Przekaż 1 procent - to nic nie kosztuje

02.03.2018 10:13

Są takie dzieci, które potrzebują pomocy… Przekazując 1 procent podatku Fundacji Radia ZET wspieracie jej działania na rzecz chorych dzieci, takich jak Marcela, Ola, Kacper i Szymek.

Przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET, KRS 0000127204

Fundacja Radia ZET  kieruje swą pomoc do najbardziej poszkodowanych przez los. Podopieczni Fundacji cierpią na poważne choroby przewlekłe, często związane z poważnymi wadami wrodzonymi. Tak jak Szymek i Marcela z dziecięcym porażeniem mózgowym, Aleksandra z wrodzoną wadą genetyczną , Kacper z wirusem cytomegalii.  Bez rehabilitacji nie będą mogły się rozwijać, samodzielnie chodzić, jeść, bawić się zabawkami jak ich zdrowi rówieśnicy.

TUTAJ znajdziecie darmowy program do PIT-ów, z którym rozliczycie podatek szybko i bezproblemowo, a przy okazji przekażecie 1% podatku Fundacji Radia ZET.  KRS Fundacji wpisany jest na stałe, a 1% podatku program wyliczy na podstawie wpisanych informacji finansowych.

Jeśli rozliczacie się inaczej, w swoim zeznaniu podatkowym wpiszcie KRS Fundacji 0000127204.

Nasi  podopieczni

SZYMEK

Szymek

Szymek ma mózgowe porażenie dziecięce pod postacią piramidowego niedowładu prawostronnego i opóźnienie rozwoju psychomotorycznego. Cała prawa strona Szymka jest słabsza. Prawą rączką Szymek nie może chwytać różnych rzeczy, złapać piłki, stabilnie się podeprzeć. Potrzebujeciągłej rehabilitacji, żeby stabilnie chodzić, żeby aktywizować prawą stronę ciała. Gdyby zaprzestać  rehabilitacji, przestałby się rozwijać, albo nawet by się cofnął. Jeśli  rehabilitacja zostanie przerwana, a Szymek nie zacznie używać prawej rączki, może grozić mu nawet epilepsja.

Więcej o Szymku TUTAJ

ALEKSANDRA

Aleksandra

Ola urodziła się zbyt wcześnie, z rzadką wadą genetyczną (aberracja chromosomowa 2q31.1-q32.3:), która spowodowała u dziewczynki wyraźnie widoczną dysmorfię twarzy, palców nóg i rąk, wadę wzroku, opóźniony rozwój psychoruchowy, przewlekłą chorobę nerek , częste infekcje ucha środkowego, niski przyrost masy ciała i wzrostu. Ostatnio zdiagnozowano jeszcze neuropatię zanikającą nerwu wzrokowego. Nie mówi, nie chodzi, ale dzięki właściwemu leczeniu, opiece i rehabilitacji Ola powolutku zdobywa podstawowe umiejętności.  Rodzice bardzo chcą, żeby w tym roku zrobiła samodzielnie chociaż kilka kroków.

Więcej o Oli TUTAJ

MARCELA

Marcelka

Marcela niestety nie miała tyle szczęścia co Amelia, jej zdrowa siostra bliźniaczka. Dziewczynka ma padaczkę, dziecięce porażenie mózgowe i wadę serca. nie chodzi, nie siedzi, musi być karmiona. Mimo ciągłych trudności z dostępem do lekarzy i rehabilitantów, jej rodzice walczą o systematyczną terapię, by dać córce szansę lepszego rozwoju.

Więcej o Marceli TUTAJ

KACPER

Kacper

Kacper ma wrodzony wirus cytomegalii i w konsekwencji mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę, wadę wzroku, obustronny niedosłuch, zaburzenia neurorozwojowe. Nie chodzi, nie mówi, nosi aparaty słuchowe, porusza się na wózku, nie je samodzielnie. Wymaga opieki dwadzieścia cztery godziny na dobę. I ciągłej rehabilitacji, która przybliży go do samodzielności.

Więcej o Kacprze TUTAJ

Intensywna rehabilitacja i specjalistyczne leczenie pomagają naszym podopiecznym w codziennym funkcjonowaniu i dają szansę na lepszą sprawność. Ale są bardzo kosztowne. Jedna godzina terapii kosztuje od 50 – 150 zł, sprzęty rehabilitacyjne to koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Rodzice chorych dzieci potrzebują wsparcia, bo sami często nie mają środków, żeby zapewnić im odpowiednią rehabilitację.

DODATKOWE INFORMACJE O PRZEKAZYWANIU 1 PROCENTA PODATKU

  • W jednym formularzu podatkowym 1 procent podatku można przekazać tylko jednej organizacji pożytku publicznego; nie można podzielić tej kwoty na kilka organizacji.
  • 1 procent można przekazać tylko w deklaracjach  lub korektach złożonych w terminie. W tym roku termin rozliczeń do 30 kwietnia.
  • 1 procent zostanie przekazany organizacji pożytku publicznego pod warunkiem, że podatnik zapłacił cały należny podatek w terminie.
  • 1 procent mogą przekazać także emeryci i renciści, wystarczy że złożą formularz PIT OP do 30 kwietnia 2018 r.
  • 1 procent nie jest darowizną i nie obciąża dodatkowo podatnika. To jest 1% podatku, który podatnik i tak musiałby zapłacić fiskusowi.

To tylko jeden procent, który nic nie kosztuje, a dzięki niemu Fundacja Radia ZET może dalej działać i pomagać potrzebującym.

Dziękujemy za Wasze wsparcie.

Więcej Aktualności

11.12.2019 09:53
01.08.2019 16:41
26.06.2019 13:58
19.12.2018 12:32
20.12.2018 15:34
28.08.2018 10:42