Ostateczny werdykt poznamy w 2011 roku.

Konkurs organizuje Fundacja New 7 Wonders. Więcej >>

Tutaj będzie można głosować na Mazury >>

Tutaj będzie można głosować na Puszczę Białowieską >>

Wakacje rozpoczęte!

05.07.2009

Pierwszy turnus wyruszył dzisiaj do Pisza na "Wakacje z Sadzeniem Lasu". Dzieci będą kajakować, żeglować, uczyć się o lesie i pomagać sadzić drzewa w Puszczy Piskiej.

"Wakacje z Sadzeniem Lasu" to ekologiczny obóz letni dla dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych, w całości finansowany przez Fundację Radia ZET. W sumie do Pisza pojedzie blisko 70-oro dzieci.

Kolejnych kilkadziesiąt wypocznie w Kamiannej, w Beskidzie Niskim.

Wakacje dla dzieci, które tak bardzo potrzebują pomocy mogliśmy zorganizować tylko dzięki Państwa wsparciu. W imieniu swoim i dzieci DZIĘKUJEMY!

Więcej o tegorocznych wakacjach >>

"Ssaki Polskie" - polecamy

01.07.2009

Gdzie mieszkają bobry? Jak wygląda tchórz? Co jedzą borsuki? Jak witają się świstaki? Skąd przywędrowały jenoty? Dlaczego krety usypują kopce? Czytając książkę "Ssaki Polskie" dzieci poznają zwyczaje ponad dwudziestu polskich zwierząt. Opis każdego z nich to krótki, łatwy do zapamiętania wierszyk i przepiękna kolorowa ilustracja. Na końcu książki jest słowniczek, wyjaśniający co trudniejsze słowa.Na pewno warto uzupełnić biblioteczkę naszych milusińskich o tę pozycję.

Autorką jest Anna Mydlińska, przyrodniczka, licencjonowana przewodniczka po Biebrzańskim Parku Narodowym. "Chcę wzbudzać w dzieciach zainteresowania przyrodnicze, pokazywać piękno otaczającej nas flory i fauny" mówi.

Wydawnictwu patronują Fundacja Radia ZET i Radio ZET.
Polecamy!

1 procent - nadal możesz przekazać

20.05.2009

Zapomniałeś przekazać 1 procent podatku? Możesz to zrobić do końca czerwca.

Posłuchaj jak >>

Możesz też zmienić organizację pożytku publicznego, do której trafi Twój 1 procent.

Jak ustalił w swojej audycji w Radiu ZET Janusz Weiss, wystarczy złożyć w urzędzie skarbowym korektę zeznania podatkowego. Fiskus daje na to czas do końca czerwca.

Adam Wajrak - Człowiek Roku 2008 Polskiej Ekologii

Tytuł ten przyznają polskie organizacje ekologiczne, wyróżniając osoby, które „w sposób szczególny zasłużyły się dla ochrony środowiska”. Gratulujemy!

"Ptasi alfabet" - polecamy

"A jak alka, B jak batalion, C jak cietrzew..." dzięki kolorowej, ślicznie ilustrowanej książce "Ptasi alfabet" dzieci nie tylko nauczą się liter, ale poznają też zwyczaje występujących w Polsce ptaków.

Opisy ptaków to zabawne, krótkie wiersze, które najmłodsi z łatwością zapamiętają.

"Chcę uwrażliwić naszych milusińskich na otoczenie, wzbudzić w nich
zainteresowania przyrodnicze" mówi o "Ptasim alfabecie" autorka Anna Mydlińska, przyrodniczka, licencjonowana przewodniczka po Biebrzańskim Parku Narodowym, który jest ostoją dla ponad 270 gatunków ptaków.

Wydawnictwu patronują Fundacja Radia ZET i Radio ZET.

Polecamy!

Wrócili zdrowi

Kuba, Kordian i Mateusz i ich rodzice są już z powrotem w Polsce. Wszystkie trzy operacje powiodły się. Julka będzie operowana w kwietniu.

Kolejne ferie za rok

„Fantastyczne”, „super”, „ekstra” - tak o Feriach Na Tropie wyrażali się ich uczestnicy, dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Niestety, wszystko co dobre – szybko się kończy. Mamy jednak nadzieję, że wiedza, którą dzieci zyskały podczas pobytu w Biebrzańskim Parku Narodowym pozostanie z nimi już na zawsze.